Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
07 Detsember 2007
Ka see on kõver, aga ehk kõver ongi armas?

Ma olen keraamika kursusel käinud juba üksjagu kordi ja valmis on saanud päris mitu asja. Paar asja ootavad veel glasuurimist ja järgmisel teisipäeval on vaja veel paar uut asja savist välja võluda. Ma näitan neid teile siin pärast jõule, sest enamus lähevad kingitusteks.
Aga ühte tehtud tööd saan täna näidata küll, sest selle tegin endale. See on minu teine savist valminud asi. Kui midagi pärlitest teen, olen tavaliselt kasutanud alustassi või taldrikut, kuhu olen helmed kallanud. Seal nad siis on olnud segiläbi. Ajab asja ära küll. Savi käes hoides tuli aga mõte, et teeks sektoritega aluse, kuhu saaksin oma seemnepärlid kallata. Tegingi. Keskele sai roos ka. Ja nagu mul kombeks - ikka kiibakas ja kõverik see savitopsik:Aga asja ajab täiega ära ja minu väikesed vajadused rahuldab täielikult - parajalt madalad servad, kust on üsna mugav helmeid kätte saada:See oli üks esimesi asju, mida glasuurida proovisin ja oli ju vaja ka eksperimenteerida, et kuidas üks glasuur teisega seguneb. Tegin kollasele glasuurile rohelised täpikesed ja lootsin, et need valguvad kenasti ebamääraselt laiali. Tulemuseks aga on "tuulerõugetes" alus, kus täpikesed on ilusti briljantrohelisega kokku mökerdatud. Paistab ju selline?

Aga nüüd küsimus suurele ringile - mitu käsitööasja on tintsikul hetkel pooleli? Kes kõige täpsemini ära arvab, sellele väike jõulupäkapikuüllatus
Vihjeks - pooleliolevate tööde sahtel on kõige ülemine. Paar asja sinna enam ära ei mahtunud...

tintsik kirjutas @ 22:44 - Link - kommentaarid (39)
486564 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)