Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
21 September 2012
Kui suvest sügis saab...

Suvi ja puhkus, soe päike ja sini-sinine taevas, lilled, linnud ja liblikad - need on esimesed asjad, mis meelde tulevad möödunud suvest. Sel suvel olla olnud palju vihma. Sel suvel polevat üldse suve olnud. Ma olen vist imelik, aga ma ei pannud tähelegi, et suvi oli vihmane. Mul vist õnnestus kinni püüda iga päikesekiir ja kogu soojus nendest päevadest, kus taevas oli sinine, ja talletada suvi niisuguses kontsentratsioonis, et tundub, nagu oleks seda olnud täitsa palju.

Täna on selle suve viimane päev. Otsustasin seda tähistada ühe suvesinise postitusega. Juuli viimastel ja augusti esimestel tundidel valmis üks sinine kampsik, mis sai kingituseks ühele armsale neiule. Käisime täna Toomemäel õhtupäikest nautimas, mina fotokaga ja Carmen oma sinise kampsikuga...Muster ja juhend pärit Knitty'st. Lõng puuvillane ja varras nr. 3.

Selle suve viimane päike uinus Tartumail täna pehmesse udutekki...

Homme algab sügis, olgu ta teile kõigile helge ja hää.
tintsik kirjutas @ 21:03 - Link - kommentaarid (21)
17 September 2012
Seenevikerkaar ja sussikoostöö

Tegin sel sügisel värvitud seenelõngavikerkaare, et oleks hea vaadata ja võrrelda ja niisama silitada


Punased on pildil natuke tuhmid, tegelikkuses on kirkamad, eriti vereva vöödikuga värvitud lõngad, need on parempoolsemad punased.

Vasakult paremale liikudes:
- Raasiku valge 8/2 lõng
- juurepruunik 1 tk (liiga vähe seent oli)
- verkjas vöödik 10 erinevat tooni
- verev vöödik 7 erinevat tooni
- liivatatik 2 erinevat tooni
- sametvahelik 4 erinevat tooni

Hetkel on ta natuke pooleli, paljusid värve veel ei ole. Aga sügis on ju alles noor ka, õeti pole ta amtetlikult alanudki. Ehk leian sel sügisel metsast mõned sellised seened, kellega koostöös sünnivad sinirohelisemad triibud, ja kollased ja roosad ja lillad ja hallid ja... Huvitav, kui palju metsakoriluse tingtunde selle kõige leidmise-korjamise peale kuluks?

Sussikoostööd tegin ka. Kalli õe Kikiga. Mul oli lõng ja soov, aga tuhat muud asja pooleli. Kikil oli tahtmine vanaemaruute heegeldada. Nii sündis koostööprojekt, mis on jõudnud eduka lõpuni. Kiki heegeldas sussid, sellised mõõõõnusalt suured, et saaks vanutades hääd paksud sossud. Eile pistsin nad pesumasinasse, siis veel teise korra ka ja pärast kolmandat tiirutamiskorda oligi number paras. Nüüd on nad liistule tõmmatud ja kuivavad:Aitänks, kallis Kiki, et olid nõus heegeldama! Tulemus on nii numminumm ja nii sügiseselt helgetes värvides! Muahhh!
tintsik kirjutas @ 10:58 - Link - kommentaarid (13)
15 September 2012
Armastusega...

Tänane isetegemine on natuke söödav...... ja natuke häid soove sisaldav...Mõlemasse sai palju südant ja armastust lisatud. Ühele väga-väga kallile inimesele. Palju õnne ja häid päevi tänaseks ja homseks ja üle-üle-üle-üle...homseks ja alatiseks!
tintsik kirjutas @ 23:00 - Link - kommentaarid (6)
06 September 2012
Värve peab elus olema, vahvaid hetki ka

