Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
14 Oktoober 2009
Tarbi kodumaist!

Nagu te juba aru olete saanud, olen ma kudulainel. Täpsemalt sokikudulainel. Veelgi konkreetsemaks minnes - Norosokiteraapias. Ja mitte ainult, veel üks teraapiagrupp on käsil, aga sellest teinekord. Tänase postituse aga pühendan Jaapani lõngavabrikute asemel hoopiski kodumaisele toodangule.

Kõik juhtus eelmisel nädalal. Kolmapäeval. Kolmapäeva õhtuti käin ma aeg-ajalt ikka mõnusas seltskonnas aega veetmas, Ülenurme hubases käsitööseltsis. Viimasel korral kuulasime finantsnõustaja juttu sellest, kuidas säästa raha, kuidas rahaga raha teha ja kuidas pensionisammastes ja -fondides orienteeruda. Täitsa huvitav oli. Pani mind kukalt kratsima ja isegi mõtlema, et miks küll mina ei suuda säästa ja et miks ma tahan investeerida vaid lõnga sisse ja kuda mai' tea enda sammastest ja fondidest tuhkagi. Praeguseks hetkeks tean ehk tsipakene rohkem. Aga tegutsenud veel pole...

Lektor ei pannud pahaks seda, et meist suur osa (põhiliselt tagumine rida) taustakuduga tegeles. No ja eks ikka käis pilk volksadi-volksadi ringi ka mujal ruumis (eriti mõttepauside ajal). Üks kirju hunnikuke püüdis selle pilgu mingil hetkel kinni ja sinna ta kinni jäigi. Kui loeng läbi sai, selgus, et mitte ainult minu pilk ei fikseerunud samas suunas. Maire, tubli ja usin tüdruk, oli seltsile muretsenud Raasiku mitmevärvilisi lõngu. Mis on ühele lõngahoolikule kõige suurem kiusatus? No muidugi - jõude seisvad lõngavihid. Ja oleks siis lihtsalt mingid vihid, no ikka selliste mõnusate värvidega vihid! Näppisin mina neid lõngu, näppis le_.li ka, mõni teine oli sedasama veidi varem teinud ja oli juba mõnusa vikerkaarevärvilise lõngavihi omanik. Ei ole raske arvata, kas me saime le_.liga lõngavihi võrra rikkamaks või ja

Seisime siis õndsate nägudega lõngad kaisus, mõte veeremas juba lennukate ideede maal, sest le_.li läks liimile ja haakus minu väljakutsega... no et võtame ühesuguse lõnga, sellise...... ja mingi aja pärast vaatame, mida kumbki sellest teinud on. Lõng on küll sama, aga ma olen päris kindel, et see, mis temast sünnib, on meil mõlemal väga erinev. Ehk tahab veel keegi meiega kampa lüüa?

Ühtlasi pani see mind mõtlema, et ma polegi veel meie enda kodumaiste lõngade lõksu langenud. Raasiku lõnga silitades sai selgeks, et see viga tuleb kiiremas korras parandada ja hakata tarbima rohkem kodumaist. Eriti veel sel põhjusel, et kodumaine nii mõnus ja ilus on. Ja MASU ajal peaks eriti meie endamaiseid kaupu ostma.

/tintsik hävitab suure hooga Noro lõngakunstnike toodangut, et oleks põhjust kohe Raasiku vabrikut rüüstama minna/

tintsik kirjutas @ 12:39 - Link - kommentaarid (19)
465716 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)