Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

458397

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

30 Aprill 2008

Pitsid köögirättidele


Ma märkasin juba ammu, et mu köögirätikud hakkavad looja karja minema. Eks nad on ikka jube vanad ka, täitsa hõredaks pestud juba. Minu lapsepõlvekodus olid köögirätid ema heegeldatud pitsidega. Ja mitte ainult köögirätid, vaid ka linased saunalinad (frotee polnud siis vist veel nii moes). Hämmastav, kuidas mõned killud lapsepõlvest sind terve elu saadavad ja mõjutavad. Et saab küll täiesti segamatult elada ka pitsideta käterättidega, aga kui mõtled või silmad pitsiga rätikut, nii hakkab südames soe ja hinge poeb see mõnus turvatunne, mida lapsena tundsid. Olen täheldanud, et mida vanemaks, seda enam ma neid killukesi lapseeast enda ümber koguda ja tekitada tahan. Huvitav, kas minu rätikud mu lastele samamoodi mõjuvad või on tänapäeva lapsed ja elu nii teistmoodi, et seda ei panda tähelegi või peetakse tähtsusetuks pisidetailiks?
Aga jah, kui läks aruteluks, et võiks äärepitse koos heegeldada, siis olin kohe takkaõhutaja. Sest ma olin andnud endale lubaduse, et ühtegi uut rätikut ma ilma pitsideta kasutusele ei võta. Ma olen küll 4 ilusat pitsrätti võitnud IT oksjonitelt - vabandust, aga mitte ei mäleta ühte tegijat, keegi Virumaalt mu meelest oli, aga teine oli tricky -, paraku kummalisel kombel ei raatsi ma teiste tehtud rätikuid kasutada. Kõik on kapis riiulis nagu mu ämmal minu kingitudki olid, mille eest ma teda hurjutasin, et need ikka kasutamiseks tehtud sai
Üleeile tuli aga tuju vardad nurka visata ja vahelduseks hoopis heegeldada. Ema lapitekk on küll veel pooleli (ca 40 lappi pluss kokkuheegeldamine veel teha - emadepäevaks paraku vist kahjuks valmis ei saa), aga ma tahtsin midagi kindlat ja kiirelt valmivat teha. Turgutuseks vanutamisega seotud pinge vastu (no et kas tuleb välja see, mis ma tahan või mitte). Ja valmiski kiirelt esimene komplekt heegeldatud servapitsidega köögirätte:Olin muretsenud koju värvilsemad rätikud, sest vaatmata riidest rättide kõrval seisvale majapidamispaberi rullile unustab mõni väiksem tegelane end vahel ja pühib pesemata käed hoopis rätikusse ja siis pole muret nende määrdunud valgete rättidega. Ruudumuster seostub mul ka just mõnusa koduse köögiga. Ma olen mõnes asjas natuke Monk kah, nimelt peavad mul asjad värvidelt omavahel sobima ja miskitpidi komplekti moodustama. Noh, minu kollasesse kööki lähevad need 2 tumedamat ja 1 heledam rätik nagu rusikas silma auku. Heleda räti pitsi nägin vaimusilmas küll ühevärvilise oran˛ina, aga peale jäi ikka soov kasutada ära koduseid heegelniidijääke, selle asemel, et neid juurde tekitada. Üks minu jaoks huvitav fakt ka, mida olen enda juures märganud: ma olen muutunud kannatlikumaks. Niidiotste peitmine polnudki nii hirmus tüütu töö, mille pärast rätid kuudeks käsitöökorvi unustada. Ja ma isegi tärgeldaisn ja pressisin pitsid ära! Kuigi... trippide jaoks oleks küll üht Õmbleme koos projekti vist vaja

Mõned klikitavad pildid veel, kus rätikuid endid ja pitse eraldi näha saab.
Oli tõeliselt mõnus nokitsemine! Minu lemmikuks on see rätik, sai kõige harmoonilisem.


