Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
31 Detsember 2007
Mõned kingituseks tehtud keraamikatööd

Tänaseks olen kõik kingitusteks tehtud keraamikatööd ära kinkinud ja nagu lubatud sai, näitan neid nüüd teilegi. Õe perele jõuludeks tehtud asjadest jäid kiiruga pildid tegemata, aga ma lähen neile fotokaga külla ja kunagi näitan neid ka.
Siin aga minu pere kallitele ja kõige kallimatele tehtud topsikud-potsikud, minulikult kõverikud loomulikult

Üks esimesi töid - ribatehnikas teeküünla alus, punasest savist ja kaetud meeglasuuriga:Osad ribad lasin nimme praguliseks kuivada, et oleks põnevam:Õllekruus, selline mehine tükk:Pealt kaetud minu lemmik-glasuuriga. See moonipunane glasuur on väga ettearvamatu - mõnikord võib punase värvi asemel suur osa kaetud pinnast jääda hoopiski valge. Hirmus voolav on see glasuur ka, selle kruusiga nägin päris palju vaeva, sest allavalgunud glasuururandi lihvimine oli paras pähkel. Näpud on siiani katki, aga hakkama sain!

Veel üks kruus - piimakruus:Tiffany-roheline glasuur pealpool ja sees metalset läiget andev erivärviliselt küütlev glasuur (vat ei tule selle nimi hetkel meelde).Kingituseks kõige kallimale inimesele siin maamunal läks selline asi:Ah et mis see on? See on pistaatsiapähkleid armastavale inimesele tehtud alus, et oleks võimalik neid prügitekitavaid pähkleid mugavalt nosida.Keskel on tops, kuhu koored panna ja kui tops täis, saab selle aluselt lihtsalt ära võtta ja sodi prügikasti saata. Kaetud on alus veinipunase, kilpkonna ja pudelrohelise glasuuriga. See kilpkonn on ka üks väga lahe glasuur, üks väheseid matte glasuure, jätab väga huvitava pinna.

Sellised asjakesed siis

Soovin teile kõigile ilusat aastavahetust ja uueks aastaks palju-palju kauneid ja meeldejäävaid hetki oma lähedaste seltsis!

tintsik kirjutas @ 10:10 - Link - kommentaarid (24)
453563 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)