Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
29 Oktoober 2008
Mõned mõtted Isetegijatest ja elust

Kas teie olete ka tundnud, et olgu elus palju rõõmu või palju pettumust või palju kurbust, Isetegijatest sõpradega on alati kõike väga hea jagada. Ikka on keegi küsimas, et kuidas läheb. Pikemaks ajaks peitu pugeda ei ole võimalik, msn-s hakkavad järjest aknakesed vilkuma ja telefon nõudlikult helisema küsimustega, et kus oled ja miks pole... Nii palju positiivset energiat, kui Isetegija on pakkunud, pole ma kusagilt saanud.

Paljud Isetegijad oleks nagu vanad tuttavad, kuigi mõnda inimest pole igapäevaelus üldse kohanud. Ja kui juhus tänaval või mõnel kokkusaamisel viib kokku inimesega, kellega oled tuttav foorumi ja blogi vahendusel, tundub, et tunned teda paremini kui mõnd oma sõpra ning rõõm kohtumisest on nii suur ja siiras.

Viimasel ajal pole mul mahti olnud kõiki foorumipostitusi lugeda, loen vaid pisteliselt teemasid, mis mulle huvi pakuvad. Aeg-ajalt loen ka vabade teemade rubriiki ja rõõmustan, kui kellelgi on hästi läinud, naeran laste naljade üle ja panen kõrva taha tarkuseterasid. Väga lähevad hinge ka kurvad sündmused. Oi kuidas tahaks aidata, kui oskaks ja saaks! Ega alati ei oskagi muud teha kui olemas olla. Nii me siin Lõunas püüamegi olla, valmis üksteist lihtsalt kuulama või lohutama, ergutama või hea sõnaga toetama. Alati see ei aita. Aga ainuüksi juba teadmine, et sul on, kellele helistada ja kellega rääkida, on nii hea!See siin on üks jänku, keda saab kaissu võtta ja kes kannatab välja ka kõige kõvemad kallistused. Ta lohutab, kui tuju on kurb ja tema sallivõib vabalt endale kaela panna, kui kurk on valus või pakane näpistab. See jänku leidis uue kodu meile väga kalli Isetegija juures. Salli jaoks laenutasin mõned lilled oma pooleliolevalt Vogue lillesallilt - mis nad seisavad niisama! Lõng, mida salliks kasutasin, on imepehme ja näeb välja nagu mannavaht. Selline soe ja pehme lõua all!

Järgmine sall samast lõngast on ka juba alustatud ja selle saab endale mu kullakallis tütreke Et talgi oleks soe ja mõnus olla...

tintsik kirjutas @ 19:03 - Link - kommentaarid (10)
28 Oktoober 2008
'Ööd on siin muštad!'

Oh kui hea on kahe jalaga maapeal olla! Seda täiesti otseses tähenduses. Ilma karkudeta ise kõndida! Ma olen ilma kipsita tegelikult juba mõnda aega, 14. oktoobril läksin traumapunkti ja lasin kipsi ära võtta. Natuke liiga vara sai, sest röntgenpildil oli murrukoht ikka täiesti selgelt näha, aga kauem enam ei pidanud vastu. Väike lonkadilonks on kõnnakul veel sees, aga muidu on igati hea tunne. Eriti mõnusaks läks olemine eile õhtul, kui otsustasin uut Arctic'u spordiklubi maja vaatama minna ja vesiaeroobikat proovida. No et kas saan vaikselt trennima hakata või mitte. Nii mõnus oli! Üliväga mõnus! Vees ei saa endale eriti haiget teha ja vahepeal hüppasin ühe jala peal ka. Lisaks liigutamismõnule on meil väga hea treener. Ja täiesti tuttav ka Eile oleks olnud väga hea võimalus basseinist hüüda "Ööd on siin mustad", aga ma magasin selle suurepärase võimaluse lihtsalt maha. Täna tuli treener ise minu juurde küsimusega "Olete te Tiina?". Olen-olen! Meie vesiaeroobika treener on nuputaja-Kati! Nii vahva ju! Ükskõik kuhu lähed, ikka kohtad mõnd toredat Isetegijat!

Veidi käsitööd ka, täiesti tavalist, ei midagi erilist. Olen juba mõnda aega sokikudumiselainel. Oktoobri algul Berliinis käies leidsin üles ühe kääsitööpoe ja muidugi ei suutnud ma sealt ilma lõngadeta lahkuda. Nii hea valikuga sokilõngad olid! Ühest Berliinist toodud lõngast sündisid sokid kaasale, sellised:Modelliks kasutasin täna jõhkralt ära kaasa enda, kes laua taga istudes läpiga tööd tegi. Sikutasin talle sokid jalga ja klõpsisin mõned pildid. Eriti poseerimisaldis mu modell ei olnud, seetõttu ka "saak" selline kesine. Kaasa sokkideks kasutatud lõng on üks vahva lõng, muster kordub soki jooksul ainult mõne korra. Kududes tekkis hetkeks isegi kahtlus, et ei hakkagi see muster korduma. Lõpuks ikkagi hakkas.

