Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
11 Aprill 2012
Lapitekk Aasta Emale

Juba mitmeid aastaid koovad Isetegija käsitööfoorumi usinate näppudega neiud-naised kauneid lapikesi, millest saab kokku uhke tekk Aasta Emale. 2011. aasta tekk sai niisugune:


Foto on pärit Isetegija käsitööfoorumist Susa postitusest

Tekk antakse Aasta Emale üle emadepäeva pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis. Olen aastaid seda kontserti nautinud ning viimastel aastatel teki üleandmise hetkel mõelnud - ka minu lapike võiks seal olla. Sel aastal võtsin julguse kokku ja panin ka enda nime projekti kirja. Väike hirm oli hinges, kui lapikesed posti läksid. No et kas nad ikka püsivad mõõdus või on vahepeal transpordiga kosunud või kõhnunud...

Ma olen laisk kuduja. Laisk selles mõttes, et ma ei viitsi kunagi teha proovilapikest ning arvutada, kui mitu silma kui suure tükikese annab. Ega ma pole eriti palju kudunud ka asju, kus iga millimeeter kindlalt paigas peab olema. Seekord sain laiskusest võitu ja tegin kõik algusest lõpuni nii nagu peab - kudusin proovilapi, pesin selle läbi, viimistlesin nagu peab ja arvutasin kokku, kui mitu silma ja rida on vaja 20x20 cm lapikese kudumiseks. Niisugune sai minu pisike proovilapike:Olen kindel, et tänu proovilapikesele pääsesin suuremat sorti harutamisest. Päris harutamata ei saanud siiski ka, sest mustrid käituvad nii erinevalt. Valisin välja ühe mustri, mis raamatus tundus nii kena, aga kui pool lappi oli valmis kootud, oli täiesti selge, et lapike valgub etteantud 20 cm ikka kõvasti väljapoole.

Õnneks kahe ülejäänud lapiga erilisi probleeme ei olnud. Mõlema lapi mustrid pärinevad hiljutiilmunud raamatust "Kuduja mustrikogu" (Lesley Stanfield, Melody Griffiths, Varrak, 2012). Esimene muster kannab nime "Mustikamuster", lihtne kududa ja jätab mõnusa mummulise pinna:Teine muster on kombineeritud kahest erinevast kirjast - "Võltspalmikud" ja "Vikkelvarrega lehed":


Mõlemad lapipildid on laenatud Susalt

Tegelikult kudusin ka kolmanda - lisalapi ja see on nüüd jõudnud Pärnusse kohale. Oma hajameelsuses ning kiirustades jätsin jälle kord pildi tegemata, nii et laenutasin jälle kord Susa pilti:Sellega on ka minu väike panus Aasta Ema 2012 tekki antud.

Postituse lõpuks teile üks väike pehme mõistatusepildike, mille lähipäevil lahti harutame: mõista, mõista, mis see on, pehme kui padi, kasvab kirjumaks iga kuuga?

tintsik kirjutas @ 09:20 - Link - kommentaarid (6)
482067 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)