Et kirjeldada ühe kampsuni lugu, pean ma alustama algusest....
Ühele vahvale väiksele tüdrukutirtsule oli vaja kampsikut. Mõõdud käes, asusin ma ise lõikeid konstrueerima. Lõiked joonestasin millimeetripaberile. Kindlasti tekib nüüd küsimus, et miks ma ajakirjast lõikeid ei võtnud. Asi väga lihtne; ma tahtsin ise proovida ja teiseks on mõnikord ajakirjas olevad lõiked, antud pisikese varuga. Tahtsin täpselt istuvat kampsunit ja otsustasin ise lõiked joonestada. Kõik sujus hästi, kuni kaelaagukaareni. Vot, mitu korda jooksis mõte kokku. Aga abikaasa, nähes minu nõutut nägu, läks laua juurde ja joonestas sirkliga (mängleva kergusega) nii esiosa kui ka seljatüki kaelaaugukaared ja õlajooned. Oleksite pidanud minu imestunud nägu nägema......Nüüd ma tean, kes mulle lõikeid hakkab konstrueerima.
Lõiked valmis, asusin aga kuduma ja nüüd näitangi veel vardasooja kampsikut. Lõiked klappisid täpselt ja see tegi meele rõõmsaks. Selline see, esimene isetehtud lõigetega, kampsik siis sai.
Materjaliks: Titan Wool Winner, lõngakulu 270 g.



Töökäigust ka mõned pildid



Viimistlus
* peitsin kõik lahtised lõngaotsad.
* kuna varrukad kudusin kahe värviga ja külgedele jäid lahtised lõngaotsad, siis heegeldasin servad üle kinnissilmustega. Võib peita ka küljeõmblusesse, aga sealt kipuvad need pesus lahti tulema.
* venitasin tükid lõikejärgi lauale ja niisutasin. Jätsin ööpäevaks kuivama.
* õmblesin kokku õlaõmblused ja seejärel varruka varrukasuule.
* seejärel õmblesin kokku, ühe õmblusena küljed koos varrukaga.
* korjasin kaelaaugukaarelt heegelnõelaga silmused vardale ja kudusin ripsis krae.