Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
27 Juuli 2008
2. osa

Rahvusliku käsitöö lainel

Rahvusliku käsitöö teema sissejuhatuseks kõigepealt vanade võlgade likvideerimine ehk minu esimene töö koostööprojektis "12 rahvuslikku kuud". Valmis on saanud üks kindapaar:Ma olen oma elus suht vähe kindaid kudunud. Lapsepõlves kudusin mõnesentimeetriseid kindaid nukule, kooliajal kohustuslikke kindaid tööõpetuse tundides, pärast kooli olen kudunud vast ühe kindapaari, mis läks kingituseks abikaasa vanaemale ja mõned pisikesed käpikud oma lastele. Kõik need varasemad kindad on olnud sellised lihtsad, tavalise sooniku ja ilma keerulise mustrita. Just sel põhjusel olengi eriti rõõmus, et lõpuks mustriliste kinnastega maha sain. Muster on pärit raamatust "Eesti kindakirjad" (Elo Lutsepp, Irina Tammis, Tammerraamat 2007). Raamatusolev muster oli musta ja valgega, aga mulle meeldis puna-valge kombinatsioon rohkem, seetõttu siis niisugune modifikatsioon. Tegemist on Halliste kindakirjaga. Selles kindamustris olev "... kaheksakand on olnud päikese ideogramm ja märk, millele on omistatud ravivat ning haiguste ja kurja eest kaitsvat jõudu. See on tähistanud ka elu ringkäiku. Muhu saarel nimetatakse seda ka muhu männaks." ("Eesti kindakirjad, lk. 30).
Pildistasime nagu ikka sageli juhtub, koos Kassuga, niimoodi:Tegelikult planeerisin oma esimeseks rahvuslikuks tööks hoopis midagi muud, millega sai algust tehtud Tartu Rahvaülikooli ühel kursusel. Paraku aga tuli suvi vahele ja minu pooleliolev töö on väga kindlas kohas hoiul - nimelt suve puhkava ülikooli lukus ukse taga (sel uksel on lausa trellid ees). Uksed avanevad uuesti 4. augustil ja siis saan ka selle tööga edasi tegutseda. Lisaks on mul tarvis veidi abi või koolitust, et pooleliolev projekt valmis saada - ma lihtsalt ei oska teatud töövõtteid.

Hetkel on mul pooleli veel 3 rahvusliku teemaga seotud tööd, eks paistab, mis septembriks esimesena valmis saab. Miks nii palju, küsite ehk? Põhjus on väga lihtne - ma käisin 16.-18.juulil Olustveres ühel väga põneval kursusel. Sellest kirjutan veidikese aja pärast, sest pean mõned juttu illustreerivad pildid veel vaadatavaks timmima.
tintsik kirjutas @ 12:47 - Link - kommentaarid (17)
483405 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)