crazy nikerdab
crazy nikerdab
.koon.heegeldan.vildin.
11 Jaanuar 2006
Jõgeva heidest vanutatud kottidest.

Kotid enne masinasse panemist..ilusad roosinupud peale 60 kraadist pesu..pressisin ja aurutasin ümber raamatu


Kootud koti (lilla) jaoks lõin nr7 varrastele 37 silma ja kudusin pika ristküliku mille siis pärast kinnissilmustega kotiks heegeldasin. Halb mõte, teinekord õmblen kokku! Kogu kott on kootud parempidi. Kootud kott tuli hunnik õnnetust ja poleks saanud algsel kujul kasutada. Seega heegeldasin äärde natuke ahelaid, et oleks kuhu hiljem kinni hakata. Tegin siis natuke ff koti ülemisse serva. Lõpuks sai ära kasutada peaaegu kõiki ff lõngavahetuse lõngu! Sang on spiraalselt heegeldatud kinnissilmustest. Et kõik välja ei kukuks, on ülaservas 10cm takjapaela.
Suurus 35x25cm -> 19x9cm


Heegeldatud koti (must) jaoks tegin ka 37 silmust nr3 nõelaga ja heegeldasin ringselt nii, et tekkis kohe kergelt kandiline koti kuju. Heegeldasin kinnisilmused, et tuleks hea tihe kott. Peale harjutasin siis paeltikkimist esimest korda. Tavalise sifoon (?) paelaga ja suure sukanõelaga. Tuli väga raskesti läbi vildi aga sain hakkama. Olen ju suur Krista Räägu fänn kes veel ei teadnud ja kui kunagi poes ka näen nii ilusaid kotte nagu ta lehel on, siis kohe ostaks ära! Voodrit pole viitsinud veel sisse õmmelda. Sanga jaoks lammutasin ühe kalli kaelaehte. Kott sulgub käsitsi külge õmmeldud lukuga.
Suurus 36x26cm -> 21x13.5cm
Wordi dokument paeltikkimisest - siin on kõik mis netist leidnud olen!
Pooliku koti pildi lisasin ekstra sulle Kriuks!


Mõlema koti põhja traageldasin ka kilekotid nagu Käsitöö ajakirjas soovitas. HALB MÕTE! Sellest jäid mõlema koti põhja väiksed kahjustused, vastu valgust vaadates on näha tillukesed augud. Õnneks midagi välja ei kuku aga pisike kahju on tehtud.

Roosa sall, heegeldatud nr10 heegelnõelaga, Novita Jumbo. Eest kinnitub tähekse kujulise lillega, mida ei õnnestunud pildile püüda.


Foorumist vaadake:
Paeltega tikkimine
Kangast lilled
Fuxico ehk kroogitud lilled
Freeform ehk ff
crazy posted @ 05:13 - Link - kommentaarid (24)
036351 külalist