Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
04 Detsember 2008
Õpitoad Roosi käsitööäris

Roosi käsitööäri on tegutsenud juba päris mitu kuud, tegelikult juba umbes pool aastat. Tartu poe vanus on umbes-täpselt kaks ja pool nädalat. Ainult!!! Kuigi tundub, et see aeg on pikem, sest nii palju on juba juhtunud ja toimunud. Näiteks käsitöö õpitoad, millest esimene sai teoks juba avamisnädala reedel (sellest õpitoast kirjutan ja näitan pilte siis, kui olen oma kodutöö valmis nokitsenud, ainult naaatukene ongi veel jäänud).

Möödunud reedel, 28.novembril õppisime Aire juhendamisel salvrätitehnikat ja selle ammendamatuid kasutusvõimalusi. Kuna neid võimalusi nii palju on, siis olin täitsa hädas, kuhu, st mis pinnale ja mis otstarbeks võiksin seda tehnikat kasutada. Küll on hea, kui kauplus on teises toas, on koht, kuhu mõtlema minna. Ma käisin mitu korda "mõtlemas". Esmalt valisin välja ühe laeka, mida plaanisin kingikarbiks kaunistada. Keerutasin laegast nii ja naapidi, sättisin ja proovisin ja leidsin, et liiga suur laegas sattus, no et ei saa käsitöötunni jooksul valmis. Viisin suure laeka tagasi ja proovisin väiksemaga oma mõttelendu suunata. See jällegi oli sutsu liiga väike, piiras mu loomingulisust (loe: servad tulid vale koha peal ette). Lõpuks läksin lihtsama vastupanu teed ja valisin välja ühe pisikese lõuendi, et sinna talvepilt "maalida". Teistel oli selleks ajaks juba suur osa tööst valmis.

Olin pintseldamisega nii ametis, et ei olnud mahti mitte ühtegi pilti teha. Ainult oma peaaegu valmis maalist tegin täna ühe klõpsu ning - tadaaa! siin ta ongi, minu esimene salfetkamaal:Suhtusin millegipärast salvrätitehnikasse varem väikese eelarvamusega, aga tegelikult on see üks väga vahva tehnika. Oma maalikest pean veel veidike viimistlema, aga hetkel pole mul kodus kõiki sobivaid värve. Hea ettekääne, et jälle kord lemmikpoodi lennata.

Õpitubade kohta muide on info olemas siin
tintsik kirjutas @ 09:44 - Link - kommentaarid (6)
483119 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)