Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
28 Juuni 2007
Tehtud ja tegemisel asjad

Püüan oma blogimisega taas järjele saada. Vahepealne vaikuseperiood on tegelikult ka olnud käsitöine, ainult selle kõige kirjapanek on ajanappuses soiku jäänud. Nüüd hakkab veidi lahedamaks minema, tööl saabub suvel (loe: juulis-augustis) väga rahulik periood, kõik tööga seotu puhkab. Tavaliselt on mu puhkus alanud jaanipäevaga, aga sel aastal on see tavapärasest hilisemal ajal - juuli lõpus-augustis. Eks paistab, kas suve teiseks pooleks ka ilusat ilma jätkub. Ja kui ei jätku, siis saab ju käsitööga tegelda, seda enam, et mõtteid ja tahtmisi on palju.

Käsitöölainel tegelen hetkel värvipakivahetuse pakikese kokkupanekuga. Olin veel paar päeva tagasi üsna murelik, tundus, et keegi kurjam oli kauplustest kõik õiget värvi asjad ära korjanud. Aga vist ei olnud õiged poed, kuhu sisse astusin. Tänane päev oli hoopis rõõmsam - suurem osa värvipakist on nüüd koos ja isetehtud asja(de) jaoks ka peaaegu kõik vajalik olemas. Homme vaja veel paar töövahendit hankida ning nädalavahetusel saab kõik kenasti valmis ka, vähemasti plaan on selline.

Vahetusprojektide teemal jätkates on minu meel juba mõnda aega mõru, vahepeal juba otsustasin mõttes, et ei tahagi enam ühestki vahetusprojektist osa võtta. Teed, näed vaeva, tehtu läheb teele, et uue omanikuni jõuda ja siis ... lihtsalt haihtub. Minu mõistus ei saa sellest müstikast aru, kõik nagu peaks toimima, aga vat ei olegi nii. Mitte kunagi varem ei ole ükski saadetis mul kaduma läinud, isegi sügaval nõuka-ajal mitte. Enamuse asjadest saadan lihtsaadetistena, mitte tähitult ja jõuavad kõik kohale, nii Eestisse kui Soome, kuhu tööga seoses kuus mitu saadetist saadan. Kuulen siin ümberringi, et pakid ja kirjad kaovad, seni isegi ei uskunud seda. Loodetavasti lõpeb see kotisaaga kunagi ära, olen nüüd juba 2 kotti valmis teinud (lisaks ka poekott) ja tänu sellisele jamale pole tahtmist lähiajal enam ühtegi kotitegu ette võtta. Kahju on aiaiast, kes ootab ja ootab. Loodan väga, et vähemalt ükski neist kottidest kohale jõuab ja saajale ka meeldib.

Tänase seisuga võin aga ühele vahetusprojektile kriipsu alla tõmmata - minu tehtud poekott on uue omanikuni jõudnud. Uue omaniku blogis olemas nii pildid kui jutt, aga kirjutan omalt poolt veidi koti sünniloost ka. Kui sain teada, kellele ma loosi tahtel poekoti pean tegema, olin mitu päeva üsna murelik. Susa on ju teada-tuntud IMEILUSATE käsitööasjade tegija, igal asjal oma nägu ja väike knihv ka alati juures, tee siis sellisele osavnäpule vääriline kingitus! Esialgu ei tulnud mul ühtegi head ideed. Lepatriinud mõlkusid korra mõttes, aga mõtteks see jäigi. Ühel päeval jäi poes silma üks riidetükk ja edasi hakkas vaikselt kotipilt silme ette tekkima. Ei olnud ammu tikkinud ja mõtlesin, et üks suvine lillekas võiks koti suure tasku peal olla. Paraku aga ei ole ma veel suutnud ennast kätte võtta ja silmaarsti juurde minna, et lugemise ja peenemat sorti näputöö jaoks prillid hankida, seega võtsin appi suuremate aukudega tikkimiseks mõeldud riide. Sobitasin tikitud pildi koti tasku külge ja tasku nurka sai tikkimisriide ribast ka narmastega lipsuke tehtud (riidejäägid vaja ju kõik kenasti ära kasutada!). Ja nii ta valmis saigi, looduslikes hallikasrohelistes toonides suvepoekott. Mahutab vabalt 3 suurt pudelit mineraalvett ja lisaks muud kraami ka (suurema šoppamise tarbeks tuleb küll teine kott appi võtta). Mõned pildid tegin kiiruga ka enne paki teelesaatmist:

Viimase aja vahetusprojektidest olen siin blogis kirjutanud poekotivahetusest, oma uut poekotti kiitsin ka, Muhvi tehtud, väga armas kott ja poeski korra käidud, kuigi arvasin, et nii ilusa kotiga mina poodi ei lähe! Vinge ja suur kott, mahutas kõik vajaliku, ainult torti ei hakanud sinna toppima, kuigi ruumi oleks isegi olnud.
Teine mõnus kott on mul ju veel - kotivahetuse kott, mille sain Kuutydrukult. Ka see kott on aktiivselt kasutuses, viimati rändasid sellega minu käsitööasjad.Selle koti juures meeldib mulle kõige rohkem üks väga oluline omadus - kotil on hiiglama mõnusad sangad, mis ei libise õlalt maha. Ma olen alati tige, kui õlalkantava koti sangad õlalt maha libisevad, eriti hetkel, kui mõlemad käed on muude kandamite all kinni.
Kotti kaunistavad lisaks ka pealeõmmeldud pärlid:Ning lõpuks tikutopsivahetus. Mina tegin tikutopsi Vikikesele. Ise ei jõudnud ajanappuses pilti teha, aga Vikikesel blogis kenad pildid olemas.
Ise sain tikutopsipakikese Bellilt koos tervitustega Laantelapselt. Tegelikult pidi Laantelaps mulle pakikese tegema, aga terviseprobleemid viskasid vimka ja nii tegigi mulle paki hoopis Bell. Väga vahva kingitus - topsitäis pärleid ja lisaks veel imeilusad merikarbid. Pole seni saanud küll neist midagi valmis teha, aga küll ma jõuan, puhkusteaeg kohe-kohe käes. Siin mõned pildid ka:

Lisaks sellele, et vahepeal oli väga tore jaaniõhtu, oli enne jaanipäeva veel üks tähtis sündmus - minu tütreke lõpetas gümnaasiumi. Nii suur laps juba!Vat kui pikk postitus sai! Vabandan, et nii pikalt teie tähelepanu siia püüdsin, katsun edaspidi tihedamini kirjutada, et ei peaks terve kuu või kahe kokkuvõtet korraga kribama. Tegelikult on veel mitmed käsitööd vahepeal valminud, aga jätan nendest kirjutamise homseks-ülehomseks.
tintsik kirjutas @ 21:32 - Link - kommentaarid (17)
483119 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)