Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
08 Juuli 2007
Minu nädalavahetuse isetegemised

Nädalavahetus on järjekordselt nii kiiresti mööda läinud ja paljud asjad, mida plaanisin ära teha, on endiselt tegemata.
Käsitöölainel olin mitmel moel. Ostsin poest paar käsitööajakirja, kus jälle nii palju põnevaid töid. Kudusin jupimaad edasi sallipuslet. Värvipakk on ka lõplikult valmis, homme läheb posti.
Püüan siia mõnipäev panna väikese õpetuse, kuidas teha linikute servasid ja nurkasid, et kena jääks. Otsisin foorumist abi, aga ei leidnud. Õpetuse leidsin hoopiski laupäeval ostetud saksakeelsest käsitööajakirjast. Jällegi tegemist nipiga, mis kuulub valdkonda "kõige paremad lahendused on geniaalselt lihtsad".
Kahest sallivariandist kudusin siiski edasi peenvillast kollakasvalget, sest merinolõngast sallialget ei raatsinud ikkagi üles harutada, las seisab veidi, ehk siis on lihtsam harutada. Olen jõudnud kudumisega teise vihje mustri algusesse ja päris kena näeb kootud jupike välja. Nüüdseks on enam-vähem sisse harjutatud ka esimese silma läbikudumine, tavaliselt tõstan selle kudumata ära.
Lisaks käsitööle meeldib mulle lilledega jännata ja pooleliolevate isetegemisasjade nimekirjas on ka minu rõdukujundusprojekt. Kui saan kätte tellitud põrandamaterjali puuduolevad detailid ja põrand korda saab, siis näitan teile ka, missugune lilleaed mul on. Aga praegu lisan siia hoopis pildi oma toatomatist, mille ema mulle kevadel kinkis. Esimene tomat selle küljes on lõpuks punaseks läinud.


tintsik kirjutas @ 17:06 - Link - kommentaarid (2)
483403 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)