Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
15 November 2009
Palun väga vabandust kõigi ees, kes tulevad lugema minu uut postitust ja leiavad eest vana loo. Ma nimelt leidsin eile oma viimasest postitusest kirjavea, tahtsin seda parandama minna, aga selle asemel kustutasin postituse hoopiski ära. Väike hiireklikk sattus "muuda" nupukese asemel punasele ristikesele. Kahju, et see kustutamine nii kergelt käib, võiks olla olemas võimalus, et enne lõplikku kustutamist ikka küsitakse, kas ma olen kindel, et kustutada tahan. Mul on nii kahju kõikidest armsatest kommentaaridest, mida nüüd enam ei ole. Õnneks oli tekst alles ja pildid ka.

Aga et te ainult vana teksti ei peaks lugema, kirjutan kohe ka eilsest käigust Põlvasse ja näitan pilte sellest, kuidas me kõlatasime ja mõnusalt aega veetsime.


11 NOVEMBER 2009

Päikest teile kõigile!

Tervitused Madriidist!
Siin on soe, päike, rohelus, värvikirevad lilleklumbid, kaunis linn, põnev tööreis, koduigatsus...

Olen Madriidis seoses tööga, õppimas, kuidas mereorganismidest väljatöötatud ravim aitab võidelda pahaloomuliste kasvajatega. Väga põnev on. Lisaks loengutele nägime oma silmaga, missugune on see organism, kellest on alguse vähiravim. Oi kui palju tööd on tarvis enne teha, et jõuda valmisravimini! Käisime laboris, kuulasime lugusid, nägime aparaate...See on üks meie firma paljudest koostööpartneritest, kellega koostöö on väga huvitav. Nad uurivad erinevaid mereorganisme eesmärgiga leida uusi võimalusi võitluseks pahaloomuliste kasvajate ja muude haigustega. Sukelduvad, koguvad merepõhjast väga erinevaid suuremaid ja pisemaid organisme ning siis algab aastatepikkune töö laboris. Lõputud uurimised, kindlakstegemised, lõpuks katsetused katseloomadel ja kui hästi läheb, siis jõutakse ka kliiniliste uuringuteni inimestel. Selleks kulub aastaid ja aastaid. Näiteks selle "ravimi" järele, millega meie tööd teeme, sukelduti 80-ndate lõpus. Ravimina on ta registreeritud 2007. aasta septembris.Suur osa seintest nii laborites kui ka mujal majas olid täis riputatud fotosid, mis on tehtud sukeldudes merede ja ooekanide põhja. Ma usun, et neid pilte on seal kokku küll sadu - suured värvilised pildid ulmeliselt kaunist veemaailmast. Nad on väga lummavad. Kohe uskumatult ilus ja mitmekesine on see meie maailm:

Pildid tegin oma telefoniga, nad on täiesti töötlemata ja nende kvaliteet pole kõige parem. See on peaaegu et esimene kord, kus mul pole reisil fotokat kaasas. Ega ei saa isegi aru, miks. Aga miskit on näha ehk ka neilt piltidelt. Oi ma olen rahul tänapäevaste tehniliste võimalustega! Telefon klõpsab lisaks rääkimisfunktsioonile pilte, saadab pildid netiavarustesse, kust saab need oma blogisse istutada. Klõbistad arvutis, loed Isetegija käsitööfoorumis uusi põnevaid postitusi, kribad samas ka enda mõtted kirja. Vahva ju!

Ma olen tänu oma tööle palju reisida saanud. Kindlasti paljud mõtlevad, et näe kus mõnel ikka veab, reisib ringi, näeb maailma. Eks mõnes mõttes veab ka. Teisalt aga aitab see näha oma kodu ja koduseid tegemisi hoopis teise pilguga. Kodust eemal olles muutub kõik see kodune värk nii kalliks.

Lisaks veel see ka, et mulle ei meeldi väga lennata. Ma olen ajapikku õppinud paratamatusega leppima, suuresti tänu sellele, et saan kuduvardad kätte võtta ja rahumeeli sokki kududa nii lennukis kui ka lennujaamas. Homme (tegelikult juba täna, kui kuupäeva vaadata) hakkan tagasi koju lendama. Kui tubli olen, edenevad mu lennukikudusokid jälle tükk maad edasi.Suur sületäis päikest teile, siin on seda küllaga!
Eriteade Laimale: Hispaanias ei olegi hoovihmahoogusid!
tintsik kirjutas @ 19:05 - Link - kommentaarid (3)
464341 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)