Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
20 Oktoober 2010
Sokikannakudumisetööõpetustund minu armsale õele

Mul on väga vahva õde Kiki. Ta oskab jubemaruhästi paljusid asju teha. Näiteks kokata ja küpsetada. Ja jõulupärga teha, ja muid põnevaid kaunistusi ka. Käsitööd oskab ta ka ja kui midagi valmis teeb, on see ikka ütlemata korralik tegemine.Aga ükspäev ta ütles, et kui teaks, kuidas sokikanda kududa, siis võiks tema ka sokki kududa. Et pole ammu midagi kudunud ja mitte pole meeles, kuidas see käiski. No milles küsimus, tuletame siis meelde, kuidas kannakudu käib! Kuna me kohtume mitte ülemäära sageli, siis mõtlesin, et kasutan ära oma blogi ning meenutame siin koos, mida kunagi tööõpetuses õppisime (tegelikult ma õppisin küll natuke teistmoodi sokki kuduma kui praegu, nüüd on käepärasemaks saanud veidi teistsuguse kanna kudumine).

Hei, Kiki! Pane aga nüüd vaim valmis! Otsi välja 5 sukavarrast ja lõng ja hakkame aga peale

Mina koon oma sokke peamiselt vardaga nr. 2 või 2,5. Täiskasvanu sokile loon kokku keskmiselt 60 silma (sõltuvalt mustrist ja lõngast mõnikord ka vähem ja rohkem). Mõtle välja, kui suurt sokki tahad kududa ja loo vastav arv silmi, jaga need neljale vardale.Selle näidissoki jaoks kasutan 100% villast lõnga Jil, kus 50g-125m. Vardad nr 2 (samast lõngast said just valmis ühed sokid, mis kootud vardaga nr. 2,5). Lõin igale vardale 12 silma (tulevad lastesokid).

Ühenda ülesloodud silmad ringiks ning koo ringselt sobiva pikkuse ja mustriga sääreosa.Mul on sääreosa 2/2 soonik - 2 parempidi ja 2 pahempidi.Laupäevaks on ehk soonik valmis, jah? Siis saame juba kanda proovima hakata

P.S. Oleksin äraütlemata rõõmus, kui keegi veel meie pisikese sokikannaõppimisetööõpetustunniga ühineb ning seeläbi kannakudumise meelde tuletab. Ikkagi Soktoober ju!
Kogenud sokikudujate ees vabandan, et mu tänane postitus selline igavavõitu sai, ehk te ei pane pahaks
tintsik kirjutas @ 12:47 - Link - kommentaarid (28)
465674 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)