Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
09 Aprill 2009
Kevadeks kõik õide!

Mis kevad see ilma õiteta ikka on, eksju! Tahaks, et õisi oleks igalpool, eriti kui kevad vaikselt ka hinge poeb.
Kõige lihtsam oli nartsissid õitsema saada. Suurema töö oli keegi oma pisikeste osavate näpukestega juba ära teinud, mul jäi üle vaid nad Selverist koju tuua, sobiv anum leida ning potid sinna sisse tõsta. Natuke sammalt ka ja õitekuhil oligi olemas. Tadaa!Need on väga armsad väikeste õitega nartsissid, mõne varre otsas on kogunisti 3 õit korraga.

Natuke rohkem oli vaeva nende õitega:... aga õitsema ma ta sain See on mu teine helmemuna. Kardetavasti sel aastal neid rohkem ei tule, rõngad võtavad kogu muude nikitsemiste aja ära.

Potipõllumehena ootan õisi ka oma hoolealustelt, tomatil on juba esimesed õied küljes:Ta on üldse üks tubli ja visa tomatitaim, kelle elu sai alguse eelmisel suvel. Näis-näis, millega ta mind veel üllatab.

Maasikataim ajab ka uusi lehti, ta samuti talve kenasti üle elanud möödunudaastane, ehk jõuab kunagi õiteni, igatahes ma käin temaga sel teemal ikka iga päev rääkimas:Lõpuks siis pilt ka minu kartulist, mille ma maha panin:Panin jah ainult ühe kartuli maha, ok-ok, päris maha ei pannud, potti panin. See oli üks krimpsus kartul, mille esimese hooga tahtsin prügikasti visata, aga kuna ta oli endale parajalt prisked idud külge kasvatanud ning juhtumisi oli mul ka üks mullaga pott sobivat taime ootamas, siis rändaski ta hoopis mulda. Paari päeva pärast ajasid varrenupud oma ninad mullast välja ja nüüd on tal 6 vart, kuhu iga päevaga järjest suuremad lehed kasvavad. Kartulit pole ma rõduinimesena veel kasvatanud, kõiksugu muid asju aegade jooksul küll. Igal hommikul jooksen õhinal akna juurde vaatama, kui palju ta öö jooksul jälle kasvanud on. Uskumatult kiiresti kasvab. Kui kasvamist kuidagi ka kuulda oleks, siis tuleks sealt aknalaualt pidevalt kasvamisekrõbinat. Ehk ajab mu potikartul õiedki külge

Vat niisugune lugu praegustest ja tulevastest õitest. Vahvat päikselist ja õiterohket kevadet teilegi!
tintsik kirjutas @ 09:40 - Link - kommentaarid (10)
465709 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)