Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
17 September 2012
Seenevikerkaar ja sussikoostöö

Tegin sel sügisel värvitud seenelõngavikerkaare, et oleks hea vaadata ja võrrelda ja niisama silitada


Punased on pildil natuke tuhmid, tegelikkuses on kirkamad, eriti vereva vöödikuga värvitud lõngad, need on parempoolsemad punased.

Vasakult paremale liikudes:
- Raasiku valge 8/2 lõng
- juurepruunik 1 tk (liiga vähe seent oli)
- verkjas vöödik 10 erinevat tooni
- verev vöödik 7 erinevat tooni
- liivatatik 2 erinevat tooni
- sametvahelik 4 erinevat tooni

Hetkel on ta natuke pooleli, paljusid värve veel ei ole. Aga sügis on ju alles noor ka, õeti pole ta amtetlikult alanudki. Ehk leian sel sügisel metsast mõned sellised seened, kellega koostöös sünnivad sinirohelisemad triibud, ja kollased ja roosad ja lillad ja hallid ja... Huvitav, kui palju metsakoriluse tingtunde selle kõige leidmise-korjamise peale kuluks?

Sussikoostööd tegin ka. Kalli õe Kikiga. Mul oli lõng ja soov, aga tuhat muud asja pooleli. Kikil oli tahtmine vanaemaruute heegeldada. Nii sündis koostööprojekt, mis on jõudnud eduka lõpuni. Kiki heegeldas sussid, sellised mõõõõnusalt suured, et saaks vanutades hääd paksud sossud. Eile pistsin nad pesumasinasse, siis veel teise korra ka ja pärast kolmandat tiirutamiskorda oligi number paras. Nüüd on nad liistule tõmmatud ja kuivavad:Aitänks, kallis Kiki, et olid nõus heegeldama! Tulemus on nii numminumm ja nii sügiseselt helgetes värvides! Muahhh!
tintsik kirjutas @ 10:58 - Link - kommentaarid (13)
482070 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)