Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
15 November 2007
Sokivahetus lõppenud

Üks vahetusprojekt jälle läbi saanud - olen saanud endale ühed väga nummid sokid (need käisid koos minuga isegi Lätimaal ära) ja minu tehtud sokid jõudsid ka kohale:Loosi tahtel tegin sokid Lapsepõlvele. Mul oli sokkide tegemisel täielik vabadus nii värvi kui mustri osas, ainult mõõdud olid ette antud. Tahtsin väga proovida lühendatud ridadega kanna kudumist, nii et see oli kohe alguses selge, et kand tuleb teistsugune kui tavaliselt olen kudunud. Kuna sokilõng sai valitud kirju, siis ei tahtnud ka väga keerulise mustriga sokke teha, tegin sellised "träpsulised" ja õhuaukudega.Soki ülaserva tegin parempidikoes rulluvana, sest vaimusilmas nägin sokki, mille serva ümber oli punutud pael:Miks just pael? Aga vat selleks, et oleks vaheldust. Võiks teha portsu erivärvilisi paelu ning sõltuvalt tujust ja riietusest ja kohvitassi värvist on võimalik sokiserva ümber punuda ka sobivas värvis pael. Või võib ka heegeldada mõned lilled (või kududa või punuda või viltida...), ajada paelad kanna kohal läbi lilleõie ning kinni siduda ja jälle täiesti uued sokid. Kindlasti võib veelgi variante aretada. Minu poolt said sokkide ülaserva punutud vaid kollased paelad, aga uuel omanikul võimalusi kui palju uusi lisandeid välja mõelda

Natuke olin murelik ka, et kas said ikka head sokid ja parajad ja kas meeldivad... Sokkidele lisaks sai pakki natuke kommi, sokiajakiri ja tokk sokilõnga.

Mis puutub aga uutmoodi kannakudumisse, siis see mulle täitsa meeldib. Eriti hästi sobib niisugune kand minu arust lühema säärega sokkidele. Ja oma puuvillased suvesokid teen järgmiseks suveks kõik selle kannaga. Vat nii!

Nüüd aga koon oma Mystic waters'it edasi. Oi mulle meeldib seda kududa!
tintsik kirjutas @ 22:11 - Link - kommentaarid (16)
486562 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)