Avely käsitöönurk -Ally30
Avely käsitöönurk -Ally30
Siit leiab õmblemist, masintikkimist, süstikpitsi ja ka vahest sekka kudumist, heegeldamist jne...
25 Veebruar 2013
Vahest on nii, et kui sa näed midagi huvitavat siis mõte hakkab tööle. Idee hakkab arenema omasoodu ja vahest läheb teostuseni tükk aega. Nii ka minul. Millalgi leidsin netist pildi koos õpetusega teha käsitöövahenditele kott. Kahjuks ei salvestanud linki ära ja viidata sellele ei saa. Aga minu idee arenes sellest pildist edasi. Täna sain selle valmis.


Et kotti tugevamaks saada siis kasutasin vatiini 150gr kaks kihti külgedel ja sees oleval vahe lehel. Vatiini triikisin läbi küpsetuspaberi õhukeseks. Jääb tugev aga samas hästi läbiõmmeldav. Kasutasin meetilukku ja panin kaks lukukelku. Lukukelgu otsa tegin kumminöörist ja paelaotstest lukuotsad.

Põhja alt siis selline.

Kas piilume ka koti sisse?

Ringvarraste jõhvide jaoks tegin tasku. Vardad käivad 25mm kummi alla. Vajadusel saab kangamarkeriga kummile varda suurused peale kirjutada. Ja ka teine pool kotti.

Sellel pildil on näha paremini see vaheleht.

Meetilukku kulus pea 1m+ 2 lukukelku= 0.34€, 25mm kummi läks 150cm =0.45€, kumminöör ja paelaotsad =0.08€. Sellise hinnaga on nad müügil minu e-poes müügis. Lisaks veel läks vaja vatiini, kangast ja musta kandipaela.
Kui kellelgi on huvi selle koti vastu, siis võib mulle kirjutada. Kotil ei ole veel omanikku.
Ally30 posted @ 14:02 - Link - kommentaarid (15)
24 Veebruar 2013
Tütre 1 aastase sünnipäev on nüüd ära olnud. Täna jõudsime ka fotosessioonini. Seljas siis minu kootud kleidike.

Ally30 posted @ 14:23 - Link - kommentaarid (7)
20 Veebruar 2013
Nukukleitide õmblemisest oli järgi jäänud natukene sitsiribasid. Juba ammu mõtlesin neist teha nukule lapitekk. Ega sealt ju rohkemaks ei jätku, mõtlesin. Aga teki suuruseks tuli 85*130cm, see jääb minu tütrekesele. Tükke jäi veel järgi, millalgi saavad nukud ka omale tekid. Tütrekene juba natukene mängib nendega. Ülehomme saab ta 1 aastaseks.


Teisel pildil värvid õigemad. Tekk on valgetest kangastest. Vigasid on kindlasti omajagu tehtud õmblemisel, küsida kellegi käest kuidas olema peaks mul ei ole. Tehtud seega omaenda tarkuse järgi. Aga mina olen rahul.
Ally30 posted @ 08:41 - Link - kommentaarid (1)
12 Veebruar 2013
Lisasin oma poodi veel õmblustarvikuid. Lastepärase lukukelguga lukud, stoppereid, pandlaid, kumme, juurde tuli ka musta helkurkanti jne.... Valik on küll väikene, aga hinnad soodsad. Kahjuks ei luba finantsiline pool kõike seda soetada millest ma ise puudust tunnen õmmeldes. Ja ega Haapsalus ju ka valikut ei ole, seepärast ka selline lisaharu minu poes. Mida rohkem ostetakse, seda laiemaks saan valikut teha. Kavas on mõningaid asju juurde tellida, seepärast vajan ka teie abi. Kas oleksite huvitatud mütsi noka sisust- plastikust, nööpaukudega kummist, koti sanga tugevdajast (selline mis on osadel seljakottidel lühikesel sangal), koti alla õmmeldavatest "jalgadest". Oodatud on kõik ettepanekud ja mõtted.
Külastage minu poodi www.avely.eu
ja minu e-mail küsimusteks ja ettepanekuteks avely.meltsas@mail.ee
Ally30 posted @ 12:24 - Link - kommentaarid
08 Veebruar 2013
Tütrele pluusid.
Mõtlesin tütrele teha suveks pluusid. Said küll natukene suured, aga lastel on õnneks kombeks kasvada. Peale tikkisin aplikatsoonina jänese ja koera. Kasutasin lõigatavat liimitavat tugikangast. Lõige võetud Ottobre 3/2008 mudel2.
Ally30 posted @ 09:24 - Link - kommentaarid
02 Veebruar 2013
Sain lõpuks valmis laste tikitud seljakotid. Valmis olid juba ammu, aga ootasid nööri. Peal veekindel kangas, sees puuvillane vooder.

Minu tähelepanek. Kiisu ja jänes on tikitud tundmatu päritoluga niidiga. Teised polyester niitidega. Tundmatu päritoluga niidid jäid peale pressimist ikka natuke kokku hoidma, aga seevast minu niitidega (polyester) jäi tulemus sile.
Minu "puhkuse" ajal valmis kootud kleidike tütrele. Ja hiljem on juba tuunika. Kindlat mustrit ja tegumoodi ei olnud, tuli nii nagu tuli, natuke mustrit on saadud ühestkohast ,natuke teisest kohast . Seljas teen pildi hiljem kui olen valmis saanud ka pluusi selle all kandmiseks.

NB! Minu poes on nüüd müügil väga soodsate hindadega õmblusvahendeid. Paari nädala pärast tuleb juurde, ka musta helkurkanti. Vaadake kindlasti. www.avely.eu
Ally30 posted @ 15:18 - Link - kommentaarid (1)
158551 visitors