Endale tegin ka ühed vabasoojendajad:Kasutatud lõng on huvitav selle poolest, et väidetavalt on immutatud aloe vera ja jojoba õliga. Väga mõnus siidine ja pehme lõng! Huvitav, kas pärast pesu aloe ja jojoba neis sokkides veel olemas on?

Tütreke sai ka uued sokid, roosakirjud:Muster Spring Forward (Knitty, Summer 2008 ). Selle mustri jaoks on minu valitud lõng liiga kirju, eriti pildilt vaadates. Tegelikkuses aga said need päris mõnusad sossud sokid.

Pooleli on järgmised kirjud sokid ja ühele pitsilisele sokile tuleb ka paariline kududa. Ja oh kui palju on veel plaanides! Enne läheb küll issanda päike looja, kui mina oma plaanidega mäele jõuan!
tintsik kirjutas @ 20:20 - Link - kommentaarid (16)
27 Oktoober 2008
Et jõulud tuleks säravad

Paljudes blogides on juba mõnda aga vilksatanud jõuluteemalisi käsitöid - usinamad valmistuvad varakult. Eelmisel aastal vaimustusin paljude muude asjade hulgas ka pärlitest lumehelbekeste tegemisest. Tegin neid päris suure hulga, vast oma paarkümmend tükki või veidi rohkem, kinkisin nad kõik ära - sõpradele, naabritele, klientidele, sugulastele. Mõned päevad tagasi nägin oma üht lumehelbekest tuttava jakirevääril, kuhu ta arvas selle väga hästi sobivat.

Lumehelbekesi ja muid jõulukaunistusi pärlitest teen ka sel aastal, olen selleks puhuks varunud kõiksugust materjali. Ühel Valga käsitööpäeval istusime tartukatega ja lobisesime nagu ikka ning mingil hetkel keeras jututeema kuidagi pärlitest lumehelbekestele ja meie novembrikuu kokkusaamisele. Kuidagi iseenesest veeres jutulõng edasi ning varsti oligi plaan valmis - novembrikuus teeme tartukatega minu juures jõuluks pärlitest kaunistusi.

Nii ma otsisingi juhendid ja pärlid välja ja hakkasin harjutama, muidu ei oska ju õpetada. Harjutustöödena said mõned helbekesed valmis ka:Pooleli on veel üks teeküünla rosett ning vahvad inglikesed ootavad ka proovimist. Nii et ka minu selleaastased ettevalmistused jõuludeks on juba vaikselt hoogu võtmas. Lisaks jõulukaunistustele koon kirjusid sokke ja kindad-sallid ka ootavad oma järge.
tintsik kirjutas @ 11:40 - Link - kommentaarid (16)
13 Oktoober 2008
Küll on ikka hea, kui sul on kodu, päris oma kodu

Ma olen viimase kahe kuuga väga palju ringi lennanud, isegi kipsjalg pole takistuseks saanud. Pool septembrikuust olin kodust ära, umbes sama seis on ka oktoobriga. Natuke on ju väga tore reisida ja maailma näha, kui seda toredust aga liiga paljuks läheb, näed kodu ja kodusolemist hoopis teise nurga alt. On ikka hea küll, kui tuled koju ja naudid täiega, et sul on selline mõnus koht, kus olla.

Sel sügisel saavad lastekodu asemel endale päriskodu ka kaks toredat tüdrukutirtsu, kellega olen veidi seotud olnud tänu oma tütrele, kes oli Vanemaks Õeks (vabatahtlik projekt, millest kunagi ka oma blogis kirjutasin) Ranely'le. Ranely'l ja tema nooremal õel Heidy'l saab olema oma päriskodu ja kasuvanemad Rootsis. Enne ärasõitu käis Ranely mul külas, sest teda ootasid siin ühed kindad, väike nukuke, mille tõin talle kevadiselt Barcelonareisilt, lilletopp ning peapael:Üks Vogue lillesalli lill leidis oma koha peapaela küljel ja no kus tüdrukud koos, siis ikka vaja ju eputada ka, eriti kui peapaela lill on just täpselt sobiv rõdulillede kõrvale:Ma väga loodan, et Ranely ja tema õde on oma uues kodus õnnelikud.
tintsik kirjutas @ 12:30 - Link - kommentaarid (7)
484441 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)