Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

458397

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

22 Aprill 2007
Minu Molly Ringwald!

Sai siin vahepeal valmis minu versioon Molly'st.


Muster: Molly Ringwald ajakirjast Knitscene Fall 2006
Lõng: Lana Grossa Okay, 70% villa, 30% akrüüli u 175g
Vardad: 2,5 ringvardad

Ma olen hakanud aru saama, et ega ei ole eriti mõistlik oma töid väga pingsalt planeerida, sest õiged ideed ja asjad tulevad pähe ikka omasoodu ja edenevad siis ka palju paremini kui need pikalt ja põhjalikult, aga ilma selle õige "klõpsuta" planeeritud. Panin ju siin mõni aeg tagasi varrastele nii Sipsiku d˛empri (mis ei taha kohe üldse edeneda - hädised 25 rida on vast kootud ) ja oma palmikute ning kõrge kaelusega vesti (no kellel on kevadel sellist vaja?). Siis aga hüppas vahele eelmises postituses näidatud vest. Algselt oli kaalumisel ka Molly, aga sellest jõudis vesti siiski vaid 3:1 soonik. Minul aga hakkas kuskil kuklas tiksuma mõte, et vot seda va Molly't tahaks ikka kududa kunagi küll. Teisalt on mul nüüd ju imeilus kingitud mummukee, mille ilusad rohelised toonid tulevad mu meelest ideaalselt välja musta taustal, aga kevadel nagu ei taha mitte nii sünges värvis käia. Sealt edasi tekkis elektrisäde kahe mõtte vahel ja klõps käis ära - mul on kohe ja praegu vaja rohelist Mollyt!
Mõeldud, tehtud. Päris lihtsalt algus ei läinud. Nimelt on mul väike eelarvamus puuvillasest lõngast kudumite vastu, seega ainus võmalik tundus ikka villasest teha. Järgmine tõke oli muidugi see, et järjekordselt oli mul vaimusilmas liiga täpne roheline toon, millise leidsin siis lõpuks Steinbach Wolle Jumbo näol. Õnneks võtsin prooviks vaid ühe toki, et ikkagi kole sünteetiline ju. Koostis koostiseks, aga õudne, kus see lõng venis Proovilapist polnud üldse kasu, ma harutasin 4 korda, vähendades iga kord silmade arvu kümne võrra ja ikka tundus, et sellest saab ühe kartulikoti. Lõpuks seadsin sammud Müürivahet tn Filati lõngapoodi ja tõin sealt ära veel parema tooniga rohelise lõnga Lana Grossa Okay, 70% villa, 30% akrüüli.
Nii, edasi tulid sellised muudatused, et kudusin ringvarrastel ja oluliselt liibuvama kui originaal. Selleks tuli kõvasti vähendada silmuste arvu ja natuke kombineerida kahanduste-kasvatustega. Nimelt eeldas minu sipelgaema kehakuju, et tagumiku ümber pidi top olema laiem kui rindade kohalt. Seega pärast kummastki servast 8 silma kahandamist kudusin päris hulga ridu sirgelt ja rindade alt kasvatasin juurde ainult esitükile. Järgmiseks ei meeldinud mulle mu peene lõngaga jäänud liiga "kahvatud" krooked. Mina kasvatasin vaheldumisi juurde 1 ja 2 silma, nii said krooked reljeefsemad.
Kui kehaosa läks ludinal ja valmis kolme õhtuga, siis oluline takistus olid õlapaelad. Nimelt tuleb seal kududa 70(minul 80) rida 4silma ja no täielik psühholoogiline barjäär - see tundus nii tüütu, et töö seisis terve nädala puutumatult. Tegelikkuses muidugi olid õlapaelad ühe õhtu töö (mille mina sujuvalt kahele õhtule jagasin), kui töö ükskord käsile sai võetud
Tulemusega olen ma rohkem kui rahul. Absoluutselt minulik kudum. Kuigi, kuigi - natuke liiga ümber sai. Ja alt serv keerab natuke üles. A need on parandatavad vead, tuleb pisut alla võtta ja serv kas üle heegeldada või topelt kududa.
Krooked lähemalt ka:

***********************************
Aasta ema lapitekki läks minu poolt veel üks viimase hetke lapp:


Ja ei suutnud vastu panna, jälle sai amazon.com'ist 2 raamatut tellitud.

Kuna Kevadsalli projekti tähtajani on veel ainult nädalake, siis otsin täna Siidimaal ja batika. Kangesti tahaks selle tehnika ka ära proovida.

Minu teine üritus Raasiku villatehases ära käia, läks jälle vett vedama. Kui esimene kord vedas auto alt, siis seekord läks veel halvemini - Pesamuna kukkus veoauto kabiinist pea ees asfaldile ja sai peapõrutuse. Nii et veetsime reedese päeva hoopis haiglas. Õnneks on praegu poiss nagu muiste, loodetavasti oli siiski õnnelik õnnetus ja mingeid tüsistusi hiljem ei avaldu. Mõtet Raasikul ära käia pole siiski maha pannud. Kolm on kohtu seadus, ma ainult ei tea, kas see tähendab, et kolmas kord läheb ka untsu või siis õnneks

Aga vardad viskasin nüüd nurka, kuigi aprillikuu sokid ju veel täitsa tegemata. Hakkan (õigemini olen juba hakanud) pärlitega mässama. Mõnuuuus tegevus! Natuke arenen, siis ehk julgen teile ka näidata
Muhv kribas selle 17:52 - Link - kommentaarid (37)

05 Aprill 2007
Programmiväline toodang
ehk vest tellimisel. Vot selline ta sai:Lõng: Novita Santorini natuke alla 150g
Vardad: nr 3, servakantides nr 2,5

Peab ütlema, et olen siiani selle lõnga suhtes eelarvamusel olnud, aga äärmiselt mõnus ja pehme lõng on nii kududa kui valmisesemena. Ja hästi veiniv, samas mitte väljaveniv. Ühtlasi on pildilt näha, et "ei me ette tea, mis elu meil tuua võib" ehk kuidas kirju lõnga erinevad tokid täiesti erinevalt mustrit loovad. Õnneks see ei häiri, vaid teeb asja just põnevamaks
Kole raske on tegelikult mõõtude järgi ja proovimisvõimaluseta kududa. Samas ma pean mainima, et väljaspoole oma peret kududes saan ma asjad palju kiiremini valmis. Kohusetunne, mis teha Saajale tundus aga sobivat ja meeldivat, nii et ma saan ka nüüd öösel rahus magada. Head kandmist!
Muhv kribas selle 16:30 - Link - kommentaarid (20)