Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
16 Juuli 2007
Inimmõtlemise piiratusest ja veidi muust ka

Ma lihtsalt ei saa muud kui et jagada teiega üht teadmist - inimene on ikka üks piiratud mõtlemisvõimega tegelane. Võib-olla mitte kõik inimesed, aga mina igatahes küll. Käisin kunagi aastaid tagasi ühel koolitusel, kus tegeldi loovuse ja loova mõtlemise arendamisega. Hiiglama lahe koolitus oli, praktiliste harjutustega ja puha. Koolituse pealkiri ja moto oli "GET OUT OF THE BOX" (tule karbist välja!) ehk lahtiseletatuna - mõtle väljaspoole raame ja kõik ümberringi siin elus saab palju võimalusterohkemaks ja huvitavamaks. Täna sain aru, et see koolitus on minust küll möödunud jälgi jätmata, sest nii juhm inimene nagu ma pool tundi tagasi endale tundusin, ei saa ju olla midagi omandanud antud kursuselt. Et miks ma nii juhm siis enda arvates olen? Vat olen. Kohe veendute selles isegi.
Otsustasin ka hakata pääsusaba salli kuduma, sest see on nii äraarvamata ilus ja "Mystery stole 3" kord nädalas saabuv uus mustriosa saab nii ruttu valmis, et vahepealsed päevad saaks vabalt mõne teise pitskudumiga täita. Saingi pääsusaba mustri ja lugesin läbi kõik selleteemalised foorumipostitused ka. Lõngaks valisin helekollase (mmmm... minu lemmikumatest lemmikum värv!) imepehme angora. Kuna nr. 4 vardad on kusagile uitama läinud, võtsin vardad nr. 3. Pusisin läbi alguse, mis esmapilgul tundus hirmkeeruline, aga lõppkokkuvõttes polegi siin miskit müstikat, eriti pärast foorumis olevate selgituste läbilugemist. Leidsin muide ka ühe blogi, kus selgitused piltidena olemas, veidi udune on, aga täiesti arusaadav, mida teha tuleb.
Siiamaani tundub kõik täiesti normaalne olevat, jah?
Aga kõik, mis edasi tuli, on juhmuse ülim vorm. Võtsin ette mustriskeemi, millest loogiliselt võttes nagu alustama peaks ja hakkasin kuduma. Jupimaad kudunud hakkasin kukalt kratsima, sest tulemus ei vastanud üldsegi minu ettekujutusele salli algusest. Tekkis muster, mis minu arvates peaks olema salli keskel. Pingsa mõttetegevuse tulemusena otsustasin, et mis ma siin ikka istun ja midagi välja ei mõtle, küsin kelleltki targemalt nõu (häda ei anna häbeneda ju). Kirjutasingi kirja leili33-le, kus kõik oma mured kirja panin ning jäin ootama päästvat vastuskirja. Igaks juhuks panin Google otsingusse ka pääsusaba ja sirvisin läbi mitmed blogid, KUNI... avastasin ühes blogis olevatelt piltidelt, et seda salli ei hakatagi kuduma kolmnurga tipust vaid hoopiski ülaservast!!! Olin kõik selle aja arvanud, et algus on just kolmnurga tipus ja mitte kuidagi ei suutnud sellest mõttest väljapoole näha, muid variante lihtsalt ei eksisteerinudki! Eks sellele aitas kaasa ka sallipusle, mille algus on kolmnurkne. Oi-oi kui jobuna ma ennast tundsin! Koukisin kohe lahti oma IT kirjakasti ja olin nii õnnelik, et kiri leili33-le oli seal veel outbox'is. Kibekiirelt kustutasin selle ära, häbene muidu silmad peast
Nüüd aga loksus kõik see sallimuster paika ja mina jälle rõõmus. Mõnus pehmeke tuleb see sall, algus on niisugune:Lähen hangin endale ühed ringvardad, nendega mõnusam kududa. Ja lõnga pean ka vist veidi juurde ostma, ehk teda ikka veel on Liannis.

Eileõhtusest Rannapi kontserdist ka mõni sõna. Mina jäin väga rahule, kuigi kontserdile läksin pisukese eelarvamusega. Superstaar Taavi mulle telesaates nähtu põhjal ei meeldinud, aga kontserdil ta üllatas - nad sobivad Rannapiga väga hästi kokku, mõlemad omamoodi kiiksuga (heas mõttes) ja pisut sarnased. Rannap on mulle alati meeldinud ja kontsert koos Taaviga oli omanäoline ja lahe.

Pärnus käies tuleb ju ikka meres ka ära käia (mina ei käinud ja nüüd vaja puhkuse ajal kindlasti veel korra Pärnusse minna). Seda meie noored tegid ka, õhtul kella 22-ajal, vinge tuule ja mõnusate lainetega:


tintsik kirjutas @ 12:22 - Link - kommentaarid (16)
483403 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)