Avely käsitöönurk -Ally30
Avely käsitöönurk -Ally30
Siit leiab õmblemist, masintikkimist, süstikpitsi ja ka vahest sekka kudumist, heegeldamist jne...
27 Aprill 2013
Lapse ja aiatööde kõrvalt jääb aega aina vähemaks, et käsitööd teha. Aga midagi ikkagi teen. Heegeldasin koti 1cm laiustest puuvillase riide ribadest. Olid juba sellised kandiribad olemas, osad diagonaalsed osad mitte. Tütrekesele meeldib see kott väga, sai selle endale. Hea asju sisse panna, mööda tuba käia ja siis jälle asjad välja võtta.

Mõned lilled ja liblikad, masintikand. Andke ideid mida nendega teha võiks, ehk kuidas ja kus teie neid kasutaksite.

Mustrid pärit siit.

Nädal aega veel on võimalik minu nukuriideid osta minu e-poest. www.avely.eu Suvel võib neid soetada endale laatadelt. Poes müügis taas sügisel.
Ally30 posted @ 07:41 - Link - kommentaarid (2)
15 Aprill 2013
Valmis üks õmmeldud `korv` ,küljel kaheksa taskukest. Saab panna asju hoiule, või poolik käsitöö sisse. Korv sai sanga ka. Küsiti kust on kangas pärit. Kanga olen ostnud nii umbes 5 aastat tagasi abakhanist.
Nüüdseks on kangast järgi mul ainult väikesed ribad ja tükid.


Põlled on ka üle antud, lapsed jäid rahule ja olid ka parajad.
Ally30 posted @ 05:50 - Link - kommentaarid (5)
12 Aprill 2013
Õekene, sinu sünnipäeva kingitus sai valmis. Kätte saad sünnipäeval . Kott/kohver käsitöövahenditele.
Sai proovile pandud ka õmblusmasina võimsus, et kas ikka õmbleb läbi. Kuna tegemist oli õhemate kangastega ,siis tegin välimistele külgedele ka taskud. Paksema kanga puhul ei oleks teinud.
Ühelt poolt. Lukuga tasku.

Teiselt poolt. Nööbi ja kummiga tasku.

Seest. Ringvarraste jaoks taskukesed, sukavardad kummi vahele.

Tasku vidinate jaoks, nööbiga kääritasku ja teisel küljel kohad heegelnõelte jaoks.


Seekordne kott on natukene väiksem. Vaja ei olnud teha kohta pikkade varraste jaoks ja kangast ei oleks ka suurem välja tulnud. Aga armas sai. 32*24*7cm
Ally30 posted @ 14:05 - Link - kommentaarid (8)
10 Aprill 2013
Lõpuks sai tehtud videod kuidas meetrilukule kelke külge saab panna. Esimesel videol on kelgunokad koos, teisel kelgupepud koos. Äkki on kellegile abiks.
Saab vaadata siit


Ja meetrilukke saab soovi korral osta minu poest. Varsti on kavas ka musta ja valget peenemat meetrilukku juurde soetada. Varsti läheb mul kotiteoks ja siis on hea kui on kohe võtta. Poes on müügis sellised õmblusvahendid mis mul endal vaja läheb, kuna hulgi ostes on odavam. Vaevalt, et kunagi hakkab seal valik väga suur olema, teen seda nn hobikorras ja finantsiline pool ei võimalda enamat. Kui kedagi midagi muud huvitab ,siis võib mulle julgelt kirjutada.
Ally30 posted @ 11:11 - Link - kommentaarid (4)
08 Aprill 2013
Täiendus eelmisele postitusele.
Alumise osa lõige võetud Ottobre 1/2013. Seal on küll nn ettekandja põlle lõige. Tegin suuremaks ja ,et ka külgedele natukene ulatuks. Ülemise osa tegin ise, lõiget ei olnud. Soovi korral võin mõned mõõdud, joonised ja vajadusel ka õpetuse teha. Proovinud kõiki põllesid vastava pikkusega lapse peal ei ole, pole küla pealt lapsi võtta. Aga arvan, et peaksid sobima. Proovipõlle proovisin 140cm pikkuse lapsele ja tema järgi tegin ka 140cm põllele muudatused.
Ally30 posted @ 08:05 - Link - kommentaarid (1)
07 Aprill 2013
Põlletegu. Läheb kingituseks perre kus on kolm tütart. Põlled suurustele 104cm, 125cm ja 140cm. Väiksema põlle panin ka korraks oma tütrele ette (80cm). Loodan, et tulid parajad. Võib-olla teen pajakindad lisaks.

Ally30 posted @ 17:24 - Link - kommentaarid (9)
03 Aprill 2013
Valmis said minu padjad. Suuruseks tuli 30*30cm, sellised väiksemad, aga armsad. Õpetus on mõned postitused allpool.


Äärteks panin vatiini täis topitud ribad. Vahel mahulise vatiini jäägid, tagune must tuuletõkkefliis. Ääres kant. Kui keegi soovib neid endale siis on nad ilma omanikuta, ehk müügiks. Millalgi panen nad ka oma poodi müüki. Aga niikaua võib meilile kirjutada.
Ally30 posted @ 15:42 - Link - kommentaarid (7)
02 Aprill 2013
Valmis sai tellitud käsitöövahendite/varraste kott. Või oleks õigem öelda, et kohver. Juurde sai ka tehtud pooliku töö jaoks kott.Vastavalt soovile sai kotti tehtud nõelaraamat ja kääride jaoks tasku. Mis veel ootavad sobivat nööpi kinnituseks.
Seekord liimisin kõik kihid omavahel kokku, tulemus palju parem. Ühe koti pean kindlasti veel tegema, õele sünnipäevaks. Püüan ka siis teha vahepealsest protsessist pilte, et saaks huvi korral õpetuse teha.
Ally30 posted @ 10:36 - Link - kommentaarid (8)
158551 visitors