Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
25 Jaanuar 2011
Neljane blogipõngerjas

Täna 4 aastat tagasi sai minus võitu üks edev tegelane. Aga mitte ainult. Õhates teiste käsitööblogisid mööda kolades kosus soov ka enda tegemistest märk maha jätta ja mis seal salata - eks oli hinges pisuke lootusekene ka kuulda mõnd ergutavat hüüet ning saada kinnitust, et peale minu veel keegi mu kirjutiste ja käsitöö vastu huvi tunneb. No ja mis te arvate, mis selle kõige tulemuseks nüüd on? tintsik on sõltlane. Teiesõltlane, käsitöösõltlane, Isetegijasõltlane. Parandamatu ja ravile allumatu eksemplar. Nagu paljud teisedki meie seas, eksoleju? Ning mis peamine - mulle meeldib sõltlane olla.

Blogi sünnipäeva puhul kudusin üle pika aja endale ühed sokid. Kaua ma ikka paljajalu käin. Iseenesestmõistetavalt oma lemmikvärvides:Kanna kudusin nii, nagu tööpink oma blogis õpetas. Lihtne see hiiu kand ja hoiab kenasti.Esimest korda proovisin sokki spiraalselt lõpetada, ka seda spikerdasin sama sokikudumiskooli sokiõpetaja õpetusest. Armas jäi ja jälle nii lihtne kududa.Ning veel üht õpetust samast allikast proovisin kasutada - Iltajumppa algajale pildistajale. Päris turiseisu keeldus mu "täissale" ihu võtmast, aga mingi poolselgseis tuli täitsa välja ja uutmoodi pildistamine sai ära proovitud.
Tuhat tänu Sulle, tööpink, nende lihtsate, loogiliste ja lustlike õpetuste eest!Lõng: Kirju Austermann Step Duet (aloe vera ja jojoba õliga töödeldud sokilõng), 75% villane, 25% polüamiid, 100g-420m, lõngakulu alla 1 toki + kollane BBB Kid Mohair, 70% mohäär, 30% polüamiid, 25g-250m, peaaegu kogu tokk kulus ära. Mohääri tahaks kohe kiita, hästi peenike ja pole väga karvane, ei muuda kudumist ebamugavaks ja teeb peenikese sokilõnga just parajalt natuke jämedamaks.
Vardad nr. 2,25.
Vardal 15 silma.
Soki 2:2 soonikusse kudusin vahele veidike auke ja sakke ja ülejäänud mustri tegi lõng ise.

No ja ega üks sünnipäev siis ilma koogita saa mööduda. Toorjuustuglasuuriga porgandikook sai täitsa hea, eriti veel, kui sügavkülmast endakorjatud mustikaid juurde riputada.

tintsik kirjutas @ 17:14 - Link - kommentaarid (30)
465716 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)