Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
31 Oktoober 2007
Pooleliolevaid asju muudkui tuleb juurde!

Eelmise postituse jätkuks mõned read veel, natuke nagu vabanduseks ka, et ma tegelikult teen siin kogu aeg õhtuti pärast tööpäeva midagi (lisaks Isetegija foorumis ringikolistamisele).

Minu esimesed vildid , tegelikult küll vildisokitoorikud, mis vajavad veel tuunimist ja natuke häid ideid ka - et kuidas saaks hõredamaid kohti veidi toekamaks ning mida äärega peale hakata. Igati mõnusad on muidu jalas. Tehtud said nad mulkide viltimispäeval Viiratsis:Ehk oskab keegi soovitada, kuidas hõredaid kohti "lappida"?

Ja lillesallinakkusest ka üks pilt:Üsna roosa saab see sall. Otsustasin, et kasutan peenikest ja õrna lõnga ja seni olen valikuga rahul. Eks paistab, missugune lõpptulemus jääb. Teise lillesalli tahaks veel teha, kollase-karamelli-beežiga.

Pooleli on veel lapiõpetuse kodutöö (nädalavahetuse plaanidesse võetud), sokivahetuse teine sokk ja veel üht-teist.

Kunagi näitan ka keraamikakursuse töödest pilte (kas ma olen ikka rääkinud teile, et käin neljapäeva õhtuti keraamikakursusel?). Nalja on nende töödega juba üksjagu saanud - lase kunstiandeta inimene savi kallale ja selliseid kunstipäraseid potsikuid hakkab tulema et ohhohhhooo!

Lõpetuseks üks pilt Kassust ka:Armastab viimasel ajal radika peal magamas käia, seal mõnus soe ju.

tintsik kirjutas @ 20:43 - Link - kommentaarid (13)
Must ja valge

Kui see koostegemise projekt algas, tundus, et aega on nii laialt käes ja küllap ma selle ajaga oma töö valmis saan. Tänasega saab projekt läbi ja minu Must ja Valge näeb välja nii:Täiesti pooleli nagu näete. Tütreke ootab kannatlikult juba mõnda aega üht vesti, aga mina lasen kõigel muul vahele trügida. Valmis ta saab ka, aga mitte täna. Kui kõik õnnestub nii nagu tahaks, siis tuleb sellest üks päris armas riietusese.

Mitu korda mõtlesin sel nädalal, et teen mõne asendusmustvalge, mis kähku valmis saab, aga lõpuks ikkagi otsustasin, et las siiski olla nii nagu on - ise ma olen nii saamatu ja ei saanud hakkama. Oli mul siis vaja mitmel nädalavahetusel mööda ilma ringi lennata, oleksin parem võinud kodus kududa. Aga ei, tintsik muudkui käis külas, küll Vastseliinas, küll Viiratsis...
tintsik kirjutas @ 19:37 - Link - kommentaarid (16)
Mõned roosid ja sutsu kõverad tähed

Firmas, kus ma töötan, on üks väga armas tootegrupijuht Hans-Erik. Ta on rootslane, hallipäine ja halli habemega, väga soliidne mees. Ta on pensionieas, kuid töötab osalise koormusega. Tegelikult oleks meil kõigil väga kahju, kui ta pensionile läheks. Viimastel kuudel lendab vaikselt ringi kõlakas, et uuest aastast alates ta siiski läheb ära. Norrakad tegid ettepaneku, et võiksime talle koos midagi kinkida ning pakkusid välja, et nad teevad ühe lapiteki, kuhu meie kõigi nimed kirja saavad.
Möödunud nädalal leidsingi oma postkastist ümbriku, milles oli väike kahvatukollakas lapike palvega sellele veekindla markeriga oma allkiri kirjutada. Mulle tundus see markeriga kirjutamine kuidagi liiga lihtne ja igav. Otsisin välja natuke mulineed ning paelakarbi, tuletasin meelde, mida Laantelaps meile paeltikandist rääkis ja õpetas ja nii saigi valmis minu "allkiri" - veidi kõverate tähtede ja mõne paelaroosiga:

Päris rahule ma sellega ei jäänud, aga kuna lapikesi saadeti ainult üks, siis pole võimalik ka uut teha. Lippan ja pistan oma lapikese nüüd posti, et ta leiaks koha suures ühistekis.
tintsik kirjutas @ 15:23 - Link - kommentaarid (11)
29 Oktoober 2007
Viltimispäev mulgimaal

