Avely käsitöönurk -Ally30
Avely käsitöönurk -Ally30
Siit leiab õmblemist, masintikkimist, süstikpitsi ja ka vahest sekka kudumist, heegeldamist jne...
23 Juuni 2013
Liblika pajalapid.
Minu käest kunagi küsiti, et kuidas ma neid teen. Lubasin õpetada. Nüüd taheti saada pajalappe ja tuli nende õmblemine käsile võtta. Väikene pildiseeria koos õpetusega kuidas mina neid teen. Kõigepealt teha valmis nn tiivad. Ma arvan, et nende tegemisega ei tohiks eriti probleeme tekkida.

Siis on vaja kere detaile. Ei tasu liiga lühikesi ja kitsaid lõigata. Lõike peale tegin ka märgid kust kuhu maani ma esialgu kinni õmblen. Need märgid ma teen siis kere detaili peale edasi.

Õmblen nöörid tundlateks.

Ja nüüd ma õmblen keredetailid märgist märgini kokku.

Õmblen ühe tiiva keredetaili vahele.

Teise tiiva õmblen alumise poole külge, vatiiniga detaili külge. Lahti jääb ainult kangas. Näeb nüüd välja niimoodi.


Nüüd ma triigin õmbluse maha ja lahtise kangaääre tagasi oma mini triikrauaga. Suurega ju ei pääse lähedale.

Nüüd tuleb ainult kereosa äär läbi õmmelda ja ongi nad valmis. Nii lihtne see ongi ja seekord said sellised.

Ally30 posted @ 17:40 - Link - kommentaarid (5)
22 Juuni 2013
Õpetus.
Käsitöövahendite kott-kohver.

Õpetus on tasuta ja jääb ka selleks. Kuna ta on hästi pikk siis ei tahtnud niimoodi siia panna. Hiljem lisan oma poodi õpetuste nurgakese kus saab seda kohe alla laadida, aga hetkel siis nii. Õpetus on mul PDF formaadis. Selleks, et seda omale saada, saada mulle meilile avely.meltsas@mail.ee oma soov. Vajaminevaid materjale (kummid, lukud, paelaotsad, kandid....) on võimalik omale osta minu poest. www.avely.eu
Oodatud on ka tagasiside ja mida võiks muuta.
Ally30 posted @ 16:28 - Link - kommentaarid (3)
19 Juuni 2013
Müügiks.
Teksast pajakindad, pajalapid ja wc-paberirullihoidjad. Soovi korral kirjutada privasse või meilile avely.meltsas@mail.ee Kuni reedeni on siit saadaval, siis viin kohalikku käsitööpoodi müüki. Müügis on ka veel paar postitust allpool olev punase kandiga wc-paberirulli hoidja.
Ally30 posted @ 16:11 - Link - kommentaarid (4)
15 Juuni 2013
WC-paberirulli hoidjad.
Sinistest teksadest, kollase kandiga.

Sinistest ja beezikas hallist teksadest lõheroosa (või ehk hele hele oranz) kandiga.

Ally30 posted @ 17:05 - Link - kommentaarid (1)
14 Juuni 2013
WC-paberirullide hoidja.
Minu käest küsiti, et kas ma teeksin wc-paberirulli hoidjat. Ikka saab. Minu versioon sellest. Lisasin juurde ka koha ajalehe/ajakirja jaoks ja nööri mille otsa saab ühe rulli rippuma jätta. Pole kunagi sellele tähelepanu pööranud, aga rulle on ikka väga erineva suurusega olemas. Nüüd jään ootama kas selline sobib või pean midagi muutma või ära jätma. Minu poja jaoks peaks välja mõtlema ka koha läpaka jaoks .
Tehtud kasutatud teksa tükkidest, kaunistusõmblus kirju masintikkimisniidiga, puuvillakant, tagumise osa tugevduseks on vahel kokkutriigitud vatiin, kumminöör, stopperid, puuvillanöör ja puuvillane kangas. Sai vist kohu kasutatud materjalid üles loetud.
Ally30 posted @ 06:02 - Link - kommentaarid (1)
13 Juuni 2013
Veel mõned masintikandiga T-särgid. Ikka L-suurus. Kui te mõtlete, et miks enamus ainult selles suuruses. Siis see on mulle paras ja endale saab see kellel ennem vaja läheb. Kas ostetakse ära või minul . Teisi suurusi teen tellimise peale kui poest on saada parajat suurust T-särki.
Arhailise tikandiga. Tikandi motiivid ostetud Rena käest. Tikandi motiive saab osta http://www.embroideryfile.com.


