Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
21 September 2010
Vikerkaar

Sain Flickr’iga jälle sõbraks, ei tasu ikka nii pikka pausi blogimisse teha, nüüd näe ei tea ööd ega mütsigi, kuidas fotodega toimetama peab. Aga see selleks.

Millegipärast kipuvad mõtted täna värvide teemale, esimese hooga tulevad pähe sõnad-väljendid ”elule värvi lisama”, ”värviline sügis”, ”värviteraapia”, ”Tumevalge värviline maailm”, ”vikerkaarevärvid”…

Käisime sel suvel Islandil puhkamas, teravaid elamusi otsimas ja elule värvi lisamas. Islandi loodus on lummav oma ilus ja vägevuses, samas nii kummaline ja müstiline. Sel saarel on tuhat nägu. Mõni pale on väga värviline, mõni aga suht ühetooniline, kuhu pisut värvi lisab mõnel päeval vaid sinine taevas…Väiksed ja suured kivid, ümmargused ja kandilised:… mõnikord aga avaneb mäenuki ja kivide taga selline vaade:See on Dettifoss, Põhja-Islandi Jökulsá á Fjöllumi jõel Jökulsárgljúfuri kanjonis asuv juga. Ta on 45 meetri kõrgune, 100 meetri laiune ja teda peetakse Euroopa kõige võimsamaks joaks. Tema keskmine vooluhulk on 193 m³ sekundis ja lumesulamise ajal see mitmekordistub. Vesi, mis selles jões voolab, on mudakarva pruun, üsna sama värvi nagu tema sängi ümbritsevad kaljud. Juba kaugelt andis ta oma võimsusest märku kohinaga ja valge veepilvega. Dettifoss pakkus meile ka sellise kauni vaatepildi:Saime seista vikerkaare all ja sees, mis sest, et pärast olime natuke näost märjad, mujalt ka. Vahva vikerkaarevärviteraapiline üllatus, kas poleLoodan, et sügavalt käsitööusku isetegijad ei pahanda, et oma käsitööblogis natuke ka muid tegemisi näitan. Ma lihtsalt ei saa hakkama mitme blogi pidamisega, aga nii väga tahaks jagada teiega neid emotsioone, mida Island minus tekitab - see on kindlasti veel üks kohake siin Maamunal, kuhu osa oma südamest maha olen jätnud. Nii väga tahaks sinna korra veel tagasi minna Looduse vägevust ja müstilist ilu nautima. Oma unistustes tahaksin väga näha purskavat vulkaani. Kogun reisifondi natuke seda va’ krõbisevat ja ühel kenal päeval lähen tagasi, kindlasti lähen.

Aga ma näitan oma käsitöist vikerkaarevärviteraapiat ka, nii piilumisi, sest igal sügisel viimase mitme aasta jooksul hakkab hing ühel kenal päeval värviteraapia järele kisama. Sokiteraapia jah, mis muu! Mul on Islandist veel vahvaid pilte, nii et iga sokipaari juurde jätkuks natuke juttu, kui sobib.

Täna siin kõige suurema Islandi joa kõrval minu viimase aja kõige pisemad poistevärvitriibulised:Ammu ei olnud nii pisikesi sokke kudunud.
Lõng: Novita Wool Neli Raita, 100% villane, 50g-135m. Lõnga kulus ~pool tokki.
Vardad nr. 2.

Lõpetuseks aga tahan täna õnne soovida ühele vahvale viieaastasele, tänu kellele on paljude meie päevad rõõmsavärvilised, tänu kellele oleme leidnud uusi sõpru ja palju põnevaid isetegemisi. Palju õnne, armas Isetegija! Aitäh, et olemas oled ja meie ellu nii palju värvi lisad!


tintsik kirjutas @ 19:07 - Link - kommentaarid (17)
476798 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)