Mõnikord saavad vahvateks hetkedeks niisugused värvimängud:Jäime õhtul metsas olles päris tugeva paduka kätte, aga koju ei raatsinud veel minna (päike ei olnud ju veel loojunud ). Nii sõitsime natuke üht metsateed edasi ja vaatasime metsailu autoaknast. Ühtäkki jäi sadu vaiksemaks, taevas läks heledamaks ja päike tuli jälle välja. Otse meie kõrval sündis taevas vikerkaar - täiskaar ja veel teinegi, heledam, tema kohal. Ikka ja jälle tunnen, kuidas tahaks hüüda - peatu, aeg, ja lase natukenegi kauem sel ilul olla! Ei mina ega mu fotokas suuda anda edasi seda, mida silm näeb. Hele-tume-värviline-päikseline, üle terve taeva... ja siis see tunne, et ühel hetkel olime me ju selle kaare sees ja all ja ees. Pilv liikus otse üle meie ja me seisime justkui värvilise värava ees. ILUS oli.


Päike mängib allalangevad vihmapiisad uhkeks vikerkaareks ning paneb särama märja puutüve.

Rõõm on seda suurem, kui saad niisuguseid vahvaid hetki jagada hää sõbraga ja tõdeda - meis on nii palju lapselikku lusti ja tahtmist olla õnnelikud pisikeste asjade üle. Kuigi mõnikord võib mõni pisike asi ikka päris suur olla:Ja teinekord võib üks pisike peotäis seenemikke teha puud nii värviliseks:Seekordne koostöö oli vereva vöödikuga (Cortinarius sanguineus). Potti läksid eelmisel sügisel kogutud ja kuivatatud vöödikud ja üks mehine peotäis värskeid ka. Pildil kolme erineva värvimise lõngad, lisaks ka seenesupis olnud peitsimata testlõng. Tegelikult on ka 4. värvimisest üks vihike hele-oranži, aga see alles jahtub potis. Väga ilusad säravad sügisevärvid tulid. Sõltlane pugiseb mõnust ja läheb seenevärvilisi unesid vaatama...
tintsik kirjutas @ 21:41 - Link - kommentaarid (26)
02 September 2012
Uus aasta

Ma ei ole kindlasti ainus, kellel septembriga algab justkui uus aasta. See tunne on pärit juba kooliajast, kui otsa sai suhteliselt kohustustevaba vaheaeg ja koolirutiin lõi kõiges korra majja. Ja nii on see ka praegu - enamus puhkused on puhatud ning tööd saab igas mõttes täie auruga tegema hakata (peaaegu terve suve kuulsin telefonis lauset: "Palun helista septembris, meil on puhkustega seoses nii kiire aeg, vaja kolleege asendada...")

Ühele sügisesõltlasele algab septembriga veel üks tähtis tegevus - korilus, sest mets on täis SEENI! Nii neid, mida süüa kõlbab...... ja millest suussulavat suppi saab teha...... kui neid, mis lihtsalt silmailu pakuvad...On ju armsad need täpikesed ühe daami kübaral? Mõned aga rivistavad "vägesid" uhkeks sügisparaadiks...Ja viiendad-kuuendad-seitsmendad... seened meelitavad metsa sõltlasi, kutsudes ennast noppima, et lõngale ilusaid sügisvärve kinkida...Kollase lõnga sain kilekotitäiest liivatatikutest, mida sel sügisel päris palju on. Ainult et mulle eriti ei meeldinud see tatikusupp ja selles lõnga värvimine. Ausalt öeldes oli see ikka täitsa väkkkk! Aga lõng sai ilusa kollase värvi ja lõpptulemusena on see kõige tähtsam. Sõltlane on rahul!

Täna metsas käies leidsin oma elu esimese suure sirmiku (kunagi ammu-ammu leidis poja ka ühe, kui perega metsas käisime, aga see ei lähe arvesse ). Nii lahe seen! Ja kui hea šnitsli sellest veel saab. Nämma!Aga see päris värviseenekorilus veel tuleb. Iga vaba hetk saab veedetud... teadagi, kus. Maire, Leili, Ürask, lööte kampa?
tintsik kirjutas @ 19:25 - Link - kommentaarid (13)
481995 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)