Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
16 Mai 2012
Päike ja kevad ja lapsepõlv...

Minu emal oli kunagi ammu-ammu, kui olin alles laps, kollasemummuline kittel, millega ta kodus käis. Umbes selline:


Kleidi "lõige" pärit siit.

Minu mälupildid lapsepõlvest on alati seotud mõne konkreetse värvi või lõhnaga ja kuidagi palju mahub neisse ka erinevaid lilli. Näiteks karikakraid:See kaart sündis emale ja lapsepõlvele mõeldes...Kaart osaleb HappyCraft.eu väljakutses Nr.1: 'Käsitöökaart origami tehnikas kleidiga'.
tintsik kirjutas @ 10:24 - Link - kommentaarid (13)
09 Mai 2012
Õmblesin paberist kleidi

Ma ei ole suurem asi õmbleja. Mitte et ma ei oskaks. Natuke oskan tegelikult küll. Kunagi ammu õmblesin lastele joped ja kombeka, mõned mütsid ja pükse ja muud vajalikku ka. Isegi ühe voodriga jaki ja meestepükstega olen hakkama saanud. Ja ma saaks ehk hakkama ka pluusi ja seeliku põhilõigete tegemisega. Aga peokleiti ma kindlasti õmblema ei hakkaks. Kangast hakkaks kahju, kui raisku läheks.

Üleeile paberiribadest roose kruttides tuli mõte ühe roosi külge ka kleit teha. Selline tütarlapselikult roosa:Ja ega siis kleiti ilma kotita kanda saa:Kõigest kokku sündis üks roosa kaardike:Mõned roosad Swarovskid kaunistavad nii kleiti kui ka kotti, et oleks ikka uhkem ja pidulikum. Nüüd võib küll peole minna!
Pildid tehtud õhtupäikeses ja ei ole kohe üldse õigete värvidega. Seelik peaks olema kärts-fuksiaroosa. Eks teinepäev teen tavalise valgusega mõne pildi veel.

tintsik kirjutas @ 19:34 - Link - kommentaarid (15)
07 Mai 2012
Armastuse lill

"Üldiselt sümboliseerivad tulbid ideaalset armastatut. Erinevat värvi tulpidel on samuti erinevad tähendused. Näiteks punased tulbid sümboliseerivad inimese pühendumust armastusele,..."
pulmad.ee


Ma armastan tulpe. Nii vaasis kui peenral. Kimp tulpe on kevadel üks kaunemaid lilli. Kui palju erinevaid värve ja õisi!
Proovisin eile paberiribadest tulpe teha.Valminud pisikese kimbukese juurde sobivaid pabereid valides mõtlesin ennekõike rõõmsavärvilisele kevadisele kaardile. Lõpptulemus aga sai hoopiski teistsugune, veidi "vana" olemisega, aga omamoodi armas.Vana ja pisut määrdunud ilme saamiseks kasutasin Distress ink'i. Mõned punased Swarovskid leidsid ka koha kaardil. Ja päris suur ports hinge, südant ja armastust sai sinna ka...
tintsik kirjutas @ 13:30 - Link - kommentaarid (7)
05 Mai 2012
Veel üks pulmakaart

Kuidagi ei saa pidama, nii palju uusi mõtteid ja ideid on pea täis. Abikaasa juba küsis, et mida ma kõikide kaartidega peale hakkan. Vat ei teagi. Aga kindel on see, et ma teen neid veel. Ja mitte vähe.

Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #22: pulmad - veel üks kaart sai valmis:Proovisin teha paberiribadest roose ja lehti ja ühe südame tippisin ka väikseid südameid täis. Väike atlaspaelalipsuke leidis ka oma koha. Jäin täitsa rahule tulemusega. Ainult et pildistamisega sai selgeks jälle kord tõsiasi - ei ole lihtne saada pildile sedasama, mis silmale paistab. Andetu fotograaf visttintsik kirjutas @ 22:26 - Link - kommentaarid (14)
04 Mai 2012
Pulmadeks

Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #22: Pulmad teema sobib hetkel hästi minu uute proovimistega paberimaailmas - üritan paberiribasid rulli kerida ja sel moel lilli ja muud huvitavat kokku liimida, umbes nii:Aga et asjal ikka eesmärk ka oleks (loe: et mu lillnikerdised mitte niisama sahtlisse seisma ei jääks), võtsin nn "pulmakutse" vastu. Nii sündiski pisikese proovitööna see kaart:Kasutusele said võetud:
- naturaalvalge kartong kaardi aluseks
- kollakas träpsuline kartong, mille üks serv sai pitsiliseks lõigatud
- heledate roosidega läbipaistev dekoratiivpaber
- 3mm paberiribad, millest tehtud lillkaunistus
- Lucite plastiklill südamikuks + pisike pärl
- bee˛ atlaspael
- kuldne südameripats

Detailid kinnitatud kahepoolse teibi, PVA ja UHU liimidega.

Kui päevas oleks veidikegi rohkem tunde...


tintsik kirjutas @ 12:32 - Link - kommentaarid (9)
481991 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)