Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
25 Detsember 2011
Jõulud said valgeks ja helgeks

Selleaastane detsember ilma poolest küll jõulule kohane ei ole olnud. Suurem osa päevadest on olnud hallid ja pimedad. Tea, kas ka teil, aga minul puges vaikselt hinge kerge väsimus. Ei leidnud endas tahtmist pikalt ette planeerida ja kingitustega sahmerdada. Lihtsalt ei tahtnud.

Siis aga said ühel päeval piparkoogid ahju, nädal tagasi tõime kuuse tuppa ja märkamatult jõudis ka jõuluõhtu kätte. Koos päris ehtsa jõulumeeleoluga.Ma ei mäletagi, et oleksin viimastel aegadel nii palju nautinud küpsetamist-kokkamist ja lauakatmist ning koos perega jõuluõhtust koosolemist. Jõulumemm ja -taat olid meil sel aastal veidi noorepoolsed, aga raske ja vastutusrikka tööga said nad väga hästi hakkama.Lõbus oli nii luuletusi lugedes kui kingitusi saades. Pärast ka, kui mägnisime kingitusteks saadud lauamänge.

Kassugi sai kingijagamisest osa - üks suur ja stiilselt ajalehepaberisse pakendatud kingitus pakkus talle pikalt rõõmu, täpsemalt just selline ajalehepaberist katusealune, kuhu ta kiiresti krabinal sisse kolis ja niimoodi vallatult välja piilus:Sõime jõuluhane ja kapsast ja sülti ja kartuleid ja iseküpsetatud leiba ja hästi maitsvat kooki ja pohlamagustoitu ja... oehh, kui ümmargused me sellest kõigest olime. Seepärast pidime täna natuke liikuda saama ja nii tegimegi ühe tiiru Tartu kesklinnas ja Toomemäel. Mõned pildid siin teilegi.


Ketu käis Raekoja platsi kuusele riputatud kirjakesi lugemas, paljud neist olid väga vahvad.


Meie suured lapsed lustisid nagu pisikesed mudilased, ohjeldamatult ja mõnuga.

Fotokaga ringi liikudes hakkab silma nii mõndagi toredat. Kas teie teate, et teatri kodu on Tartus?Antoniuse gildi hoovis on kunstkattega liuväli, kus saab uisutada ka vihmase ja sooja ilmaga. Ja ilus värviline on seal ka:

Ülevalt Toomemäelt paistis puude ja majade vahelt jõuluehtes Raekojaplatsi kuusk. Pimedaks läks. Oleksin veelgi tahtnud pildiaparaati jäädvustada tulesid ja meeleolusid, võtangi ehk teinepäev aparaadi ja statiivi ja lähen fotojahile (sel aastal olen na harva õues pildistamas käinud).

Jõulud on armsad, kui lased nad enda sisse. See on nii mõnus hingetõmbe-, iseenda ja perega olemise aeg.

Lõpetuseks paar tänaõhtust pildikest meie st ja lõhnavast küünlakompositsioonist, mille tegin jõululauda kaunistama.

Mõnusat aastalõpunädalat teile kõigile, kes te mu blogisse olete piilunud.
tintsik kirjutas @ 23:54 - Link - kommentaarid (15)
482070 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)