Nüüd aga jätkan roheliste kudumitega. Pooleli on kaks asja: heidest kott ja õhem kampsun (see sai tegelikult täna alles varrastele, et ikka kõik reeglite järgi oleks).
Muhv kribas selle 13:14 - Link - kommentaarid (29)

19 Aprill 2008

Kaks kärbest ühe hoobiga ehk märtsilillaJälle olin kaval (et mitte öelda laisk) ja ühildasin kaks koostegemisprojekti: Põikipidi kootud palmikutega pullover ja Värvispekter - märts.
Asi sai alguse tegelikult tollest kooskudumisest. Mulle meeldivad palmikud, mulle meeldib kõrge kaelus, mulle meeldib pika varruka peal kantav kudum - seega ideaalne mudel minu jaoks. Miskipärast hakkas üsna algusest kummitama, et see võiks/peaks mul olema kas roosa või lilla Kaks värvi, mida ma alati olen vahetusprojektides kui täiesti välistatud kirja pannud! Õige värvitooni leidmine ei olnud aga sugugi kerge: kui leidsin meeldiva tooni, ei sobinud lõng ise ja vastupidi. Ühe paduroosa lõnga isegi ostsin ära, aga lõin põnnama - lihtsalt ei suutnud end nii roosas ette kujutada, kuigi värv iseenesest meedis. Aga nagu minu ema ikka ütleb, 99% probleemidest laheneb iseenesest, lõpuks sattusin Epu poes fantastilisele ploomilillale lõngale. Sealt siis see idee kaks projekti ühildada.Ütlen ausalt, pildile õiget tooni (punaks ploomililla) püüda oli raske, enamus pilte tulid veinipunased. Nii et lillat on fototöötluses juurde keeratud, et vähemalt minu monitoril asi enamvähem õige paistaks. Kõige täpsem toon on allpool oleval varrukasuu pildil vist. Tunnustatud ekspertidelt on arvamust ka küsitud, et kas ikka on lillaga tegemist

Muster: Osinka foorumist leitud link mingile saksakeelsele ajakirjale, ilmselt Für Sie. Alumine laiem palmik on minupoolne asendus.
Lõng: Rowan Silk Wool DK (toon bramble) 50% meriino, 50% siid 50g=100m; kulus ligi 9 tokki. Ostetud Epu poest.
Vardad: 3,5mm bambus ringvardad, kaeluses ja varrukasoonikul 3,0mm

Märkmed: minuga on nii, et vahel tundub niisama otsast otsani kudumine igav, seepärast kipun ma asju ratsima ja kohati keerulisemalt tegema. Siin kasutatud trikid: alustatud heegelketilt, et soonikud kõige lõpus kududa (lõnga oli piiratult, nii sai soonikupikkusega mängida). Needsamad soonikud on hiljem kootud ringselt 2:2 soonikus ja lõpetatud tubular bind off meetodil (keegi võiks neile terminitele ka eestikeelsed nimetused välja mõelda). Sellele mahanõelumisele vastab ka sarnane ülesloomine, nii et mõlemad otsad jäävad identsed.
Alumise osa jaoks silmused ülaosalt üleskorjatud ja ringselt ülalt alla kootud 2:1 soonikus, alumine serv jällegi tubulaarselt maha nõelutud. Kaelus kootud samuti küljelt küljele, üla- ja alaservas 4silmaline palmik. Kaelusekaarelt silmad ringvardale üles korjatud ja kaelus kudumise käigus kehaosaga kohe kokku kootud.
Harutamisest ei pääsenud, peamiselt mõõtude arvestamises möödapanemise tõttu (ülaosa sai liiga lai ja kaelus liiga suur, alaosa silmade arv sai ka paika alles kolmandal korral ning kaeluse laiuse määramisega, et ilusti istuks, oli ka häda). Lõnga jäi ka puudu, kamps olekski nabakas jäänud, kui toredal kaaskudujal Lola69'l poleks justnimelt seda tooni 1 tokk olnud, mille ta sõbralikult mulle loovutas. Aitäh Sulle!

