Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
11 Mai 2008
Koduperenaise lilletopp

Juba paar päeva tagasi sa ta valmis. Selline armas ja lõheroosa. Pisikese tüdruku topike. Võite siin nüüd küsida, kas mul oli ikka plaan ka olemas, kellele ma toppi kuduma hakkasin ja kui suurt. No igatahes oli see nii, et sain selle väga kena mustri Koduperenaiselt kätte, võtsin kõige ilusamat värvi lõnga, mis mul kodus olemas oli ja hakkasin kuduma s-suurust toppi. Lõng on suhteliselt peenike ja kasutasin nr.3 ringvardaid. Mida edasi kudusin, seda selgemaks sai, et see tuleb tütarlapsele sobivas suuruses topp. Ma oma laiskuses ei viitsi eriti kunagi proovilappe kududa, et siis muster vastavalt suurusele kohandada. Saab ju nii ka nagu mina tegin - võtan olemasoleva lõnga (üks mu lemmikutest pealegi), kudumisvardad ja mustrijuhendi ja hakkan hirmsa hooga peale, et näha ruttu, kui suur ja missugune valmistöö saab. Nüüd on nii hea kohe uut toppi alustada ja vana järgi kõik endale sobivasse suurusesse arvutada.
Lisaks kõigele saab üks pisike tüdrukutirts selle topi nüüd endale, sest see on talle täiesti paras. Ja tal oli päris hea meel selle üle:Siin piltidel on topp veel töötlemata (st pesemata ja kergaurutamata) ning nagu tirtsule sai lubatud, saavad lilled oma südamikesse ka pärlikaunistused.Tegin kaelusesse lisaks mõned read palmikut, et õlaosa veidi laiem saaks.
Lõngaks kasutasin Katia Cotton Comfort'i (84% puuvilla, 16% polüamiidi), lõheroosat, 50g 150m, 3,0 metallringvardaid. Lõnga kulus nõks üle 2 kera. See on üks mõnus lõng just seetõttu, et on stretšikas ja kudum jääb elastne. Tegin möödunud suvel samast lõngast suvesokke.Kooskudumise pildialbumisse lisan foto siis, kui kõik korralikult viimistletud on ja pärlikesed ka kenasti reas.

Ja seda siis veel ka, et möödunud nädal oli nii põnev - nii palju muljeid ja mõtteid oleks jagada, aga kuna kell on juba üle kesköö tiksunud, siis pean selle kokkuvõtte kirjutamise küll teiseks päevaks jätma. Aga ma kirjutan kindlasti, no lihtsalt ei saa teiega kõike seda jagamata ka jätta.
tintsik kirjutas @ 22:16 - Link - kommentaarid (24)
486560 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)