crazy nikerdab
crazy nikerdab
.koon.heegeldan.vildin.
25 November 2005
Laisk blogija jälle kohal..

Minu heegeldatud IseTegija lapid, juhend Käsitööst, vastavalt lõngale kohandatud, kasutasin nr5 heegelnõela. FF ei julgenud teha, nii et kasutasin vahvaid lõngu hoopis!


Minu viies sall 30 päeva jooksul Ootan veel ideesid sallide tegemiseks! Selle salli puhul saab ilusti ära kasutada vanu ilusaid ja ka mitte ilusaid lõngajuppe, millest enam midagi muud välja ei annaks kududa. Ise kasutasin enamuses siiski uusi lõngu aga ka jääke, kudusin 65 rida mustri järgi nr4 varrastega ja lõpuks ääre nr5 ringvarrastega hästi lõdvalt, enne jäi kiskuma. Ning sõrmedeta kindad millest saavad pühapäeval käpikud. Külm on nendega! Poosetamise ja beibetsemise tuju oli, kannatage ära!


Kolmnurkse salli tasuta muster ingl k Idee!!!!!!!!!!!
Sõrmedeta kinnaste pitsi muster ingl k Tegin selle 9-silmalise mustri millest pilti pole.

Ema nõudis endale ka vilditud salli ja siis seda uut kolmnurkset salli ka, mis on minu jaoks suurim tunnustus ja kompliment, sest tema arvates on mu asjad tihti liiga imelikud. Aga jõudsime kokkuleppele, et kasutame salle korda mõõda
crazy posted @ 11:47 - Link - kommentaarid (12)
16 November 2005
Tegin siis ka vanutatud salli tavalisest Eesti heidest ja villaloorist. Aega meisterdamisele kulus peaaegu 4 tundi + veel 2 korda masinas + kuivamise aeg ka vahepeal. Ja olen jälle raskelt rahul endaga! Meeldib just see, et ei ole niiiii kirju vaid ikka "kontrolli all"

Minu poolne väike kirjeldus töö käigust ka sellel lingil.

Vabatehnikas vanutatud sall soome keelse õpetusega mida on proovinud Koduhaldjas, Mann ja Anniki. Isetegijatest on seda teinud kriuks2, Blacky post 1, Blacky post 2, Maki ja Käsi. Loodetavasti kedagi välja ei jätnud. Lappasin ainult esimese lehekülje Blogi nimekirjas läbi..

PS. Keerake lina mitte käterätiku sisse. Käterätik on ju selline kohev ja see vill jäi sinna täitsa osavasti kinni. Soome keelt ei mõista ja emal lasin selle tõlkida alles siis, kui oli juba ühe korra pesus käinud.

SUUUUUR PILT Kriuksi nõudmisel! Parim mis sel pimedal ajal pimedas toas välja pigistab.
crazy posted @ 13:33 - Link - kommentaarid (23)
13 November 2005
Nägin seda kootud sallikese õpetust ning tahtsin proovida heegeldatud versiooni. Siin siis minu n.ö. proovilapp. Veits tobe ja kasutu sall vist! Googel otsisõnadeks bow knot scarf, keyhole scarf.


Viimased kaks päeva olen aga kudunud ringvarrastel endale triibulist kampsunit. Plaani kohaselt peaks ta ulatuma umbes tekspükste taskuni, sügav v-kaelus ning raglaanvarrukad. Lõng on Kid Silk Rakvere Tsentrumi lõngapoest. 75% Super Kid Mohäär, 25% Siid 25g=210m nr3 ringvardad millega on muideks VÄGA hea kududa! Lõng on mõnusalt pehme tänu siidile ja loodetavasti ei torgi nagu tavaline mohäär. 75.- tokk aga sellest tokist saab palju nagu näha, hetkel mõlemast tokist umbes pool veel alles.
crazy posted @ 09:00 - Link - kommentaarid (3)
02 November 2005
Reede öösel vastu laupäeva sain siis sussid ka ikkagi valmis! Lõpuks oli hirmus üleväsimus, sest kudusin kella 4:30 (tulin peolt) kuni umbes 13:15. Käed juba värisesid ja vahepeal magasin ja harutasin, sest magamise ajal kudusin valesti Pärast kaunistamist jäin sussidega eriti rahule! Kaunistamiseks heegeldasin kahe erineva efektlõngaga ning tikkisin vähese läikega roosasid helmeid. Loodetavasti jäi saaja rahule ja ehk mahtus jalga ka..

Varvassokkide kudumise õpetus Jutupaunalt ning seda sõrmkinnaste õpetust kasutasin ka ainult et mul oli see raamat olemas, hiljem leidsin täpselt sama ka netist.

Selline näeb välja õige helmeste tikkimise nõel, mis teeb elu ilusamaks (ja kergemaks ka muidugi!)!


Viltimist proovisin ka pruuni villaloori ning kahe erineva mohääriseguse lõngaga. Ei saanud seda kuju mis soovisin aga kuna sai veel villaloori ostetud.. küll on aega proovida!


Kindad valmis kootud.. kui vaid suudaks otsustada mis värvi helmed peale tikkida. Otsustusvõime on NULLLL!!!!


Blogi venitasin ka natuke laiemaks, nüüd olen raske kangelane. Ja ei kavatse hirmus värviliseks seda teha. Hetkel olen rahul!
crazy posted @ 13:38 - Link - kommentaarid (8)
036349 külalist