Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
26 Veebruar 2007
Olen oma blogindusega natuke jänni jäänud - kassipoeg võtab aja ja muud tegemised, näputöö sealhulgas, ka. Viimased päevad aga olen hoopiski haige olnud ja see on kogu elutempot muutnud, ühe päeva oma elust magasin tervenisti maha.
Aga kassipoeg on vahva, möllab, sööb ja magab, sekka teeb natuke pahandust kah. Hirmus uudishimulik on ka, topib oma nina igale poole kuhu saab. Lahe on jälgida, kui ta midagi uut avastab. Tegin ühel õhtul kaminasse tule ja seda vahtis ta päris pikka aega.

Tahtis ka käpaga katsuda, aga õnneks jäi klaas ette. Eriti hästi tulevad tal välja kadumistrikid. Olen mitmel korral otsinud enda arvates kõik kohad läbi ja kassipoega pole leidnud. Pika kutsumise peale ilmub ta ikka väga ootamatutest kohtadest välja. Parim varjumiskoht on tal muide tugitooli sees. Tooli põhja all on metallist mehhanismide, vedrude ja kattematerjali vahel avad, mille kaudu ta mahub lahedalt pugema tugitooli seljatoe sisse (seljatugi on seest tühi). Igati turvaline ja soe koht magamiseks!
Vaikselt olen ka näputööd nokitsenud ja vastu võtnud ühe otsuse - enam uusi asju ei alusta, alles siis, kui mõni vanadest pooleliolevatest on 100% lõpetatud. Pooleliolevaid asju on juba 6 (2 salli, üks padjakate, beebikampsun, Cernit'ist mummud ja muud vidinad, lapitekk). Hetkel on hirmus isu kindaid kuduma hakata, aga vot enne ei hakka, kui vähemalt 1 valmis asi siin teile ette näidata on.
tintsik kirjutas @ 09:44 - Link - kommentaarid (2)
16 Veebruar 2007
Kassipoeg vol. 2

Nüüd mul ongi väike armas kassipoeg, 3 kuud vana ja väga vallatu.

tintsik kirjutas @ 13:51 - Link - kommentaarid (13)
07 Veebruar 2007
Kassipoeg vol.1

Tänane päev möödus nagu sõltlasel ikka - terve tööpäeva olid mõtted jälle teadagi kus
Tööpäeva lõpus käisin šoppamas, ostsin nõelu ja ühe lõngakera, mis on selline mõnus sossu tuust:

Oskate arvata, mis sellest tuleb? Just-just, kassipoeg! Saan endale järgmisel nädalal kassipoja, samasuguse, nagu siin pildil:

Siit lehelt on pärit juuresolev pilt, tõust ka veidi kirjutatud, kui huvi pakub.
Mõtlesin, et koon kassiemmele ühe asenduskassipoja, et ta väga ei kurvastaks, kui oma pojast ilma jääb.

Natuke edenes ka üleeile alustatud salomoni kudumine ja papud said puhtaks pestud, püüan valmispapude pildi lähipäevil oma varasemasse postitusse lisada.
tintsik kirjutas @ 00:49 - Link - kommentaarid (6)
05 Veebruar 2007
Nüüd on see siis täiesti kindel, et olen külge saanud ühe nakkuse. Nädal tagasi seda veel ei olnud, vähemasti mitte nii hullusti tuntavalt kui praegu. Kõige raskem oli täna tööl olla, absoluutselt ei suutnud tööle keskenduda. Millegipärast arvan, et see on suht raskesti ravitav haigus - ümberringi nii palju sarnaste sümptomitega inimesi ja paranemise märke nende juures eriti näha pole. Ehk peaks vitamiine sööma hakkama, ah, mis arvate? Aga vähemasti ma leidsin sellele nakkusele nime - lühendina HIV - Hullutav Isetegija Viirus. Sobrasin netis ja sain selgeks, et ega selle viiruse vastu hetkel efektiivset ravi ei leidugi, vaid leevendavad vahendid saadaval. Vaktsiini ka pole. Sümptomaatika suht lai, minu puhul väljendub see põhiliselt varrastega vehkimises, sekka veidi heegelkonksutamist ka. Isutus, unetus, keskendumisraskused, kerged paanikahood, maniakaalsed episoodid on vaid mõned avalduvatest nähtudest. Elamisele on sel viirusel laastav mõju - elutoa diivan ja selle ümbrus kattub vaikselt lõngakerade ja poolikute töödega...
Ei teagi, mida selle kõigega nüüd ette võtta

