Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
25 Jaanuar 2009
Hargikeerutamistest

Eile oli meil tartukatega järjekordne kokkusaamine, kus pidasime plaani, mida sel aastal koos õppida tahaksime ning tegime tutvust ka hargipitsiga. Mõnusalt palju rahvast oli koos ja kuigi algul läks õige pisut aega, et aru saada, mispidi harki keerutama peab ja kustkaudu seda heegelnõela õigesse asendisse saab, siis varsti hakkas hargikeerutamise taustaks meie tavapärast jutuvada tulema. Vahvad õpilased olid mul
Drex tegi pilte ka, Sapsi kirjutas enda piltidele kõrvale laheda loo kokkusaamisest, mu enda aparaat seisis kotis ja mitte ainsamatki klõpsu ei teinud

Kuna mina ise harki ei keerutanud, siis otsustasin täna selle kõik tasa teha, mis eile puudu jäi. Hargipitsi hargi asemel haarasin kätte aga hoopiski sellise riistapuu:See on kaaruspaela tegemiseks mõeldud hark. Kaaruspael on neljakandiline pael, mida on palju kasutatud Lõuna-Eesti rahvariiete, näiteks mulgi kuubede kaunistamisel. Mina sattusin paelavaimustusse möödunud suvel Olustveres toimunud kursusel (see tuletas mulle meelde, et ma pole selle kursuse kokkuvõtet siia ju üldsegi veel kirja pannud, aga kursus ise oli mega!). Nüüd aga otsustasin, et just kaaruspaelaga kaunistan ühe pisikese rahvusliku... eeee, see asi hetkel veel kuivab, pärast näitan, misasja.

Üks pilt lähemalt ka:Ehk paistab pildilt paela neljakandiline kuju. See on üks äraütlemata hea pael. Ta on tugev, teda on hea nii- ja naapidi keerata, et näiteks mingi ornament sellest kangale teha, ta sobib vast päris hästi ka mõne veniva õrna riideserva ääristamiseks, et see tugevamaks muuta. Kogenumad ehk teavad veel hulgi selle paela kasutamisvõimalusi.

OK-OK, tegelikult on mu tänase postituse tegelik eesmärk hoopis see, et mu blogil on sünnipäev - 2-aastane teine juba! Mõnus iga ja kui palju erinevaid mõtteid, meenutusi ja unustamatuid hetki sellesse aega mahub. Aastaid tagasi ei suutnud ma aru saada, mis pagana pärast inimesed kirjutavad avalikult netis oma isiklikest tegemistest. Siis oli blogistamine suht uus nähtus alles. Nüüd tundub nii tavaline ja tore, et inimesed seda teevad. Enda blogigi siin täna sirvides mõtlesin, et näe kui mõnus on lugeda ja meenutada, muidu oleks paljud asjad juba meelest läinud.

Ikka ja jälle tahan korrata ka seda paljukõlanud lauset - nii tore, et on olemas Isetegija ja isetegijad ja nende blogid ja tegemised, see kõik annab elule värvi ja läheb uskumatult palju korda.

tintsik kirjutas @ 13:37 - Link - kommentaarid (20)
475465 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)