Moonidega.


Osta saab neid minu e-poest www.avely.eu. Seal ka täpsem info särkide kohta. NB! E-poes on masintikkimisniitidel soodushinnad.
Nüüd siis õmblema.
Ally30 posted @ 08:36 - Link - kommentaarid
10 Juuni 2013
Mõned tikitud poekotid. Kolmel kotil on pikk ja lühike sang, ühel kotil ainult lühike sang. Meile väga meeldib selline kahe sangaga poekoti variant. Hea õla peale visata kui väikene laps käe otsas on. Üks kott läheb poekoti kanga andjale, oranzikirju. Tikitud kirjude niitidega. Muster pärit Rena tasuta tikandite hulgast. Tikandi motiive saab soetada omale siit http://www.embroideryfile.com.
Poekoti mõõdud laius 46cm, kõrgus 41cm+ põhi 10cm. Lühike sang 42cm, pikk sang 82cm. Ülejäänud kotid on müügiks v.a oranzikirju.

Põned pajakindad. Kasutatud kasutatud teksa tükke. Muu materjal on uus. Vahel 150gr vatiin, peopesas umbes 225gr vatiin. Helesinise kandiga, oranzi kandiga. Müügiks. Kui internet alt ei vea siis panen oma poodi www.avely.eu müüki. Niikaua soovi korral mulle privaatsõnumiga või avely.meltsas@mail.ee


Ally30 posted @ 09:19 - Link - kommentaarid (2)
08 Juuni 2013
Tellitud tikandid tellijate T-särkidele.

Kui midagi minu blogis huvi pakub siis ,teen meeldeldi asju ka tellimise peale. Selleks kirjutada mulle oma soovist meilile avely.meltsas@mail.ee (aadress on ka blogis kirjas) või privaatsõnumina. Varasemate postituste kommentaare ei jõua jälgida ja vabandan kui pole kellegile kirjutanud vastu. Palun kirjutada uuesti.
Ally30 posted @ 09:19 - Link - kommentaarid
06 Juuni 2013
Minu e-poes on müügil jälle valget liimitavat-lõigatavat tugikangast, 90gr/m2. www.avely.eu
Oleks ka ära anda 2 puhmast lavendli taime (kasvanud natuke liiga suureks ja neid on mul natsa palju) ja kavatsen ära visata ka bergeenia (oli vist see selle nimi), ja leidub veel taimi mis on suureks kasvanud (sinist ja beezi iirist). Asuvad Haapsalu külje all.
Ally30 posted @ 16:16 - Link - kommentaarid
02 Juuni 2013
Käsitöövahendite kott-kohver.
Viis päeva tööd ja valmis said kaks kotti. Sees on kohad ringvarraste, sukavarraste ja heegelnõelte jaoks. Lisaks nööbiga suletav kääritasku ja kaks lukuga suletavat taskut. Välimistel külgedel on lukuga tasku ja nööbiga suletav tasku kuhu saab ka panna oma pisemat sorti pooliku töö. Koti mõõdud on 32*23*7,5 cm. Heledama koti viin kohalikku käsitööpoodi müüki aga tumedamat on võimalik omale osta siit.Ally30 posted @ 13:12 - Link - kommentaarid (11)
01 Juuni 2013
Mõned T-särgid veel. Tikandid ostetud ikka Rena käest. Tikandi motiive saab osta siit http://www.embroideryfile.com. Motiivide kombineerimise võimalusi on oi kui palju.
T-särk õele.


Ja veel üks särk.


Aga nüüd siis muude tegemiste juurde.
Ally30 posted @ 09:07 - Link - kommentaarid (2)
158551 visitors