Kolasin teiste blogides ringi ja peaaegu kõigil on vähemalt 1 salomon ette näidata. Ei saanud enne rahu, kui uurisin järgi, mismoodi seda salomoni sõlme tehakse. Nii sai alguse üks roheline sall emale.


tintsik kirjutas @ 19:55 - Link - kommentaarid (9)
01 Veebruar 2007
Bänneri sain tänu abile just sinna kuhu tahtsin, nüüd veel vaja teda veidike suuremaks timmida. Need pildid - lepalind ja laanelill, mida bänneris kasutasin, on mu enda pildistatud. Looduse pildistamine on tegevus, mis aitab kõigest välja lülituda, parim tegevus enda akude laadimiseks. See on samasugune sõltuvus nagu käsitöötegemine - jäägitult kaasahaarav ja vabaneda on sellest suht raske. Õnneks on see sedasorti sõltuvus, millest pole tarviski vabaneda.

Lõpetasin täna ühe papu ära, teine on alustatud. Püüan siia kirja panna ka tegemisjuhise. Mingit üleskirjutatud retsepti, st mustrit mul pole ja pole ka ammu aega tagasi olnud, ei mäletagi, kust ma ise sellist paput nägin või mille järgi need oma pojale tegin. Hakkan lihtsalt otsast kirja panema, mida ja kuidas teen.
OK, siin on nüüd tossudetegemise juhend:
Nagu ikka sõltub silmade arv lõnga ja varda jämedusest ja sellest ka, kui suuri papusid tahate teha. Minu papude lõng on suhteliselt peenike (Steinbach Wolle Golden Baby, merino 100%), vardad nr.2. Suuruselt tulid sellised, et mahuvad ehk jalga ka kuni aastasele lapsele. Lõin ühele vardale 12 silma, kokku seega 48 silma.

"Voldikeste" laius ja arv on jällegi igaühe maitseasi, võib teha pikema säärega papud, püsivad hästi jalas, või lühemaga. Minu papudel on 6 ringi pahempidises koes vaheldudes 4 ringi parempidise koega, mille kudusin helesinisega. Voldikesi kokku 6. Kui sääreosa valmis, tuleb teha paela jaoks augurida - 1 silm parempidi kududa, *1 õhksilmus, 2 silmust parempdi kokku, 1 parempidisilmus*, *...* korrata kuni ring täis (aukude tihedus on igaühe enda otsustada - korrigeerige muster vastavalt).
Kui augurida valmis, tuleb kududa sobivas pikkuses jalalaba kattev osa. Olen seda teinud mitmel erineval moel - jaganud kõik silmused kolmeks kolmele vardale ja kudunud "lapi" kolmandiku silmade arvuga; teise variandina olen kudunud ka nii, et ühel vardal asuvad 12 silma olen kudunud edasi-tagasi klapiks (siin piltidel teine variant), mille lõpetasin kergelt kaarega kokku võttes (mu seletusoskus on nagu ta on, ehk saate ikka aru. Ja kui ei saa, siis lihtsalt küsige, eksju).
Kui "klapp" valmis, tuleb luua silmad/korjata silmad üles ümber klapi (vt pilt) ning jätkata kudumist 6 ringi pahemidi, 4 ringi parempidi, kuni on valmis 2 pahempidikoes "voldikest".

Talla kudusin ripskoes, alustades kannaosast. Esimesel real kudusin 6 keskmist silma edasi-tagasi (vt pilt), seejärel 10 ja 12 silma, et talla algus saaks kerge kaare. Talla tegemiseks ka võimalusi mitu - võib kududa tallasuuruse lapi ja selle pärast kinni õmmelda või kududa iga rea lõpus 2 silma kokku (nagu mina siin pildil tegin).

Päris valmis seda paput ei saa täna teha, sest mu uues elamises ei leidu mitte ühtegi nõela, millest lõng läbi mahuks. Papu tald aga vajab kinnitamist ja ka papudele tikkimiseks on nõela tarvis. Siban homme poodi nõela ostma, nii et valmis papude pildi panen siia homme.
tintsik kirjutas @ 23:05 - Link - kommentaarid (3)
Nii, kolisin oma pildid üle Flickr'isse, oleksin äraütlemata tänulik, kui ütleksite, kas nüüd on fotod nähtavad või mitte. Ise ma nägin neid enne ka, aga mõned teist vist mitte, vähemalt nii oli kuulda.
Tegin ühe väikese logo ka (tegelikult tegijaks oli mu poja), aga nüüd mure - kuidas oleks võimalik seda minu blogi pealkirja asemele sokutada. Nikerdasin siin mõnda aega, aga ei õnnestunud. Bänner ise selline:

tintsik kirjutas @ 00:37 - Link - kommentaarid (8)
481989 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)