28.oktoobril käisime Sapsiga külas mulkidest Isetegijatel, Viljandi külje all Viiratsis, kus rahvamajas toimus viltimise töötuba, juhendajaks-õpetajaks keson. Mina ei ole kunagi märgviltimist proovinud. Nõelviltimist ka mitte, kuigi mul on viltimisnõelad olemas ja isegi näppu olen ühega neist torganud. Kuna näpputorkamine tegi haiget, siis igaks juhuks rohkem ei torkinud, jätsin nõelad mõnd viltimisõppimist ootama. Tegelikult mingil kujul olen märgviltimisega ka katsetanud, kunagi proovisin pesumasinas nunovilti teha. Midagi isegi tuli välja, aga valminud põnev riidetükk ootab siiani oma aega, sest pole ühtki head ideed tekkinud, kuhu teda kasutada.
No igatahes ootasin seda viltimisõpetust suure põnevusega, plaanis oli susside tegemist proovida. Pakkisin hommikul kotti kokku natuke villaloori, kausi, seebi, võtsin Luunjast peale Sapsi ja sõit Viljandi poole võis alata. Natikene jäime hiljaks ka, aga sest polnud midagi, kohale jõudsime ikkagi päris alguseks.
Põnev oli näha Isetegijaid, kellega olime vaid foorumi vahendusel tuttavad. Mulli lillesall sai kohe algul ära näpitud, no on ikka ilus sall küll!
Järjekordselt leidis kinnitust see, et meie hulgas on mitte ainult osavaid käsitöötegijaid vaid ka suurepäraseid õpetajaid, kellel on aega ja tahtmist oma oskusi teistega jagada. Keson oli nii konkreetne, abivalmis, julgustav, igal hetkel näitas ja õpetas kõike:

Suurem osa meist tegi tutvust märgviltimisega, mille tulemusena sündis erinevas suuruses ja erinevat värvi sussitoorikuid, siin näidiseks ühed mõnusad paksud hallid tossud:Mina proovisin ka märgviltimist. Ladusin šabloonile vastavalt juhendile mitu kihti villa ning töö võis alata. Väga mõnus rahustav tegevus on see seebiveega (NB! Veega pole tarvis laristada, ikka rohkem seepi!) mökerdamine! Täitsa meeldima hakkas. Parasjagu kannatust vajab see tegevus ka, kuniks need villakihid vildiks saavad. Olin nii ametis, et isegi pilti ei olnud aega teha. Ma pole nii väikese pildisaagiga üheltki kokkusaamiselt laekunud, vaid 6 pilti tegingi

Mull tegeles ka märgviltimisega, aga tema ei teinud üldsegi mitte susse. Mängleva kergusega sündisid tema käe all 2 erivärvilist vilditükikest:Põnev-põnev, mis neist küll saab

Edit: 01.11.2007 on Mullil tuuning valmis!

Osad proovisid nõelviltimist ka. Eks oleks isegi tahtnud lammast või päkapikku teha, aga kõigeks ei jätkunud aega. Näete, kui vahvaid asju niimoodi teha saab:

Minu esimese viltimiskatsetuse võib kordaläinuks lugeda, sest sellest sündisid
- 2 vildisoki toorikut (natike hõredad nad ju mõnest kohast on ja üleüldiselt suht õhukesed ka, aga mis sest);
- teadmine, mida endast märgviltimine üldse kujutab;
- arusaam, et mulle siiski meeldib viltimine, kuigi varasema kogemuse põhjal mul eriti sooja suhet selle käsitööliigiga ei olnud;
- nimekirja uued Isetegijad, kellega silmast-silma kohtutud on (mulkide juures oli nii tore).

Minu sokitoorikud ootavad viimistlemist ja mõne eriti hõreda koha jaoks ka head ideed, kuidas neid veidi tihedamaks muuta. Kui valmis saavad, siis näitan teile ka.

