Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
07 Juuli 2007
Kiiksuteatepulk

Sain "kiiksuteatepulga" Bubbly'lt.

Quote:
Pane kirja mõni oma naljakamatest või veidramatest kiiksudest, mida julged teistega jagada
1) kokkamises
2) majapidamises
3) muu vaba teema
Mõtle, kellele võiks teatepulga edasi anda


Mõned kiiksud mul siiski on, kuigi esialgu tundus kõige suurem kiiks see, et ei leia kohe ühtegi kiiksu enda juurest. Aga siis hakkas neid ikkagi tulema.

Kokkamine.
Vat siin ei tule miskit pähe, kõik tundub suht tavaline olevat, vahest ehk see, et kui pole mõni aeg poest süüa ostmas käinud, siis "keeran" olemasolevatest asjadest midagi kokku ja mõnikord on tulemus selline, et viisakas külaline ütleks selle peale "hmmm, huvitav". Mõnikord söön koos asju, mis enamus inimestel kokku ei käi. Näiteks üks selline kooslus on sült koos hapukoore ja rohelise sibulaga. Ja süldi muide keedan alati ise, sest poesüldi sees on liiga palju "huvitavaid" asju. Heh, üks kiiks veel - õunakoogi peale laon viilutatud õunad ritta suuruse järjekorras, no nii, et lühemad ühte ritta ja pikemad teise.

Majapidamine.
- WC paber peab ikka kindlasti ülevalt jooksma, aga külas paberirulli ringi tõstma ei hakka.
- Armastan kollektsioneerida igasuguseid asju, sest mine tea, millal neid vaja läheb. Ja mõnikord on megahea meel, kui lähebki vaja! Hiljuti juhtus nii paari puuklotsiga, mis rõdukasti lühemakssaagimisest järele jäid. Pistsin need tööriistade sahtlisse, et teinekord äkki näiteks vaja neist puupunne teha. Vaid paar päeva saidki nad seal oma tundi oodata - töömees pani mul siin õhupuhasti kubu paika ja tal polnud (loe: tootja ei olnud tehases ette näinud) kinnitusvahendeid kaasas. Tahtis mu nurgas seisvaid väga vajalikke laudu ära retsida, aga ma ulatasin talle sahtlist silmade särades hoopiski need kaks hinnalist klotsikest ja teenisin sellega isegi paar kiidusõna. Ei saa ju siis asju mõtlematult minema loopida. Kilekotte kogun ka, kumm ümber ja sahtlisse. Kui liiga paljuks läheb, hakkan prügikottidena kasutama.
- Prügiga seotult ka üks kiiks. Mul nimelt on mitmeosaline prügikastisüsteem. Tahaks ju loodust hoida ja prügi sorteerida. Ja teengi seda järjekindlalt, ikka nii, et toidujäätmed ühte, paber teise ja plastik ning muud asjad kolmandasse kasti. Aga paraku pole meie maja juures eraldi kaste erineva prügi tarbeks ja nii ma siis tõstangi oma sorteeritud prügi kõik ühte suurde prügikasti kokku.
- Pudelid, purgid peavad seisma niimoodi, et sildid on ettepoole.
- Pestud nõud peavad kuivatusrestil olema kõik kindlas järjekorras ja õigetpidi - noateravikud allapoole, kahvlid-lusikad jälle sabadega allapoole. Nõudepesumasinas ka kindel kord, kuhu miski peab käima.

Muud kiiksud.
- Mul on sokimaania - no mitte ei saa poes sokiletist mööda minna ja kui mõni lahe sokipaar silma hakkab, siis tuleb see lihtsalt ära osta. Sokke on mul ... mitte vähe
- Autoga sõites, kui kuulen mingit klõbinat, kolinat, kriuksu või muud häält, mida auto tavaliselt ei tee, muutun murelikuks, et äkki on midagi valesti. Eile tegi poeg mulle sellega väikse tünga, plõgistas vaikselt tühjaksjoodud plekipurki ja nautis seda, kui ma pingsalt kuulatama jäin.
- Hullem lugu on sellega, kui lennuk äketse mingit teistsugust häält hakkab tegema - ma nimelt kardan paaniliselt lennata
- Terve rida on nn. ebausukiikse. Näiteks see, et kui raudteesilla alt läbi sõita hetkel, kui rong sealt parasjagu üle sõidab, siis läheb kindlasti hästi. Eriti hästi läheb aga siis, kui Tallinna lennujaama lähedal lennuk üle auto lendab. Kellegagi koos kõndides tuleb samalt poolt posti või puud minna, siis ei lähe riidu. Neid ebausukiikse on kindlasti veel, aga hetkel ei tule rohkem meelde. Ah jaa, kotti ei tohi ka maha panna, raha pidi siis kiiresti sealt välja minema.
- Oma kassile teen igal õhtul unepai, ta juba ootab seda ja kui pai jääb mõnel õhtul tegemata, siis hakkab nõudlikult näuguma.

Mõned kiiksud on üle ka läinud, näiteks sokke ma enam ei triigi, froteerätikuid ka mitte (pesutriikimine on üks kõige ebameeldivam kodutöö üldse), pimedat tuba ja kolle ka enam ei karda.

Saigi vist kõik.
Aga oma kiiksudest võiksid nüüd kirjutada Muhv ja Ampsak.

tintsik kirjutas @ 09:36 - Link - kommentaarid (3)
483405 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)