Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
02 Jaanuar 2011

Et oleks palju hääd


Uus aasta on juba kaks päeva vana. Käsitöiselt lõpetasin aasta sokkidega ja uut alustasin ... khmm-khmmm... ikka sokkidega, aga neist veidi hiljem, ühel teisel päeval. Täna tahan soovida teile kõigileEt oleks ses aastas palju hääd, igasugust hääd - põnevaid ettevõtmisi, kuhjaga häid ideid, mida teoks teha, hääd tervist, hääd eurorahaõnne, hääd tuju, häid inimesi teie ümber, hääd nalja!

Ning et postitus päris käsitöövaba ei oleks, siis näitan täna oma Läti kolleegile tehtud jõulukingitust.

Eellugu.

1. Armas inime maireh saadab aeg-ajalt vahvaid e-kirju, mis sisaldavad soovitusi käsitöisteks tegemisteks. Ükskord novembris saabus mu postkasti kiri, milles oli põdramuster, sobilik kudumiseks või tikkimiseks. Aga mitte tavaline muster, vaid selline... emmm... lõbusamat sorti põdramuster.

2. Mul on Lätis kolleeg, kes oma mõnusmuhedate lugude ja naljadega on meie pisikese Baltikumi-Venemaa töötajaskonna vahva meelelahutaja. Tal on igaks puhuks anekdoot või lugu elust enesest varuks. Vene- või inglisekeelsed lood on mõnikord väga mahlaka sõnavaraga ja igal kokkusaamisel oleme vähemalt korra-paar naerust kõveras. No ja eks need naljad on nii ühe-, kahe- kui ka paljumõttelised.

Kingitus Raimondsile

Esialgu ei osanud ma maireh saadetud mustrisse kuidagi suhtuda.
Mingil hetkel vahetult enne jõule turgatas mulle pähe mõte - kolleeg Raimonds armastab põdramustriga kudumeid. Tal on põtradega kampsun, müts ka. Ja ta on päris kindlasti inimene, kellele sobib teha ka veidi vallatumaid kingitusi. Mu tutvusringkonnas on ehk veel paar inimest, kelle puhul olen kindel, et selline kingitus võetakse nalja ja naeruga vastu. Mõeldud-tehtud, kudusin Raimondsile kindad:Valge nagu lumi, roheline nagu lumest paistvad kuusekesed, serva veidi jõulutähti ka.Ühele kindale silmasin kuusekese, teisele põdramustri (Laimakene, näe, ma juba arenen, ei peagi kahte identset kinnast tegema! Sokkidega, tõsi küll, on veel arenguruumi). Kaks pisikest kuljust ka - üks kuuse tippu kaunistama, teine põdra sarve külge, ikka selleks, et oleks jõulusem. Ma pole varem kunagi mustrit kudumile silmanud. Päris rahule ma ei jäänud ja tõenäoliselt teinekord kooksin mustri kohe sisse.Ja mis põhiline - saime oma jõulukoosolekul kõvasti nalja ja naeru ka, kui Raimonds oma põdrakinda kuljust helistas ja rahulolevid kommentaare jagas. Mingil hetkel kergitas kulmu ja imestas, et kuidas mõlemal põdral sarved on

Järelsõnad.

Tänud, maireh, selle lustaka mustri eest! Kandjal käed soojas ja tuju hea.
Soovin teile kõigile pisukest nalja ja lusti igasse päeva!
tintsik kirjutas @ 16:41 - Link - kommentaarid (27)
465714 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)