Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
28 Oktoober 2009
Mõned värviteraapilised episoodid

Mõtlesin siin eelmisel nädalal, et peaksin õmblemisega tegelema. Õmbleks endale sellise pikkade varrukatega särgi. Sellise, mille varrukad on ikka kohe täitsa pikad, nii pikad, et annab selja taha kinni siduda. Olete näinud ju küll selliseid? Mul aeg-ajalt on sellist särki vaja. Susa siin hiljuti küsis, et kas ma sageli "tsüklisse" langen. Mulle tundub, et see pole enam tsükkel vaid suisa puue, millel ravi pole. Lahenduseks võiks olla vaid sundteisaldamine asustamata saarele, kus lihtsalt pole... ei lõnga ega vajadust lõngatoodete järele. Just.

Aga ma näitan teile pilte, siis saate kohe aru, millest ma räägin.Noh?
Kuidas on?
Mul igatahes on. Akuutne seisund. Hoog, mida iseloomustavad natuke need pildid ka. No et vaja ikka iga kera eraldi pildistada ja siis kõike koos ja siis jälle uue nurga alt üksikult. Need pehmekesed saabusid minu ellu eile, otse postkontorist /esimest korda elus tellis tintsik lõnga VÄLISMAALT!/ Ja nüüd on mul täielik maniakaalne seisund - käin ja katsun neid ja tõstan ja tahaks alustada ja lõpptulemuseks on see, et ei saa midagi tehtud. Sattusin puht juhuslikult ühe rahvusvahelise kooskudumise (KAL) lõngasoovituste kaudu ühte Saksamaa netipoodi ja jäin sinna kinni. Enne välja ei saanud, kui tellimuse ära vormistasin. Kirjud on kõik sokilõngad, kollased peenikesed lõngad aga pitsiliste esemete kudumiseks, üks kollane sisaldab lambavillale lisaks 5% kašmiiri ja on nii pehme. Noro lõngateraapia taustal ei olegi need lõngad väga hullu hinnaga ja vähemalt kerades on imekenad.

Nii et sokitsükkel kestab ja sokivabrik jätkab täistuuridel. Varsti tuleb ka Noro sokiteraapiale lisa uute vol-ide näol. Vahepeal aga vahelduseks mittenorosid ka.

Tulles tagasi selle pikavarrukalise särgi juurde... Vat seda oleks mul tarvis nendeks puhkudeks, kui mina lähen täiesti tavalise asjaliku tegelasena Tartu Kaubamaja lõngapoodi, et osta vaid paari vajaminevat asja (loe: lõnga). Ostangi vajaminevat. Aga kuna selles poes töötavad tõelised professionaalid inimeste hullutamise alal, siis tuleks enne uksest sisenemist särgivarrukad kenasti seljale šlehvi siduda, et ei saaks kiusatustele järele anda. Ma juba isegi üksi riiulite vahel kulgedes ei saa sellest poest rahulikult välja astuda, ilma et oleksin uurinud läbi kõik riiulid, ammuks veel siis, kui sisuliselt käekõrval kõikide uute lõngade juurde talutatakse. Nii sattusidki minu korvi täiesti plaaniväliselt uued sokilõngad (sosinal: peale sokilõnga sallilõng ka, aga seda ma ei näita täna):Mängleva kergusega tekkis komplekt sokilõng + roosa mohäär. Sellele lisandus otsekohe järgmine komplekt:See kollane on kõige ehtsam sügisene värvidemäng:Õnneks oli vahepeal nädalavahetus, mille saatsin osaliselt mööda Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Geneetikahuvilise isetegijana istusin ja kuulasin loenguid ja lasin näppudel käia ja üks sokipaar saigi valmis:Lõng: G-B Match sokilõng, 50g - 210m; 75% villane ja 25% polüamiid, millele sai juurde lisatud Emmeby Kiddy mohäär (70% mohäär, 30% polüamiid).
Vardad nr 2.
Lõngakulu: 1,5 tokki sokilõnga + pisut rohkem kui 1 tokk mohääri.
Sobib nr 37-38 jala soojendamiseks.
Sääreosa muster pärit Novita viimasest ajakirjast (seal olid ühed valged sokid selle mustriga).
Mohäär muudab sokid nii sossuks ja pehmeks ning pisut toekamaks ka, sokilõng üksi on muidu suht peenike. Selle mohäärisokinipi sain ka Kaubamaja tüdrukutelt, nemad seal ükskord leti taga kudusid niimoodi (on ikka ideaalne töökoht!).

Ah jaa, kohustuslik sokiteraapiline kompositsioon ikka ka:/tintsik kratsib kukalt, et kuda see tükike Juulikese värviteraapiat sellele pildile on veerenud, tegelt sobib tomatite ja kõrvitsate hulka täitsa hästi, eksoleju! Maasikaid enam pildile ei tule, otsas/

P.S. Siin on mul ühed sokid oksjonil. See on mu elu teine oksjon, esimene oli IT suvepäevade toetuseks. Olen nagu väike plika põnevil, et kas peaksin teised sokid ka juurde lisama (no näiteks tudusokid tütrele ka), juhuks kui hind sobimatult kõrgele kerkib...
tintsik kirjutas @ 14:11 - Link - kommentaarid (40)
480869 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)