Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
28 November 2011
Tsirkust ja leiba, sokijukude taustal

Täna pikalt ei lobise, kurk na haige.
Pealkiri ütleb kõik ja pilt visualiseerib:Ehk siis teisisõnu õpin rukileiba tegema ( seni eriti veel rahule pole jäänud), kudusin veel ühed sokid Regia tsirkuselõngast ning olen nüüd õnnelik sokijukude omanik.Lõng: Regia World Circus Color, 75% villane, 25% polüamiid, 100g-420m, lõnga kulus 1 kera ja teisest natuke ka, varbaotsa jagu.
Vardad nr 1,75.
Silmi vardal: sooniku- ja sääreosas 20-19-18-17, labaosas 16.
Mahub jalga suurusega 36. Ideaalis peaks saama soonikuosa saapasääre peale keerata.Lõpuks on täitunud üks mu kauaküpsenud soovikene - olen nüüd sokijukude omanik. Terve komplekti! Tuhat tänu Tiinale Viljandisse! Pole küll kõiki katsetanud, aga esimene mulje on väga hää. Kõige väiksemad, st nr. 36 sobivad ideaalselt minu nr. 36 sokkidele (üks sokk oli mul valmis enne jukude saabumist). Ja kui hea on nende abil sokid kenasti vormi kuivatada! Ja seejärel nii- ja naapidi pildistadaSelle ülitarvilise info leidsin mina järjekordsel külaskäigul Juulikese blogisse. Tänud Juulikesele, et survestamise viljaka lõpuni viisid ja nii jukude sünnile kaasa aitasid!

Lähen nüüd järjekordse mee ja kuuma tee järele.
Ilusat advendiaega!

tintsik kirjutas @ 14:25 - Link - kommentaarid (17)
15 November 2011
Soktoobri järellainetus

Keset sügavat soktoobrit viskasin mina sokivardad nurka (või noh, lõngakorvi tegelikult). Lihtsalt. Võtsin hoopiski kätte ja hakkasin pitsilist õlasalli kuduma, üle poole on valmis, nüüd vaja helmed sisse kududa.Soktoobris olid täitsa korralikud kuduplaanid - mustrilised seenelõngasokid ja teised veel ja siis lastesokke mõned paarid. Siis aga hakkas mingi Pätu pahandusi tegema. Nii transformeerus mustriline seenesokk randmesoojendajaks, sest mina ei osanud piisavalt lõdvalt kududa. Praegu ootab ta paarilist, no ei olnud tuju enam teist sokkrandmesoojendajat kududa. Iseenesest on ta peris kabe, nii et tõenäoliselt koon talle ikka teise ka kõrvale. Ja see teine seenesokk, sellega läks nii, et idee ja kujutluspilt olid kenamad-paremad kui tegelikkus. Sain sellest aru, kui pool sokki oli valmis ja ta ikkagi meeldivamaks ei muutunud. Harutasin ta algkeraosadeks. Ehk ühel teisel soktoobrikuul arendan seda mõtet edasi.

Ebaõnnestunud sokiüritused vaheldumisi kiirema tööperioodiga tiksutasid aega armutult edasi ja nii saigi soktoobrist november. Või oli see hoopiski vabanemine soktoobrikammitsatest - igatahes urgitsesin ma oma sokivardad korvipõhjast jälle välja ning ühel nõrkushetkel Pulloverist ostetud roheroosatriibuline Tsirkuselõng koos kevadleherohelise mohääriga kasvasid põlvsokkideks.Kassu vaatas algul mu sokipildistamist pealt, siis aga sekkus otsustavalt.Millegipärast väljendas ta eriti kirglikku kiindumust neisse põlvikutesse, keerates ennast nii- ja teistpidi ning lõpuks pidas vajalikuks natuke keelega ka limpsata.Lõpuks sain veidi rahulikumas meeleolus pildid ka teha.Lõng: Regia World Circus Color, 75% villane, 25% polüamiid, 100g-420m + BBB Filati Soft Dream mohäär, 70% kid-mohäär ja 30% siid, 25g-220m.
Vardad nr 2.
Silmi vardal: sooniku- ja sääreosas 16-18-16, labaosas 14.
Sobib jalga suurusega 36 ning on kootud ühele kenale neiule.

Sellised lihtsad rõõmsavärvilised triibikud, pehmed ja soojad. Soonikuosas natuke keerutasin silmi ka.Uued sokid natuke teistvärvi tsirkuselõngast on varrastel...
Hea, et soktoober läbi sai ja sokikuduisu uuesti tagasi tuli.

tintsik kirjutas @ 11:46 - Link - kommentaarid (15)
484441 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)