Avely käsitöönurk -Ally30
Avely käsitöönurk -Ally30
Siit leiab õmblemist, masintikkimist, süstikpitsi ja ka vahest sekka kudumist, heegeldamist jne...
19 Juuli 2009
Olen juba ammu tahtnud proovida päikeseprinti. Eelmine aasta ostsin isegi värvid ära. Sel aastal algasid siis ettevalmistused. Tallinnast ostsin tüki linast riiet, pesin ja õmblesin linikud valmis. Korjasin sõnajala oksi, kellukesi ja karikakraid. Kuna kohe ei saanud teha siis panin ajalehe vahele kuivama ja vajutus peale. Sain teada, et tänapäevane läikivast paberist kataloog ei kõlba selle jaoks, karikakra õied olid hallitama läinud. Sõnajala oksad ja kellukesed olid korralikud (ajalehe vahel olid). Tegelikult tahtsin juba eile teha aga ei olnud veel nii terve, et päikese käes mässata. Täna sai varakult oma maatüki peale mindud. Pilved tulid ja läksid jne.. Lõpus võtsin julguse kätte ja proovisin väiksemate linikute peal, ehk leian pilvede vahepeal ka tüki päikest.

Minu esimene viga- ebatasane aluspind.
See oli küll hea, et asjad olid enne vajutuse all olnud. Panin peale ja natuke piserdasin vett peale, et ikka kinni kleepuks. Tugev tuul oli küll aga sõnajalad ja kellukesed olid kindlalt kinni. Päike sai vast pool tundi paista kui tulid tumedad pilved ja vihm. Vahepeal katsin veel teise musta kilega kinni, et märjaks ei saaks ja kui vihm üle läks, sai edasi kuivatada.
Valmis asjad siis sellised. Pildistatud rõdu peal ja välguga. Meil oli äikesevihm ja ilm oli pime.


Vahepeal kui linikud kuivasid tegin ämmale lillekimbu .

Valmis sai minu süstikpitsist kaelakee. Kahjuks sai mulle suur. Pean endale uue tegema.
Ally30 posted @ 15:42 - Link - kommentaarid (8)
03 Juuli 2009
Jätkuvalt nukuriiete lainel. Paluti Baby Bornile riideid õmmelda. Õmblen natuke rohkem rõivaid kui vaja, siis tellija saab valida mida soovib. Ülejäänud lähevad hiljem müüki (kui jääb midagi järgi ).

Mitte veel kõik riided on siin. Tahan veel mõned riided juurde õmmelda enne kui projekti lõpetan.
Ally30 posted @ 18:37 - Link - kommentaarid (2)
158551 visitors