Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
11 September 2008
'12 rahvuslikku kuud' 2. töö

2. töö rahvusliku käsitöö ainetel sai alguse siis, kui käisime Valgas käsitööpäevadel ja Lõuna-Eesti isetegijate järjekordsel kokkusaamisel (tänud meie invataksole transpordi eest ). Leidsin Eria töövahendite hulgast ühe väga laheda vaagnatooriku (pilt laenutatud Drex'ilt):ning sellest sündiski idee täiendada kodusolevat arhailise tikandi motiividega nõudekomplekti. Sain selle nõudekomplekti isetegija oksjonilt, autoriks Vikike.

Joonistada ma ei oska ja just sellepärast mulle need arhailise tikandi motiivid meeldivadki - lihtsad ja rõõmsad. Kui lähebki natuke viltu, pole lugu. Eks ma tegin natuke vigadeparandust ka (kes Valgas käisid, mäletavad ehk seda meeliülendavat atsetoonilõhna!). Valgas sain valmis tehtud ainult väikese osa oma kunstist. Suurem osa valmis kodus. Kasutasin nii keraamikavärve (vajavad ahjus kuumutamist) kui ka keraamikamarkereid (need tahavad ainult 48-tunnist kuivamist).Selle töö pealkirjaks sai "Arhailise tikandi ja muude rahvuslike motiividega keraamikamaalimise näpuharjutus". Arhailise tikandi värvid näiteks rahvariietel ei tohiks olla tegelikult nii erksate toonidega. Punane peaks olema tegelikult madarapunane (selline pruunikaspunane või punakaspruun), roheline - samblarohelise tooniga, kollane - kaselehekollane. Ainult must on ikka must.

Edit: Tänud Freddy'le - must ei ole must jah, on hoopis tumesinine.

Kihnu arhailises tikandis kasutatakse ka helesinist (ka see on suht kindla tooniga helesinine). Aga kuna tegemist pole rahvariiete vaid minu motiivide harjutustööga, siis arvan, et erksad värvid on ka täitsa OK.
tintsik kirjutas @ 15:40 - Link - kommentaarid (14)
453801 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)