crazy nikerdab
crazy nikerdab
.koon.heegeldan.vildin.
30 Detsember 2005
Loodetavasti olid Teil kõigil kaunid jõulupühad! Minul olid küll..

The incredibly versatile giant snowflake ehk uskumatult mitmekülgne hiiglaslik lumehelves.

Katse1 - heegeldasin mustri järgi, tahtsin keebiks kasutada aga kokku murtult kadus lumehelves ära.


Katse2 - heegeldatud mustri järgi ja siis alläär oma äranägemise järgi.

Nüüd siis on olemas üks vahva asi mu uue kleidi peale. Kutsuks nüüd keegi pulma või miskit, olen valmis!

Lubasin, et ei tee volangisalli, sest kõik teevad.. aga siin ta on! Keskmise osa tegin tugevama, et sall ei läheks liiga nuudliks ja oleks ikka soe ka mitte ainult hunnik auke.
crazy posted @ 08:03 - Link - kommentaarid (17)
19 Detsember 2005
Viimase kolme päeva ülevaade:

Üks Lanvini kaelakee oli mul hingel eelmisest talvest saati. Sain lõpuks ideest kinni haaratud Inspireerijad. Eino muidugi UO tegi ka Lanvini järgi kaelakee. Ja värvilise siidipaelaga ka. UO on ikka julm koopiavabrik. Seega hunnik koledaid valgeid plastmass "pärle" ajasin tülli riba otsa (väga raske) ja siis sõlmed ümber. Selline pidulik minu arvates ja mulle väga meeldib, käe ümber on ka ilus


Ühest vanast prossist tegin kahe-minuti-kõrvarõngad igapäevaseks kandmiseks!


Ma küll lubasin endale, et ei proovi seda volangisalli aga öösel lõi kiiks pähe, proovisin. Ei ole rahul. Peale jõule harutan ülesse ja üritan midagi mustris muuta.


Täna öösel valmisid veel minu lemmikud - lamba müts ja tähesõdalase müts:

Aga tegelikult lähen mõõdan need ära, viskan 60°C masinasse, kaunistan ja siis räägin edasi. Ja blondiinideks ristin kõik, kes neid tõsiselt ka mütsideks peavad.

Eelmise nädala poolikute tööde asjade postitamisega ei hakka üldse ennast ärritamagi, nii palju asju on vaja veel lõpuni teha
crazy posted @ 15:18 - Link - kommentaarid (8)
07 Detsember 2005
Vaikselt olen siin nikerdanud paar päeva.. Põhilise aja võttis lillede välja nuputamine. Ja olen tulemusega üli rahul, sest nüüd on mul olemas täitsa minu isklik lilleke! Need tavalised ringidest õmmeldud või lihtsalt heegeldatud lilled olidki juba ammu ära tüüdanud! Esimene, punane on isegi vilditud masinas. Teised lihstalt ringselt traageldatud mustale tüllile. Meie Mütsikoolist sain lingi baretikesele mida hoolega tegema asusin. Kõige pealt endale punane n.ö. proovilapp, siis sõbrannale must ning suure kisa peale viskasin emale ingl k mustri ette, valmis kudus! Mütsivarbik! 2.5h/tk. Kui keegi planeerib ka teha, soovitan kindlasti kasutada karvaseid (mohäärikad) lõngu, jääb efektsem ning hõredus ei hakka niiii silma. Kõik kootud 60cm nr5 ringvarrastega.


Ja minu ff lilleke ampsaku inspiratsioonil. Heegeldasin ümmarguse aluse ning sinna peale tegin surface crochet ja siis kallasin helmestega üle

crazy posted @ 08:46 - Link - kommentaarid (14)
05 Detsember 2005
Põhiline idee oli Tartus elavale sõbrannale valge sall teha. (Ta loodetavasti ei saa ITsse ikka veel! Küpsised söömata!) Kasutasin Maali käsitöölõnga ning valget loori. Maali viltimine enam-vähem aga meeldib ikkagi heidest+loorist tekkiv ühtlane tekstuur rohkem! Kõik sallid pestud 2 x 60° kraadiga.

Ja siis peika emale võib-olla tegin ka jõuludeks heidest ja villaloorist puna-musta-lilla kirju salli.

Ja siis ühele tavalisele tumerohelisele sallile panin ka peale värki, jäi vist külge kah peaaegu.

crazy posted @ 07:00 - Link - kommentaarid (13)
02 Detsember 2005
Ampsak postitas huvitava teema!

Proovisin kohe järgi. Higipull otsa ees ja MSNis Ampsakut torkides, et sellise laheda idee välja viskab kui Tiimari traat on ilmselgelt liiga jäme selleks! Aga siiski kasutasin Tiimari traati. Muster juhuslikult mõlemal sama! Postitan mustri siia kah.. joonise Ampsak ise tegi Excelis!

HURRAAAA!! Teise sain ka valmis. Väga raske on neid pildistada. Päris elus on kiftimad


Kampsun edeneb ka vaikselt. Nr3 ringvardad, Kid Silk 75%mohääri, 25%siidi mmmm


Hiljem veel vilditud sallid.. praegu kuivavad!
crazy posted @ 14:27 - Link - kommentaarid (7)
036351 külalist