crazy nikerdab
crazy nikerdab
.koon.heegeldan.vildin.
11 Jaanuar 2006
Jõgeva heidest vanutatud kottidest.

Kotid enne masinasse panemist..ilusad roosinupud peale 60 kraadist pesu..pressisin ja aurutasin ümber raamatu


Kootud koti (lilla) jaoks lõin nr7 varrastele 37 silma ja kudusin pika ristküliku mille siis pärast kinnissilmustega kotiks heegeldasin. Halb mõte, teinekord õmblen kokku! Kogu kott on kootud parempidi. Kootud kott tuli hunnik õnnetust ja poleks saanud algsel kujul kasutada. Seega heegeldasin äärde natuke ahelaid, et oleks kuhu hiljem kinni hakata. Tegin siis natuke ff koti ülemisse serva. Lõpuks sai ära kasutada peaaegu kõiki ff lõngavahetuse lõngu! Sang on spiraalselt heegeldatud kinnissilmustest. Et kõik välja ei kukuks, on ülaservas 10cm takjapaela.
Suurus 35x25cm -> 19x9cm


Heegeldatud koti (must) jaoks tegin ka 37 silmust nr3 nõelaga ja heegeldasin ringselt nii, et tekkis kohe kergelt kandiline koti kuju. Heegeldasin kinnisilmused, et tuleks hea tihe kott. Peale harjutasin siis paeltikkimist esimest korda. Tavalise sifoon (?) paelaga ja suure sukanõelaga. Tuli väga raskesti läbi vildi aga sain hakkama. Olen ju suur Krista Räägu fänn kes veel ei teadnud ja kui kunagi poes ka näen nii ilusaid kotte nagu ta lehel on, siis kohe ostaks ära! Voodrit pole viitsinud veel sisse õmmelda. Sanga jaoks lammutasin ühe kalli kaelaehte. Kott sulgub käsitsi külge õmmeldud lukuga.
Suurus 36x26cm -> 21x13.5cm
Wordi dokument paeltikkimisest - siin on kõik mis netist leidnud olen!
Pooliku koti pildi lisasin ekstra sulle Kriuks!


Mõlema koti põhja traageldasin ka kilekotid nagu Käsitöö ajakirjas soovitas. HALB MÕTE! Sellest jäid mõlema koti põhja väiksed kahjustused, vastu valgust vaadates on näha tillukesed augud. Õnneks midagi välja ei kuku aga pisike kahju on tehtud.

Roosa sall, heegeldatud nr10 heegelnõelaga, Novita Jumbo. Eest kinnitub tähekse kujulise lillega, mida ei õnnestunud pildile püüda.


Foorumist vaadake:
Paeltega tikkimine
Kangast lilled
Fuxico ehk kroogitud lilled
Freeform ehk ff
crazy posted @ 05:13 - Link - kommentaarid (24)
30 Detsember 2005
Loodetavasti olid Teil kõigil kaunid jõulupühad! Minul olid küll..

The incredibly versatile giant snowflake ehk uskumatult mitmekülgne hiiglaslik lumehelves.

Katse1 - heegeldasin mustri järgi, tahtsin keebiks kasutada aga kokku murtult kadus lumehelves ära.


Katse2 - heegeldatud mustri järgi ja siis alläär oma äranägemise järgi.

Nüüd siis on olemas üks vahva asi mu uue kleidi peale. Kutsuks nüüd keegi pulma või miskit, olen valmis!

Lubasin, et ei tee volangisalli, sest kõik teevad.. aga siin ta on! Keskmise osa tegin tugevama, et sall ei läheks liiga nuudliks ja oleks ikka soe ka mitte ainult hunnik auke.
crazy posted @ 08:03 - Link - kommentaarid (17)
19 Detsember 2005
Viimase kolme päeva ülevaade:

Üks Lanvini kaelakee oli mul hingel eelmisest talvest saati. Sain lõpuks ideest kinni haaratud Inspireerijad. Eino muidugi UO tegi ka Lanvini järgi kaelakee. Ja värvilise siidipaelaga ka. UO on ikka julm koopiavabrik. Seega hunnik koledaid valgeid plastmass "pärle" ajasin tülli riba otsa (väga raske) ja siis sõlmed ümber. Selline pidulik minu arvates ja mulle väga meeldib, käe ümber on ka ilus


Ühest vanast prossist tegin kahe-minuti-kõrvarõngad igapäevaseks kandmiseks!


Ma küll lubasin endale, et ei proovi seda volangisalli aga öösel lõi kiiks pähe, proovisin. Ei ole rahul. Peale jõule harutan ülesse ja üritan midagi mustris muuta.


Täna öösel valmisid veel minu lemmikud - lamba müts ja tähesõdalase müts:

Aga tegelikult lähen mõõdan need ära, viskan 60°C masinasse, kaunistan ja siis räägin edasi. Ja blondiinideks ristin kõik, kes neid tõsiselt ka mütsideks peavad.

Eelmise nädala poolikute tööde asjade postitamisega ei hakka üldse ennast ärritamagi, nii palju asju on vaja veel lõpuni teha
crazy posted @ 15:18 - Link - kommentaarid (8)
07 Detsember 2005
Vaikselt olen siin nikerdanud paar päeva.. Põhilise aja võttis lillede välja nuputamine. Ja olen tulemusega üli rahul, sest nüüd on mul olemas täitsa minu isklik lilleke! Need tavalised ringidest õmmeldud või lihtsalt heegeldatud lilled olidki juba ammu ära tüüdanud! Esimene, punane on isegi vilditud masinas. Teised lihstalt ringselt traageldatud mustale tüllile. Meie Mütsikoolist sain lingi baretikesele mida hoolega tegema asusin. Kõige pealt endale punane n.ö. proovilapp, siis sõbrannale must ning suure kisa peale viskasin emale ingl k mustri ette, valmis kudus! Mütsivarbik! 2.5h/tk. Kui keegi planeerib ka teha, soovitan kindlasti kasutada karvaseid (mohäärikad) lõngu, jääb efektsem ning hõredus ei hakka niiii silma. Kõik kootud 60cm nr5 ringvarrastega.


Ja minu ff lilleke ampsaku inspiratsioonil. Heegeldasin ümmarguse aluse ning sinna peale tegin surface crochet ja siis kallasin helmestega üle

crazy posted @ 08:46 - Link - kommentaarid (14)
05 Detsember 2005
Põhiline idee oli Tartus elavale sõbrannale valge sall teha. (Ta loodetavasti ei saa ITsse ikka veel! Küpsised söömata!) Kasutasin Maali käsitöölõnga ning valget loori. Maali viltimine enam-vähem aga meeldib ikkagi heidest+loorist tekkiv ühtlane tekstuur rohkem! Kõik sallid pestud 2 x 60° kraadiga.

Ja siis peika emale võib-olla tegin ka jõuludeks heidest ja villaloorist puna-musta-lilla kirju salli.

Ja siis ühele tavalisele tumerohelisele sallile panin ka peale värki, jäi vist külge kah peaaegu.

crazy posted @ 07:00 - Link - kommentaarid (13)
037526 külalist