Tahaks veelkord suured aitähid saata mulkidele vahva päeva eest, keson'ile aga eriti pirakas aitänks õpetamise ning meile kulutatud aja eest!
Edit: viimases lauses teen ühe väikese paranduse, et mõte selgem oleks. Seega:
... keson'ile aga eriti pirakas aitänks õpetamise ning meile pühendatud aja eest!
tintsik kirjutas @ 23:58 - Link - kommentaarid (7)
22 Oktoober 2007
Mendelist ja Isetegija trendidest

Kunagi me käisime koolis (erinevalt minust käivad mõned muidugi praegu ka) ja seal olid bioloogiatunnid. Kas te mäletate, kes oli Gregor Mendel? Õppisime veel tema seadusi... Gregor Johann Mendel, 22. juuni 1822-6. jaanuar 1884.
Ta oli mees, kellele juba lapsepõlves meeldis aias sahmerdada. Ajavahemikus 1856–1863 kasvatas ja uuris Mendel Brno augustiini kloostri (ta oli munk) katseaias umbes 28 000 hernetaime. Hernetaimedega tehtud ristamiskatsete tulemused said klassikalise geneetika alusteks - nende põhjal sõnastas Mendel pärandumisseadused.
Kas tahate nüüd küsida, mis see käsitöösse puutub, jah?
Puutub küll! Minule tuli see mees meelde täna õhtul, kui tegin ka katseid. Lilledega. Ma nimelt ristasin omavahel Mulli kalorimeetri ja Vogue lillesalli lilled. Nüüd aga kratsin siin kukalt ja ei suuda selgeks saada, missugune siin see dominantne tunnus on - Vogue lilled, sall või peapael? Ehk saate mind siin aidata. Tegin selleks puhuks mõned pildid:On see siis nüüd peapael või lillesall?

No igatahes oli kõik nii, et ma võtsin ükspäev oma käimiskepid kapist välja ja otsustasin pärast pooleaastast hoovõttu minna kepikõndi tegema. Läksingi. Vihma sadas. Tegelikult see vihm mind ei häirinudki. Hoopiski kõrvad hakkasid külmetama. Koju jõudes otsustasin, et teen ka endale Isetegija sellesügisese trendika - kalorimeetri või Mulli peapaela või kudaiganes seda asja nimetatakse. Sellele peapaelale on küll naljakas nimi antud. Aga ma leidsin, et kui teda näiteks kepikõnni puhul pähe panna, siis on igati õige nimi - kalorimeeter peas kaloreid kulutamas
Lillesallist ka. Ilus sall ju! Tahaksin ka kunagi selle valmis jõuda, aga hetkel pole aega, pealegi nii palju pooleliolevaid asju kõikjal, vaja enne vähemalt mõned valmis saada. Kiusatus oli siiski nii suur, et proovisin, kuidas neid lilli tehakse. Katsetasin erinevate lõngadega, punase mohääriga sealhulgas. Ei saa ju jätta üht proovilille niisama seisma. Mõtlesin, et proovin teda oma peapaela külge panna. Üks lill tundus kuidagi nii üksik. Tegin ühe veel. Ja siis veel ühe. Siin nad siis kõik 3 ongi. Hübriidikas! Mõlemad sellesügisesed trendikad kokku ristatud - Vogue lillesall, mida vist varsti igas blogis näha võib ja calorimetry-nimeline peapael.
Pildilt ehk ei paista nii hästi, aga tegelikult oli see lilledega peapael kaelas ka väga lahe.

P.S. Muideks, päris õigeid värve pole ühelgi pildil. Punane on ikka üks paras pähkel pildistamiseks.

Nüüd hakkan aga eilse lapitööõpetuse pilte töötlema, sest see eilne päev oli nii vinge, et tahaks teiega ka jagada. Selle postituse teen vist homme...
tintsik kirjutas @ 18:59 - Link - kommentaarid (26)
13 Oktoober 2007
Paeltikandi lummuses

Täna Tartu Isetegijate kokkusaamisele minnes oli mul selline kahtlane tunne, et heaga see ei lõpe. Ja läkski nii nagu kartsin - jälle üks pisik külge saadud. Ringi vaadates tundus, et see on järjekordselt üks väga nakkav pisik.
Aga alustan siiski algusest.

Tänu vikikese tegutsemisele tulid meile külla paeltikandi õpetaja ja tema assistent Haapsalust - Laantelaps ja Meistrimoor:Väike sissejuhatus ja tutvustusring - kes kui palju on kokku puutunud paeltikandiga ning õppimine võiski alata.