Lõngast ka natuke. Minu esimene katsetus kallima kvaliteetlõngaga. Lõng ise on vapustavalt mõnus kududa, katsuda ja kindlasti ka kanda (kuigi villane, kannatab seda ka lühikese varrukaga d˛emprina kanda - nii mõnus on vastu ihu). Väheke kardan, kuidas ta kandmisel vastu peab, sest juba kudumise käigus on pool kudumist karvaseks muutunud, mis jätab pinnale kergelt hallika varjundi.

Mõned klikitavad pildid detailidest, kaelus ja varrukasuu (nii näeb välja see va tubular bind off):


Ja pilt, kuidas vältida hilisemat õmblemist ja detailid kudumise käigus ühendadad. Ringvardal on kaelusest üleskorjatud silmad, sukavardal kaeluse enda silmad. varraste ristumiskohal toimub kokkukudumine, selleks tõstetakse sukavardalt viimane silmus ringvardale ja kootakse see sealoleva esimese silmusega kokku (silmus liigub sukavardale tagasi, nii et seal silmuste arv ei muutu). Ühenduskohal jääb jooksma väga korrektne justkui venitatud silmuste rida (pildil näha alumise palmiku all jooksev parempidiste silmuste joon). Soovitan soojalt!


Ise jälle jube rahul, sellest saab kindlasti kõvasti kandmist leidev kudum minu garderoobis. Aitäh Rohelisele ja leili33'le, kes selle mudeli kooskudumisse üles panid ja Lola69'le, kes mu selle lõngani juhatas
Muhv kribas selle 09:52 - Link - kommentaarid (25)

14 Aprill 2008

Fimo-õpituba


Pühapäeval oli harjukatel järjekordne kokkutulek ja seekord olime jube asjalikud - mätsisime polümeersaviga. Õpetajaks oli Jõhvikas ja teemaks nö rahvuslik lilleke. Kiidan kohe alustuseks õpetajat: väga selged, konkreetsed ja asjalikud juhised ja piisavalt karm (no see on tegelikult liiga karm sõna, aga mul ei tule midagi täpsemat meelde ka hetkel) ka, nii et mul ei tekkinud isegi mitte mõtet, et võiks enne kui tööproov valmis kohvile hiilidaTegelikult sain ma juba üks kord varem cernitit mudides aru, kui mõnus teraapiline ja loov tegevus see on, aga paraku ei suuda ma kodus ikkagi varrastele kuluvat aega muudele tehnikatele loovutada ja nii need kokkuostetud vahendid siis kuivavadki. Olidki vist liiga kaua kuivanud või mudisin ma neid pätse enne liiga vähe - töö jäi keskelt mure ja praguline. Pealmine osa on juba fimost tehtud ja on ikka oluliselt meeldivam ja mugavam vahend töötamiseks. Vähemalt esmamulje oli selline.
Oma tunnis tehtud "junnist" sain ma 4 ketast, mis otsustasin sedapuhku nööpideks augustada. Tegelikult oli ta alguses ikka ümar, aga oli kodus soojas sutsu pehmeks läinud ja kui ma seda liiga hoogsalt peenemaks hakkasin rullima, läks laperguseks. A mulle see saiaviilu kuju ka meeldis, nii ta jäigi. Seda enam, et keskelt on praguline ja kasutada ilmselt ei kõlba niiehknaa. Jäägid mudisin ka kokku, veeratasin, keerutasin, spiraalitasin ja sain mõned vorstid veel, millest tulid üks ripatsikatsetus ja mõned helmed. Kannatust mul enam palju järel polnud, torkisin augud kohe sisse, selle käigus muidugi läksid kõik enamvähem lömmi ja loperguseks, aga ahju nad said ja valmis küpsesid ka. Proovitöö ikkagi, ega neil kvaliteeti pole ollagi, aga vähemalt õhutavad veel proovima ja end arendama.
Tore oli! Aitäh veelkord õpetajale.
Muhv kribas selle 20:31 - Link - kommentaarid (18)