Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
04 Detsember 2007
Keraamikast ja pingemaandamisest

Sapsi, va väike kiusupunn, lunis siin välja selle, et näitaksin keraamikakursusel valminud töid. Aga ma ei saa kõiki näidata, sest suurem osa neist läheb jõulukingitusteks. Kingituste saajad aga on siin usinad piilujad, ei tahaks nende üllatusmomenti ära rikkuda.
Ühte potsikut võin aga näidata küll. See on minu kõige esimene. Pole kunagi varem savist midagi teinud. Oma üllatuseks avastasin, et see on nii rahustav ja pingeid maandav tegevus (nagu muu käsitöögi enamasti on, juhul muidugi, kui kõik kenasti välja tuleb ), eriti hea aeg on sellega tegelemiseks pärast tööpäeva lõppu. Nagu naksti lülitab ümber töölainelt muudele mõtetele.
Esimeses tunnis õpetati meile õõnesvormide tegemist. Ega mul mingit ideed ei olnud, lihtsalt võtsin saviplönni ja tegin midagi. See miski sai endale ka neli massivset masajalga alla ja kui glasuur ka peale sai, siis nägi mu esimene potsik välja selline:Kodus leidis ta kohe ka rakendust - sündis alus suurele paksule küünlale:Eks ta paras kiibakas ja kõverik sai, aga ikkagi enda tehtud.
Teisi asju näitan kunagi hiljem, pärast jõule. Või veidi varem. Mõnda neist.
tintsik kirjutas @ 22:51 - Link - kommentaarid (12)
453560 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)