Vahemärkusena: nagu te varasemast postitusest lugesite, tegi tintsik endale soki. Nimelise. Kus on nimelise soki koht? Hehee, ei arvanud ära, ei ole kokkusaamistel kaelas, tintsik tegi selle koju sahtlisse. Igatahes seal ta tänase kokkusaamise ajal seisis.
Nojah, tänane postitus on siiski paeltikandist

Õpetaja Laantelaps pakkus välja, et teeme alustuseks ühe südamekujulise nõelapadja, kuhu äärtesse tuleksid erinevad roosid. Natuke selgitusi ja praktiline töö võiski alata. Drex'il tähekesed peaaegu valmis:"Näete, niimoodi ühtlaste vahedega just peabki tegema".Lauad olid kaetud kõiksuguste paelte, niitide ja töövahenditega - võimsalt värviline vaade:Tundub, et siin pildil on Ürask väikestes raskustes, millist paela valida, kõik nii ilusad:Siis aga avastasime, et meie hulgas on juba üks väga osav paeltikkija - mõmmi, tal nimesiltki selles tehnikas:Oi kui ilusaid asju mõmmi teeb! Siin üks näide tema töödest:Meie tänasel kokkusaamisel oli nii palju vahvaid väikseid põnne ringi sahmerdamas, igal pool oli ju nii palju huvitavat, mida vaadata ja katsuda. Kilkamist oli igatahes üksjagu.Meie kõige pisem Isetegija Helen oli vahepeal roomamise selgeks saanud ja niisama rahulikult lauale teki peale, nagu Tabivere pärlipäeval, vikike teda enam jätta ei saanudki. Kurk maitses talle ka päris hästi:Vat niisugused nõelapadjad said täna alustatud (päris kõiki mul siin ei ole, sest mõned läksid juba ära koju). Lahedad, eksju:Milvi kinkis Laantelapsele ühe vahva purgi - purgis sees kibuvitsamarjad, kaane peal aga nõelapadi:

Need vahvad purgikesed sügisviljadega on Milvi õpilaste tehtud. Lille Majas ongi Milvi juures seepärast väga tore käia, et alati on seal nii palju uusi ja huvitavaid töid väljas:Aitäh Sulle, Laantelaps! Väga vahva õpetaja oled! Tule teinekord jälle, teeme edasijõudnud paeltikkijate kokkusaamise
Milvile ka tuhat tänu, et me nii armsas kohas koos käia saame.
Drex, Sa tule oma suure kotiga ikka ka, eriti kui midagi jälle uut ja põnevat pärlikotikestesse tekib!

Täna on unenäopiltidel küll vist paeltest roosid ja lehed. Nii vahva päev vajab ka unenäos läbihekseldamist.
/tintsik kobib nüüd ruttu magama, hommikul vaja loodusretkele minna, ehk saab mõne vahva pildi aparaati püüda/

Edit: Kõik pildid on olemas siin.
tintsik kirjutas @ 23:40 - Link - kommentaarid (17)
09 Oktoober 2007
Kuidas me Kassuga minu sokke pildistasime

Olen siin igalpool vihjanud, et olen sokkide lainel, aga pilte pole neist üldse näidanud. Täna õhtupoolikul hakkas pilvedevaheline päike tuppa paistma ja nii ma siis otsustasingi, et pildistan vähemalt ühe sokipaari ära. Sättisin Kassu vaibakese akna alla ja sokid sinna peale.Teie blogisid vaadates on silma hakanud, et oskate oma töid nii kaunilt jäädvustada, eksponeerides neid nii lillede keskel kui ka lehekestega ja kännul ja kivil... Nii ma siis mõtlesin, et proovin ka ilusat pilti teha, lehekestega ja puha. Kui kõik asjad enam-vähem ritta said, tuli aga kohale Kassu ja hakkas uurima, mida tehakse tema lebotamisvaibaga.Tegi mitu tiiru ümber ja üle vaiba ning lõpuks lasi ennast lötsti sokkide kõrvale kõhuli.Mis saab minul vabatahtliku modelli vastu olla! Pole küll päris sokimodell, kes soki jalga tõmbaks, aga mis siis. Mina klõpsisin pilte ja Kassu poseeris, vaikselt nihkudes sokkidele lähemale ning lõpuks tõstis käpad ka sokkide peale. Vist tunnistas omaks Lahe oli ka see, kuidas ta mitmel korral klõpsu tegemise hetkeks suunas pilgu kaugusesse. Suht proff ju!

