Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
24 Juuli 2008
13. juuli seebid

Eilse jutu jätkuks teen väikese seebinäituse - minu esimesed katsetused selles vallas. Tabiveres Vikikese juures tegin pilte ja ise seebitegu ei proovinud (küll aga õpetasin usinalt teisi ). Õhtul kodus oli aga kiusatus suur, et oma käekestega ka kõike proovida. Olin Susalt ühe pisiteenuse eest tänutäheks saanud 2 pakki seebimassi (pärit Banduro käsitööpoest) ja üks neist käiku läkski. Seebimass oli läbipaistmatu. Värvidest oli mul toonimiseks ainult rohelist, selle ostsin Tabiveres Erialt (teised värvid olid tal otsa saanud). Toiduvärvid oleks ehk ka sobinud, aga need sindrid olid kusagile ära jalutanud. Lõhnaaineteks oli olemas kasutuselolevad lõhnaõlid, üks meestekas ja teine mu enda oma, apelsinilõhnaline aroomiõli, jolangjolangi-lõhnaline õli, tselluvilla vastu tõhus õli ning trimmiv ja niisutav kehaõli (need 2 viimast sellise mõnusa ürdilõhnaga). Kristabilt sain natuke roosa raudrohu ja saialilleõisi ka.
Pott pliidile ja seebimass sisse. Paar seebivormi ostsin Erialt, ülejäänud seebid said tehtud muffinivormides. Nii nad siis sündisidki:Tselluliidivastase toimega kehaõli ja kohvipuruga seep - loodetavasti kaob pärast selle imeseebi kasutamist kogu mu tselluvillRahudrohuõite ja jolangjolangiõliga seep - lõhnab nii hästi!Saialilleõite ja apelsiniõliga seep - jammi!Kaerahelveste ja kliidega seep, kuhu ka trimmiv ja niisutav kehaõli sisse sai - no peaks ju ka teoreetiliselt nahale hästi mõjuma.
Ülejäänud paar seepi said ilma eriliste lisaaineteta, vaid veidi värvi ja lõhnaõli. Eks paistab, kas sai kõike parasjagu. Lõhnavad küll nagu päris lõhnaseebid.
Ja siin kogu mu seebitegu rõõmsalt koos:Üks Susalt saadud seebimassiplokk on mul veel alles. Mõtlesin, et ostan Erialt juurde ka läbipaistvat seebimassi ja teisi värve ja proovin seda seebivärki korra veel, see on üks äraütlemata lõbus ja loominguline tegevus.

Üht teistmoodi seebitegu sai eelmisel nädalal veel proovitud, aga sellest veidi hiljem, st ajaliselt õiges järjekorras. Sest siit edasi peaks nüüd tulema jutt rahvuslikul teemal. Ehk homme saate lugeda mu järjejutu järgmist osa.
Seni nautige mõnusat suveilma ja päikest ja vett!
Mina lähen täna oma kalli ema sünnipäevale.
Palju õnne, emps!

tintsik kirjutas @ 09:57 - Link - kommentaarid (11)
483405 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)