Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
31 Jaanuar 2011
Vööümbermõõt jagada piiga ehk milleks on elus matemaatikat vaja

Kui minu suured lapsed veel väiksed olid, nii umbes pubekaealised, kerkis ikka aeg-ajalt üles küsimus "miiiks ma seda jama õppima pean, seda ei lähe ju elus kunagi vaja". Nii hea oli eile tütrekesele öelda, et näe, teadmised ringi ümbermõõdust ja diagonaalist ja piist on hädavajalikud, et rahvatantsuks alusseelikut õmmelda. Rääkimata siis veel sellest, kui palju kasu oli keskaaegsetest tööõpetustundidest.

Igatahes oli nii, et ükspäev helistas tütreke ning teatas, et tal on kohe mitu suurt muret, suurim neist see, et rahvatantsuks on vaja alusseelikut ja tal pole aimugi, kust seda saaks. Esiotsa ei olnud mul ka, sest mu õmblusmasin on juba peris pikka aega tegevusetult seisnud ning mõte õmblemisest ei tundunud üldsegi mitte ahvatlev. Aga eks ennegi on lapsukeste visadus sihile viinud, eriti kui mure ikka suur on ja nii ma astusin laupäeval sisse kangapoe uksest, ostsin jupi valget kangast ja 5 meetrit täitsa armast pitsi ning olin sunnitud mõtlema hakkama, mismoodi üht alusseelikut teha. Juhend oli lihtne - valgest riidest põlveni klošš peab olema. No klošš siis klošš! Mõõtudega varustatult hakkasin nuputama, kuidas ja kui pikk ja kui lai... Erinevalt kudumisraamatutest pole mul kodus peaaegu mitte ühtegi õmblemisraamatut. Appi tuli matemaatika ja pii. Natuke paberile sirgeldamist ja väiksed tehted ning saidki käärid kangast kätte ühe sõõriku. Pits äärde, kumm värvlisse ja suur mure oligi lahenduse saanud.

Täna saab alusseelik koos tütrekesega esimesed tantsud ka ära tantsitud. Enne pildisessiooni tuletasin meelde, kuidas pisikestele tüdrukutele patse punuti, tuli meelde küll Pastlad jalga ja pildile:Kuigi ammu ei olnud midagi õmmelnud, tulid õmblused täitsa talutavalt sirged ja töö võeti kiidusõnadega vastu.Iseenesest ju üsna lihtne tegemine, aga kuidagi nii hää tunne on, et ära tegin. Ja mul tekkis kange tahtmine veel midagi õmmelda (vihjeks: tintsik läheb täna poest kardinakangast otsima...)
tintsik kirjutas @ 14:01 - Link - kommentaarid (19)
465709 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)