Selline poseerimisaldis modell tuleb täiega ära kasutada, eksole!Seda enam, et eile ei saanud oma nimesilti päris nii pildistatud kui tahtsin.Isegi kaela lubati silt korraks riputada, aga ainult korraks, sest edasi tuli mängimistuju - sildi sees olid peidus mõned mündid ja need kõlisesid nii ahvatlevalt.

Ah jaa, sokkide kohta tahtsin ka paar asja öelda. Kasutasin esimest korda spetsiaalset kirjut sokilõnga (samasugust nägin ka Mercar'i blogis) ja olen natuke pettunud. Sokid on iseenesest mõnusad pehmed ja jalas ka sellised sossud, aga minu arvates on see liiga peenike lõng sokkide kudumiseks. Kasutasin vardaid nr. 2,5 ja nüüd mõtlen, et ehk oleksid veel peenemad vardad veidi tihedama ja tugevama koe jätnud. Ning teine asi veel selle lõngaga seoses. Ostsin 2 tokki lõnga, et lõngast puudu ei tuleks. Teist sokki alustasin uuest tokist, sest nii olid mõlemal sokil värvitriibud täpselt kohakuti. Siis aga avastasin, et sinine triip on kuidagi tuhmim. Ja edasi sama lugu ka tumedama ning heledama beežiga. Ühes tokis on värvid heledamad kui teises! Kui keegi plaanib sama lõnga osta rohkem kui ühe toki, siis uurige neid poes veidi, et oleksid ühesuguse tumedusega. Eriti häiriv see muidugi ei ole, sest tooni vahe on suht väike, aga ikkagi...

Selline lugu siis täna sokkidest ja meie koostööst Kassuga
tintsik kirjutas @ 16:42 - Link - kommentaarid (38)
08 Oktoober 2007
Tegin ise nimesildi

Suurem osa minu nimesildist oli valmis vahetult enne Isetegija sünnipäevapidu. Juhtus aga nii, et jäin haigeks ja pidusse ei saanudki. Nii jäi ka nimesilt viimistlemata. Nokitsesin ta nädalavahetusel valmis ja siin ta nüüd on - teile esitlemiseks:Miks just selline sildike? Aga vat seepärast, et kõige rohkem meeldib mulle ikkagi kudumine ja kuna viimasel ajal olen siin hoogsalt sokke kudunud, siis on sokike igati kohane. See sokike-nimesilt on kaelariputatav ja vajadusel mahutab ka mõned pähklid, mündid, võtme või mõne muu pisikese vidina. Tikitud lilled ja nimi said pisut konarlikud - pagana raske oli nii pisikese asja peale midagi tikkida. Ja kuidagi ei õnnestunud ka õigeid värve pildile saada.
tintsik kirjutas @ 17:14 - Link - kommentaarid (14)
07 Oktoober 2007
13.september 2007 foorumis 'Hea soov sügiseks' lk. 9:

Quote: "tintsik"
Nii hea, et ma siin hetkel üksi olen, muidu mõni vaataks, et mul katus sõidab. Tegelikult sõidan ma ise, õigemini küll suusatan mööda parketti oma uute sussidega.
Kullakallis isetegija, kes Sa mulle sügisepaki tegid - oleks Sa siin läheduses, siis saaksid ühe suure kalli (või tegelt kohe mitu)! Mul on nii hea meel oma uute susside üle! Mõtlesin siin just, et plätud, millega ma kodus muidu käin, tuleks vahetada soojade susside vastu, sest toad on kuidagi jahedaks läinud. Ja nüüd on mul olemas niiiii sossud sussid. Ma natuke siin veel suusatan ja siis proovin pildid ka ära teha, et teiega oma rõõmu jagada.


/tintsikul läks uute sussidega kurguvalu ka üle/


Niisugune emotsioon valdas mind, kui sain kätte enda sügisesoovidega paki. Ja ma ei teagi siiani, kes selle laheda paki mulle tegi. Kui keegi tunnistab enda kätetööks juuresoleval pildil oleva, siis palun anna endast teada, et saaksin oma tänusõnad ja ühe suure kalli Sulle saata.Njah, aga susse olen juba mitu nädalat kandnud, nendega on niiii mõnus mööda parketti suusatada. Kassile pakub mu suusatamine ka suurt lõbu Ja mul on üks oranž pidžaama, nende sussidega koos on komplekt täiuslik.
Pakis oli veel üks küünal, vahva sügisevärvides lõng, fimo ja cernit ning üks merikarbi külmkapimagnet.
Aitäh!

