AIAIA käsitööpäevik
AIAIA käsitööpäevik
Eelkõige lõngast ja kangast pusserdaja.
.: MINUST:.
Kodu: Soome

.: ARHIIV :.
Viimased postitused
Mai 2008

.: LINKE JUHENDITELE INTERNETIS :.

Raglaanlõikeline kampsun ülevalt alates (raglaanhiha villapaita ylhäältä alkaen)

Kotile luku õmblemine (laukun vetoketjun ompelu)

Silmuste loomine Italia moodi- veniv algus soonikule  

***  ja teine, natuke erinev itaallane

Ilma kontsata sokk

Crazy quilting

Isetegija mütsikool

Fimo

Heegeldatud äärepitsid (skeemidega)

.:OSALEN PROJEKTIDES:.

.:LÕPETATUD PROJEKTID:.

 

 

.: Külalisi :.

176080

15 Mai 2008
Image Hosted by ImageShack.us
By punnsilm
Eelmise aasta suvel hakkasin õde Kodukana ideel ja sünnipäevaks saadud ”200 kootud lapi” raamatu innustusel kuduma lapikesi, et teha tekk suvekodu puupaneelidega saunatuppa. Suur töö jäi sügisel seisma vägagi poolikuna, ja ehk seisaks siiani, kui Eria poleks jaanuarikuus tekitanud projekti ”Teeme iseendale lapiteki”. Jälle oli see mu õde, kes juhtis asjale tähelepanu, et hea võimalus poolik tekk valmis teha (sest poolikud tekid olid meil kapinurgas mõlemal). Projekti tähtaeg on olnud kogu aeg silme ees piitsutamas, ja õega on olnud mönus mõtteid, kogemusi ja tundeid vahetada. Ja imede-ime - ma sain töesti tähtajaks, 11.maiks oma teki kokku heegeldatud! Aitäh, Eria! Aitäh, õeraas!

Alguses jäi (juba valmis kootud) ääris kinnitamata, sest kahtlesin natuke, kas roheline äär mitte-rohelise serva poole ikka sobib. Lõpuks lõin käega ja otsustasin, et nii kirju teki puhul on see ebaoluline, ja heegeldasin ka äärise omale kohale. Ja olen rahul,et ta ikka paigale kinnitasin.
Image Hosted by ImageShack.us
By punnsilm

Suurem enamus lappe on eelmainitud ”200 kootud ruudu”-raamatust (silmuste arv erinev). Vardad 4,0 ja lõng peamiselt Bergere de France Sport (51% villa – 49% akrüüli, 50g=90m, Liannist ostetud), lisaks õige natuke Novita Nalle jäänust. Lapid 20x20cm (oi, see oli huvitav, kuidas suuremad ja väiksemad ruudud andis üllatavalt hästi neisse mõõtudesse venitada!). Ja ääris on samast raamatust, leheline-roheline, meil praegu just sellised beebirohelised hiirekõrvad puudel. Teki mõõdud 150x205cm.

Image Hosted by ImageShack.us
By punnsilm
Kokku heegeldasin Novita 7-veljestä mustaga. Olin teinud lappide ääred sõlmelised, ja kui üritasin heegledad nii, et pahemad pooled vastastikku ja molemast läbi, ühendus kole paks ja jäik. Parem sai minu meelest äärtest kordamööda sik-sakina läbi heegeldades.
Image Hosted by ImageShack.us
By punnsilm
aiaia posted @ 18:03 - Link - kommentaarid (28)

.: MULLE TÄHTSAID VÕI HUIVTAVAID LINKE:.

MINU EELMINE BLOG

BLOG MEIE LASTEST

Rohekas kleidike - tore taaskasutus blog!