Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
15 November 2009
Põlvakatel külas

Olen IT foorumis pikka aega silma peal hoidnud kõladega kudumise teemadel. See tehnika on mulle tundunud kui hiina keel - täiesti arusaamatu. Juhtumisi leidsin põlvakate kokkusaamiste teemade hulgast kõlavöökudumise teema ja ka kuupäev oli igati sobilik. Nii ma eile autole hääled sisse lõin ja Põlva poole sõitma asusingi. Veidike otsimist ja politseipoistega suhtlemist (ma nimelt leidsin nad tee ääres niisama ringi vaatamas, sõitsin ligi ja küsisin teed) ja kohal ma olingi.

Põlva Perekeskuse tuba oli usinaid õpilasi täis.Mulle väga meeldis meie õpetaja. Ta oli kirja pannud nii lihtsa ja selge õpetuse, et isegi minusugune puupea sai aru, mis ja kus. Natuke selgitusi ja varsti olid kõik ametis - kõlaplaatidele numbrid peale...... lõng juppideks, skeem ette, lõngad kõlade külge, siis ise lõngade külge...... ja töö võiski alata. Lihtne ju!Minu pael oli arenev. Alguses oli ta poole laiem ja mustris domineerisid mingid tundmatut liiki linnud:Hiljem tõmbusid linnud koomale ja andsid teed natuke nagu lillede moodi kujunditele:Lisaks oli ka paela laius kahanenud poole kitsamaks. No igatahes proovitud on see asi nüüd ära, põhimõte on selgemaks saanud ning tegevus ise pakkus naudingut küllaga. Esimene vasikas on mul natuke nagu kipakas küll, aga armas, ikkagi ise tegin. Nüüd on vaja nuputada, mida nende otstega tehakse. Suures õhinas jäi see kohapeal välja uurimata. Mingi vahva rakendus tuleks ka välja mõelda sellele linnu-lille-paelale, ehk sätin sokile servaks?

Teises toas õppis edasijõudnute grupp kirivöö tegemist. Käisin natuke seda ka piilumas, see tundus veel hullem kui hiina keel. Aga pagana ilus!

Nii vahva, et põlvakatest isetegijad ka koos käima hakkasid, ainult pool tundi autosõitu ja saab neile jälle külla minna.

Mõned pildid siin ka.
tintsik kirjutas @ 20:35 - Link - kommentaarid (9)
483238 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)