Avely käsitöönurk -Ally30
Avely käsitöönurk -Ally30
Siit leiab õmblemist, masintikkimist, süstikpitsi ja ka vahest sekka kudumist, heegeldamist jne...
28 Veebruar 2010
Vahetevahel on kohe nii, et tahaks midagi heegeldada. Aga kuna mul mingisugust kindlat soovi ei olnud. Siis sai mõeldud nukule midagi selga heegeldada. Aga tõesti ma ei oska ise mustrit kombineerida ja kui ma sellega lõpuks olekski hakkama saanud, ei oleks mul heegeldamise isu juba üle läinud. Läksin lihtsamat teed pidi. Tuli ainult natuke otsida.
Muster ajakirjast 1000 Mailles. Mina tegin ainult natuke suuremaks, mul natuke suurem nukk kui barbi. Heegeldatud iirisniidist mis võib olla aastakümneid vana, mina võtsin lihtsalt kapist.
Ilma jakita.

Jakiga
Ally30 posted @ 15:04 - Link - kommentaarid (3)
16 Veebruar 2010
Vahepeal sai ajaviiteks linik heegeldatud, diameeter 57cm. Ma olen väga aeglane heegeldaja ja kuduja, seepärast läks ikka päris palju aega ennem kui valmis sai. Niit sai ka otsa ja nii pidingi ääre tegema valge niidiga. Aga lõpptulemus mulle meeldib.

Kui vaatasin kevade käsitööd, siis oli seal nupu kudumise õpetuse juures ilus müts. Ja minu rõõmuks selgus, et muster oli talve käsitöös. Egas midagi ajakiri välja ja kuduma. Kodus leidus mul küll natuke peenem lõng ja vardad. Ajakirjas oli kirjas ,et mütsile kulub 100gr. Oli küll mure, et kas ikka tuleb välja ja peale iga mummu rida kaalusin ka järgijäänud lõnga. Natuke lõnga jäi mul isegi 100 gr üle. Kaks õhtut kudusin, lõpus hakkas käsi ka valutama ja öösel ei saanud sellepärast magada. Mul on see probleem, et ma ei saa palju kududa ja heegeldada, käsi hakkab valutama. Aga mütsiga olen mega rahul. Mul elus esimene kord nuppe kududa.
Ally30 posted @ 16:41 - Link - kommentaarid (8)
02 Veebruar 2010
Et ikka kevad kiiremini tuleks, tegin veel liblika pajalappe. Tehtud sai isegi rohkem, aga enne pildistamist leidis üks paar omale omaniku kelle köögis lendama hakkab.

Järgmisel pildil on liblikad rohekassinise ja pruuniga.Nüüd siis kõik koos.

Minu käest küsiti, nende pajalappide kohta. Lõike tegin ise internetist leitud pildi järgi ja õmblesin oma enda parema ära nägemise järgi. Kas kuskil on õpetust, selle kohta mul puudub info.
Tegin ka mõned poekotid kingitusteks. Idee Mummuka blogist. Musta värvi kotid on õhemast materjalist (samas ka piisavalt tugev, käin ise sellisega poes), et saaks väikeseks kokku keerata ja mahuks ka väiksemassegi käekotti ära.
Ally30 posted @ 18:19 - Link - kommentaarid (5)
158551 visitors