Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
04 Jaanuar 2014
Silmatorkavalt värvilised rattasõidusokid

Sügise saabudes valdab mind väga eriline ärevus. Põhjuseid selleks on mitmeid, näiteks see, et metsad on seeni täis ja sõltuvalt aastast saavad mu korvid täis söögi- või värviseeni. Sel sügisel oli mul söögiseeneaasta. Ainsamad värviseened, mis korjatud said, läksid kingituseks kallile sõbrale. Kahjuks aga ei olnud nii palju vaba aega, et oleksin oma metsasõltuvusele piisavalt leevendust leidnud.

Üks teine ärevusekruttija on sügises veel - nimelt saabuvad lõngapoodidesse riburadapidi uued sokilõngad ja mina ei suuda ennast mitte ühegi valemiga rahulikuks sundida. Isegi, kui mu elamine oleks pilgeni täis lõnga (tegelikult suht täis juba ongi ka), siis mõne toki sokilõnga pressiks ikka sisse. Tartu lõngapoode kammides ja üle kammides leidsin niiii palju lahedaid lõngu. Mõned ootavad oma aega, mõned on sokkideks ka saanud ja mõned on veel ostmata ka, sest muidu oleksin juba pankrotis.

Ühele vahvale lõngale panin "käpa peale" juba siis, kui teda alles kataloogi värvikaardilt nägin - hetkega oli selge, et SELLEST lõngast sokid saan endale. Pärast kodustamist pidi lõngatokk veidi oma tähetundi ka ootama, kohe ei olnud kudumiseks mahti, aga nüüd on mu kärtsvärvilised tibide rattasokid valmis, et tuua tänasesse halli ja pimedasse talvepäeva rõõmsat sära:Jõulude ajal ootasin lund, just samamoodi nagu see põdrake siin pildil, ja olin natuke kurb, et maa must või suisa roheline oli. Aga täna olen täitsa rahul - kehva suusailm on teistpidi jällegi päris hea rattasõiduks.Aasta esimest päeva tähistasimegi ühe väikese rattaringiga. Mõnus oli! Väga mõnus! Ainult varbad hakkasid natuke külmetama. Järgmise ringi sõidavad mu uued sokid minuga kaasa. Nad on just nii soojaandvad kui vaja, samas mõnusalt õhukesed, et botaste sisse mugavalt ära mahtuda.Lõng: Regia Fluoromania Color, 75% villa, 25% polüamiidi, 100g/420m.
Vardad: 1,25
Lõnga kulus veidi vähem kui 1 tokk.
Lõng on pärit käsitööpoest Vikkel.

Sama sarja teiste värvikombinatsioonidega lõngatokid ootavad kannatlikult järjekorras oma aega, et ka abikaasa ja veel kellegi spordisokkideks saada.
tintsik kirjutas @ 19:06 - Link - kommentaarid (11)
482070 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)