Edit: Liisbet tegi mulle paki! Appikene, kuidas ma küll selle postituse niimoodi vahele olen jätnud! Tavaliselt loen ju kõik blogid järjest läbi
Kallis Liisbet, suur-suur kalli Sulle! Mul pole kunagi varem nii mõnusaid susse olnud!
tintsik kirjutas @ 11:29 - Link - kommentaarid (4)
NB! Proovin, kas õnnestub siia lisada üht pildiprogrammi. Pole seda varem teinud, nii et andke andeks, kui see ei tööta

Hea soov sügiseks

Tegin sügisesoovipaki klli'le (Külli) ja kuna mul Eesti Postiga pole just kõige paremad kogemused, siis viimased vahetusprojektide pakid olen ise kõigile koju viinud. Nii on kindel, et kõik jõuab kohale ja jääb ka terveks.
Niisugune see pakk siis sai:Ise tehtud asjaks olid sussid ("ruudusussid"):Need sussid on just sellised nummid oma väljanägemiselt, et panevad suu muigama, vähemalt mul ja ka minu perel. Lõngaks kasutasin üht pehmet paksu lõnga, mis sai paar aastat tagasi ostetud kampsuni jaoks. Üsna varsti sai aga selgeks, et nii paksu kampsunit ma ikka kohe kindlasti kandma ei hakkaks. Nii see lõng seiski ja ootas oma tundi. Nüüd teen samasuguseid susse veel mõned paarid.
Pakki sai ka üks teepurk - piparmünt segatud roosiõite, nurmenukkude ja muude õitega:Ma ei tea, kuidas teiega on, aga sügis ja talv sobivad mulle raamatulugemiseks palju rohkem kui kevad ja suvi. Nii sai ka Külli endale ühe raamatu, et vihmasel sügisõhtul oleks midagi muhedat lugeda. Lapsesuu on see, millest igasuguseid vahvaid tarkusi lagedale võib tulla, selles raamatus siis armastuse teemal:Viimasel hetkel tuli aga idee teha paki juurde lisatav heade soovide kaardike pisut teistsugune, selline:"Kaardi" sisu sai kokku piltidest, muusikast ja mõnest heast soovist:

Hea soov sügiseks. Küllile.

NB! Muusika kuulamiseks vajalikud kõrvaklapid või kõlarid. Ja mul millegipärast kuulates hetkel hakib muusikat veidi, ehk see on ajutine probleem.
tintsik kirjutas @ 08:49 - Link - kommentaarid (8)
04 Oktoober 2007
Nädalavahetusel võtan oma blogi tõsiselt käsile, nii palju kirjatükke ja pilte on lisamata ning ootavad oma järjekorras. Kõik mu viimased sissekanded on siin näputöövabad, kuigi blogi pealkiri vihjaks nagu kohale, kus peamiselt peaksid just käsitööjutud olema.
/tintsik teeb endale häbi-häbi ja läheb ära nurka häbenema /
tintsik kirjutas @ 22:13 - Link - kommentaarid (4)
Minu lemmik

4.oktoober on rahvusvaheline loomakaitsepäev.
See väike loomake on võitnud minu südame. Jäägitult. Kuigi ta teeb vahel pahandust. Ja ronib sinna, kuhu ei tohiks.14.veebruar 2007 - sõbrapäev ja minu sünnipäev. Just sel päeval saingi ma endale uue sõbra. Ta oli 3-kuune kassipoeg, kui minu koju tuli ja palju-palju pisem oli ta siis ka.Teda on nii vahva jälgida - kuidas ta luurab ja oma hiirt ründab, kuidas mängib, sööb, mõnuleb või magab.Minu Kassu eriliseks nõrkuseks on pappkastid ja suured turvaümbrikud. Nendega võib lõputult mässata ja neisse sukelduda ning poolenisti neis sees olles mööda tube ringi suusatada.

Viimasel ajal tuleb ta tihti vupsti minu töölauale ja sealt edasi sülle, kerib ennast kerasse ja jääb nurru löödes magama. Mmmmm kui mõnus on süles nurruv kass!
Vat niisugune ta on, minu kõige suurem väike sõber.
tintsik kirjutas @ 22:01 - Link - kommentaarid (14)
484439 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)