Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
21 Oktoober 2010
Pehme nagu lambuke

Viimastel aegadel olen ma heietanud Islandi teemal ja käsitöövallast pole te peale sokkide siit muud leidnud. Ega tänagi paremat loota pole...

Näitasin teile Islandi hobuseid, aga lambad unustasn ära. Neid on seal ka palju, veel rohkem kui hobuseid. Ja minu arust on nad natuke teistsugused ka kui meie lambad. Lambaid oli teede ääres, teedel, heinamaal, mägedes ja lausa hulludes kõrgustes turnimas. Nad leidsid söögipoolist ka seal, kuhu oli maha sadanud vulkaanipurskest pärit tuhk. Kuhu see omanik need lambad ikka paneb, kui kodu asub vulkaanile nii lähedal, eksole. Nii nagu hobusedki, on ka lambad väga erinevat värvi - valged, pruunid, laigulised... Ja väga lahedad sarvilised:

See "kolmepealine lammas" on ema oma kahe lapsukesega, keda ta hoolega fotograafi eest ära peita püüdis.Projekti "Lõpetamata asjade lõpetamine Soktoobris" raames näitan üht... jajaaahh, ikka sokipaari, mida muud (ma vist muud ei oskagi enam teha)Need on ühed tudusokid. Said sellised pehmekesed. Juhuks, kui uni kohe mitte ei taha tulla, saab lammast ka lugeda, ühtainukest, et eriti igav oleks, no et effekt parem oleks. Kuigi ma pole päris kindel, et see lammas on, minu tikkimisoskus pole just suurem asi. Püüdsin täna pildistamiseks valgust leida, aga seda lihtsalt pole ja nii ongi pilt natuke... noh, on nagu on.

Lõng: Hjerte Sock valge ja bee˛ sokilõng (75% villane, 25% polüamiid), 50g/210m koos valge mohääriga (70 % super kid mohäär, 30% siid).
Lõngakulu: 1,2 tokki sokilõnga ja 1 tokk mohääri.
Vardad nr. 2
Sokid mahuvad jalga suurusega 35.

P.S. Vastuseks kommentaaridele: kõik, kes tahavad ka tudulambukesi teha - olge lahked! Alati ja kõike tohib järele teha.

Edit 22.10.10. kell 10.12: Püüdsin siin kinni ühe tänahommikuse päiksekiire ja veel ühe lamba ning tegin paar pilti veel (praeguseks pole päikest enam ollagi ja kuuldavasti mõnel pool juba tuiskab).tintsik kirjutas @ 18:30 - Link - kommentaarid (26)
465712 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)