Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
01 Oktoober 2009
Kui Tartu isetegijad helmeussitegemist õppisid

Meie septembrikuu kokkusaamine toimus 20.09.09. Roosi käsitööäris, teemaks helmeussi heegeldamine. Kraamisin hommikul kodus kõik oma pooleliolevad ussikesed karpi, trükkisin välja mõned juhendid ja muud materjali, et sõbralikult jagada seda, mida minu pisuke ussitamiskogemus on talletanud ning seadsin sammud linna. Lootsin endamisi, et ehk õnnestub mul mõni ussike sel päeval keeks vormistada. Mulle nimelt meeldib helmeid niidile lükkida ja ussi heegeldada, aga vat lõplik vormistamine ja viimistlemine pole minu ala.

Roosis olid mõned tegijad juba kohal, uhked märgid rinnas. Eriti vinge nimesilt oli Üraskil (miks ma seda küll pildile ei jäädvustanud! Ehk mõnel järgmisel korral õnnestub see viga parandada). Vaikselt kogunes meid veel. Kraamisime kotist välja oma käsitöökraami ja ootasime-vaatasime, kuidas ussiõppimine edenema hakkab.

Parempoolne lauaserv ussitas sedasi:Vasakule suunatud objektiivisilmale avanes niisugune vaade:Pisut rohkem ussitegemise moodi pilt tuli siit:Aga see oli hoopis salomoni sõlm, mida Sapsi Sissule õpetas.
Kõige suurem ussihuviline lahkus meie pildilt nii kiiresti, et teda ei jõudnud ma jäädvustadagi. See oli KESSU31, kes tundis huvi, kuidas pärliusside otsi niimoodi lõpetada, et kena jääks. Kuna KESSU31-l oli pere linnas teda ootamas, siis õppis ta kõik ussinipid meie käest kähku ära ja läks neid koju katsetama

Kuna minul olid kogemata saanud kaasa valed töövahendid, siis tegin kiired ümberkorraldused, šoppasin le_.li abiga endale paar heiderulli ja vardad ning asusin ka sellepühapäevase taustategevuse juurde - alustasin heidekäpiku kudumist. Täitsa hästi edenes mu kudu, aga karbitäis ussikesi jäid ikkagi ilma kinnisteta.Sapsi oli meile küpsetanud koogi. No mina ei tea, kuidas teile tundub, aga see on ju pesuehtne üraskikook:Püüdsime Sapsilt koogi retsepti välja pressida, aga ta ei reetnud oma suussulava ja megamaitsva küpsetise retsepti. Üheks komponendiks olid aga koogis kindlapeale üraskid, sest meie Ürask jõudis ampsude vahele vaid õhata "Hammusta ruttu, see on nii hea!"Meil oli väga lõbus pühapäev.

Loo moraal: ära kunagi jäta tulemata Isetegijate kokkusaamisele, kui teema sind ei huvita, tule kohale, tee seda, mida meeldib ja mõnus päev vahvate isetegijate seltsis on garanteeritud.
m.o.t.t.
tintsik kirjutas @ 09:44 - Link - kommentaarid (10)
457146 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)