Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
02 Detsember 2008
Käes on jõulukuu

Jõulukuu algusega muutub maailm taas veidi valgemaks. Minu jaoks tavaliselt küll. Pimedat aega hakkavad ehtima tuled ja vaikselt poeb hinge jõuluootus.

Viimasel ajal on nii palju toredaid tegemisi olnud, aga kõige selle jäädvustamise ja kirjapanemisega olen veidi jännis. Püüan end natuke tagasi hoida ja kirjutada kõigest pisut lühemalt, siis ehk saavad järjest ka kõik tegemised paberile (või see tähendab siia netti ikka).

Ajalisest järjestusest ma rangelt kinni ei pea ja alustan laupäevasest päevast (29.11.2008 ), mis oli minu jaoks üks vahva uus kogemus. Õpetasin nimelt Tartu isetegijate kokkusaamisel helmestest ingli, lumehelbekese ja küünlaroseti tegemist. Idee seda teha tekkis kunagi ammu Valga käsitööpäeval ja algsena plaanisime väikese seltskonnaga minu pool vaikset nokitsemist. Siis aga lisandus nimekirja üha uusi huvilisi ning lõpuks oli grupp kasvanud nii suureks, et õppepäev toimus kogunisti kahe grupina - 2 x 3 tundi! Ma olen teinud koolitusi muudel teemadel varem ka, aga käsitöövallas oli see esmakordne õpetamine. Oi ma jäin oma õpilastega rahule! Nii tore oli vaadata seda vaikset nokitsemist:Ka kaks vahvat poissi - Henri ja Oskar olid usinalt helmestega nikerdamas. Oskar käis vahepeal jälle Roosi poes ja ostis töövahendeid juurde. Ehteid muudkui valmis:Kõiki töid ei õnnestunud pildile jäädvustada, aga osad valminud (mõned ka veel lõpetamist ootavad) tööd on siin:psiho_de_lika oli peaaegu sama kiire nagu Oskargi, tema jõudis kõik 3 asja enne kõiki teisi valmis:

Minu selja taga tegutses nuputaja-Kati juhendamisel veel üks "töögrupp", kes Roosi poest ostetud helmekomplektid kauniks keeks nokitsesid:

Kõik pildid laupäevast on SIIN

Aitäh teile, kulla sõbrad, väga toreda laupäeva eest! Õhtuks olin küll veidi väsinud ja jalad surisesid seismisest, aga hinges oli nii mõnus tunne. Ehtne jõulutunne.

tintsik kirjutas @ 15:35 - Link - kommentaarid (8)
483117 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)